Справа № 522/1374/20
Провадження № 3/522/1126/20
27 січня 2020 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду м. Одеси Бондар В.Я., розглянувши матеріали направлені з Одеського прикордонного загону Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України щодо притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Відповідно до адміністративних матеріалів, наданих суду 27.01.2020 року, ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) 27.01.2020 року о 03 год. 50 хв. в міжнародному пункті пропуску для морського сполучення «Одеський морський торгівельний порт», на паспортний контроль надав НЗП громадянина Російської Федерації № НОМЕР_1 виданий 27.07.2017 року на ім'я « ОСОБА_3 », який не дає право на перетин Державного кордону України громадянину України, тим самим ОСОБА_4 порушив вимогу п.1 ч.1 ст. 2 Закону України «Про громадянство України», ст.3 Закону України «Про порядок виїзду з України та порядок в'їзду в Україну громадян України», ст.ст. 9,12 Закону України «Про державний кордон».
За вказаним фактом інспектором прикордонного контролю 1-ої категорії групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби «Одеса» (тип А) відділу прикордонної служби «Одеса», прапорщиком Стасюк С ОСОБА_5 . відносно ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) складено протокол про адміністративне правопорушення серії ПдРУ №035068 від 27.01.2019 року за ч.1 ст.204-1 КпАП України.
В судове засідання 27.01.2020 року ОСОБА_1 з'явився, вину у вчиненому правопорушення визнав.
Диспозицією ч.1 ст. 204-1 КпАП України адміністративна відповідальність передбачена за перетинання або спробу перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади.
Згідно ст. 251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ст. 252 КпАП України орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-1 КУпАП.
Обставини правопорушення та вина правопорушника підтверджуються наступними доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ПдРУ №035068 від 27.01.2020 року; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 27.01.2020 року; рапортом інспектором прикордонного контролю 1-ої категорії групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби «Одеса» (тип А) відділу прикордонної служби «Одеса», прапорщиком Стасюк С.О. від 27.01.2020 року.
Санкцією ч.1 ст.204-1 КУпАП за дане правопорушення передбачено накладення штрафу від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.
З урахуванням викладеного, при визначенні виду адміністративного стягнення, що підлягає накладенню на правопорушника, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, суддя вважає за необхідне підвергнути правопорушника адміністративному стягненню у вигляді штрафу.
Згідно п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника підлягає також стягнення судового збору у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на 01.01.2020 року становить 2 102 грн., тобто 420 гривень 20 копійок.
Керуючись ст.ст. 9, 24, 27, 33, 38, 204-1, 221, 251, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Визнати громадянина України ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-1 КпАП України.
Накласти на громадянина України ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) гривень.
Стягнути з громадянина України ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , судовий збір на користь держави у розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 20 копійок.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду через Приморський районний суд м. Одеси.
Суддя: В.Я.Бондар