про відмову у відкритті провадження у справі
30 липня 2009 року № 2-а-8690/09/1070
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву Садового товариства «Оазис» до Державної податкової адміністрації в Київській області про визнання недійсним рішення Державної податкової адміністрації в Київській області від 22.05.2009 № 1053/10/25-017/100-476 та зобов'язання задовольнити скаргу, -
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Садове товариство «Оазис» з позовом до Державної податкової адміністрації в Київській області про визнання недійсним рішення Державної податкової адміністрації в Київській області від 22.05.2009 № 1053/10/25-017/100-476 та зобов'язання задовольнити скаргу.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, Баришівською об'єднаною державною податковою інспекцією прийнято податкове повідомлення-рішення від 26.01.2009 № 0000012332/0, яким позивачу визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість та штрафні санкції. Не погоджуючись із вказаним податковим повідомленням-рішенням Садове товариство «Оазис» повторно оскаржило його в адміністративному порядку до Державної податкової інспекції в Київській області. За наслідками розгляду повторної скарги податковим органом прийнято рішення від 22.05.2009 № 1053/10/25-017/100-476 про залишення повторної скарги без розгляду.
Згідно з пунктом 4 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - це публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Ознакою публічно-правового спору є участь у ньому з однієї сторони суб'єкта наділеного владними повноваженнями, який здійснює владну управлінську функцію, тобто, формує волевиявлення держави, яке є обов'язковим для зобов'язаної особи. Воля
суб'єктів владних повноважень оформлюється в адміністративних актах (рішеннях), які є обов'язковими до виконання суб'єктами, яким вони адресовані.
Згідно з частиною 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних і юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Акт державного чи іншого уповноваженого органу - це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин.
Проте, рішення Державної податкової адміністрації в Київській області від 22.05.2009 № 1053/10/25-017/100-476 про залишення повторної скарги без розгляду, яке прийнято в порядку адміністративного оскарження, не визначає податкових зобов'язань, прав та обов'язків позивача як платника податків, а отже не є рішенням суб'єкта владних повноважень у розумінні Кодексу адміністративного судочинства України.
Таким чином, вимога позивача про визнання недійсним рішення Державної податкової адміністрації в Київській області від 22.05.2009 № 1053/10/25-017/100-476 не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 17, 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом Садового товариства «Оазис» до Державної податкової адміністрації в Київській області про визнання недійсним рішення Державної податкової адміністрації в Київській області від 22.05.2009 № 1053/10/25-017/100-476 та зобов'язання задовольнити скаргу.
2. Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Відповідно до частини першої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.