04 серпня 2009 року справа № 2-а-6468/09/1070
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Панченко Н. Д., при секретарі судового засідання Горбач A.M., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі
Київської області до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_3 про припинення підприємницької діяльності
представники:
від позивача: Мацюк М.М.(за довіреністю)
від відповідача: не з'явився
Державна податкова інспекція у Києво-Святошинському районі Київської області (надалі - позивач) звернулась до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_3 (надалі - відповідач) про припинення її підприємницької діяльності.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не подає податкову звітність до позивача з II кварталу 2003 року, що є порушенням приписів статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» № 1251-XII від 25.06.1991 р. та, відповідно до статті 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15.05.2003 p. N 755-1V (надалі - Закон України від 15.05.2003 p. N 755-1V), є підставою для постановления судового рішення про припинення підприємницької діяльності відповідача.
Відповідач письмових заперечень проти позову суду не надав, заяв чи клопотань про розгляд справи за його відсутності не надсилав, у судові засідання двічі не з'являвся, хоча про про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином.
За таких обставин, суд вирішує справу на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі з огляду на таке.
Згідно Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 19.02.1998 р. № 80 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 березня 1998 р. за № 172/2612 (надалі - Порядок), платники податків - це, зокрема, фізичні особи, які мають статус підприємців
(самозайнятих осіб) чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Відповідно до пункту 5.1 Порядку, узяття на облік фізичної особи-підприємця здійснюється за місцем проживання такої особи відповідним органом державної податкової служби на підставі відомостей з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця.
Судом встановлено, що суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_3 зареєстрована Києво - Святошинською районною державною адміністрацією Київської області 11.08.1997 р., про що зроблено відповідний запис в журналі обліку реєстрації № 3300, та перебуває на обліку як платник податків з 19.08.1997 р.
Приписами статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» N1251-XII від 25.06.1991 р., на платників податків і зборів (обов'язкових платежів) покладено обов'язок подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Неподання платниками протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для постановления судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця (частина друга статті 46 Закону України N 755-1V).
Відповідно до довідки позивача № 106 від 15.05.2008 р. (а.с. 6), остання декларація про доходи, отримані від підприємницької діяльності, подана відповідачем за 10.02.2003 р. та, за поясненням позивача, станом на 04.08.2009 р. у нього відсутня заборгованість зі сплати податків, зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до пункту 8.6 Порядку, у випадку, якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом та у разі неподання протягом року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів податкової звітності, керівник органу державної податкової служби приймає рішення у вигляді розпорядження відносно платника податків - про звернення до суду або господарського суду із заявою (позовною заявою) про постановления судового рішення про припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Враховуючи, що відповідачем більше року не подаються до органів державної податкової служби податкові декларації, документи фінансової звітності та з огляду на відсутність у відповідача заборгованості перед бюджетом, суд вважає, що позовні вимоги є обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Згідно частини першої статті 49 Закону України від 15.05.2003 p. N 755-1V, суд, який постановив рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця, у тому числі рішення про визнання фізичної особи - підприємця недієздатною або про обмеження її цивільної дієздатності, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Оскільки, спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень звільненого віл сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 51, 69, 71, 158 - 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Припинити підприємницьку діяльність суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_3 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, АДРЕСА_1).
Постанову надіслати державному реєстратору виконавчого комітету Києво-Святошинської райдержадміністрації Київської області для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.
Постанова відповідно до частини першої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складання за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.