Справа № 615/111/20
Провадження № 3/615/55/20
24 січня 2020 року м. Валки
Суддя Валківського районного суду Харківської області Токмакова А.П., при розгляді матеріалів справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина Грузії, що не працює, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП,
встановив:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 482118 від 13.01.2020 року, ОСОБА_1 звинувачується в тому, що 13.01.2020 року о 17:40 год. вчинив домашнє насильство у формі психологічного насильства по відношенню до ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_2 .
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення та доданих до нього пояснень, потерпілою від адміністративно правопорушення є архіваріус Валківського районного суду Харківської області, що може викликати сумнів у об'єктивності та неупередженості судді при розгляді даної справи.
Перевіривши матеріали справи, суддя прийшов до наступного висновку.
Законодавство України про адміністративні правопорушення згідно положень ст.2 КУпАП складається з цього Кодексу та інших Законів України.
Ч.1 ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» визначено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Відповідно до ч.1 ст.6 Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Чинний КУпАП не передбачає право на відвід (самовідвід) судді при розгляді справи про адміністративне правопорушення та порядок його вирішення.
Крім того, Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затверджене Рішенням Ради суддів України 26.11.2010 № 30, не передбачають програмні особливості автоматизованої системи документообігу суду, які б дозволяли проводити повторний автоматичний розподіл справ про адміністративні правопорушення, в зв'язку з тим, що такий розподіл не передбачений КУпАП.
З огляду на викладене, враховуючи, що Кодексом України про адміністративні правопорушення не встановлено визначення підсудності справ про адміністративні правопорушення, з метою розгляду даної справи відповідно до засад ст. 6 Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суддя вважає за необхідне застосувати в даному випадку аналогію закону щодо порядку визначення підсудності кримінальних проваджень.
Відповідно до ч.2 ст.34 КПК України питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції вирішується колегією суддів відповідного суду апеляційної інстанції за поданням місцевого суду або за клопотанням сторін чи потерпілого.
Керуючись ст.283 КУпАП, суддя -
Матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП, направити до Харківського апеляційного суду для визначення підсудності.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя А.П. Токмакова