Постанова від 19.07.2007 по справі 7/222-АП-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м. Херсон, вул. Горького, 18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"19" липня 2007 р. Справа № 7/222-АП-07

м. Херсон, зал судового засідання № 324, 10 год. 20 хв.

Господарський суд Херсонської області у складі судді Задорожної Н.О. при секретарі Чуприні О. О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м.Херсон

до Малого госпрозрахункового підприємства "Мрія", с.Стокопані Генічеського району Херсонської області

про стягнення 2233 грн. 34 коп.

за участю представників сторін:

від позивача: Осипова Л. І. - начальник відділу забезпечення надходжень, дов. № 01-12/1 від 10.01.07р.

від відповідача: не прибув.

Херсонське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (позивач) звернулось до господарського суду з позовною заявою про стягнення з малого госпрозрахункового підприємства "Мрія" (відповідач) 2233,34 грн. адміністративно-господарських санкцій, застосованих за порушення ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.91р. № 875-ХІІ.

Позивач обґрунтовує свої позовні вимоги тими обставинами, що відповідно до ст.19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4% загальної кількості працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік у кількості одного робочого місця.

Згідно з поданою державною статистичною звітністю, затвердженою наказом Мінпраці України від 29.12.2004р. № 338 (Форма № 10-ПІ “Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2006 рік), встановлений Законом норматив відповідач у 2006 році не виконав, при нормативі працевлаштування 1 особи, фактично інвалід не працював.

05 липня 2007 року позивачем заявлено про збільшення позовних вимог по причині нарахування 24 грн. 79 коп. пені за вчасно несплачену МГП "Мрія" суму адміністративно-господарських санкцій.

Відповідач проти позову заперечує, вказує про надання підприємством відповідача у період червень - грудень 2006 року звітів до Генічеського райцентру зайнятості, в яких вказувалися вакансії робочих місць у МГП "Мрія" для інвалідів. Крім того, у 2006 році підприємством відповідача надавалися відомості до ХОВ ФСЗІ про вакантне робоче місце для інваліда на посаду бджоляра, що підтверджується розміщенням Генічеським управлінням праці та соціального захисту населення оголошення в газеті "Вестник Приазовья" від 19.10.06р. № 42 про вакантне робоче місце для інваліда на МГП "Мрія".

В судове засідання відповідач уповноваженого представника не направив, повідомивши суд про важке фінансове становище підприємства, та відсутністю, в зв'язку з цим, коштів на відрядження уповноваженого представника. За таких обставин, суд розглядає справу за відсутності представника відповідача.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд

ВСТАНОВИВ:

Мале госпрозрахункове підприємство "Мрія" зареєстроване Генічеською райдержадміністрацією 25 жовтня 2000 р., та є юридичною особою та відповідно до ч.3 ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.91р. № 875-ХІІ, зобов'язане самостійно здійснювати працевлаштування інвалідів в рахунок нормативів робочих місць. Виходячи з положень ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.91р. № 875-ХІІ, норматив працевлаштування інвалідів на підприємстві відповідача складає 1 робоче місце.

За даними Генічеського районного центру зайнятості підприємством відповідача у 2006 році подавалися звіти форми № 3-ПН про вакантні місця для інвалідів, та інформувався центр зайнятості про створення робочих місць, на яких може використовуватись праця інвалідів. Однак, згідно з наданою державною статистичною звітністю, форми № 10-ПІ, затвердженою Наказом Міністерства праці України від 10.02.07р. № 42, встановлений Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.91р. № 875-ХІІ норматив підприємством відповідача у 2006 році не виконано.

Позивач вказує, що згідно ст.20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.91р. № 875-ХІІ підприємства, де кількість працюючих інвалідів менша від установленої нормативом, самостійно сплачують адміністративно - господарські санкції в розмірі середньої річної заробітної плати за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідом.

Відповідно до звіту малого госпрозрахункового підприємства "Мрія" про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2006 рік форми № 10-ПІ, на підприємстві відповідача у 2006 році працювало 9 працівників.

Пунктом 10 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1995р. №314 (із змінами та доповненнями), визначено, що працевлаштування інвалідів здійснюється державною службою зайнятості, органами Мінсоцзахисту, місцевими Радами, громадськими організаціями інвалідів з урахуванням побажань, стану здоров'я інвалідів, їхніх здібностей і професійних навичок відповідно до висновків МСЕК. Обов'язок з виявлення інвалідів, які бажають працювати і спроможні реалізовувати свої здібності та можливості на підставі індивідуальних програм реабілітації покладено на місцеві органи соціального захисту населення (п.11 Положення), а державна служба зайнятості, відповідно до п.12 Положення, сприяє працевлаштуванню інвалідів.

З фактичних матеріалів справи вбачається, що у 2006 році відповідач надавав зазначену звітність, що також підтверджується листом Генічеського районного центру зайнятості у Херсонській області від 22.06.07р. № 09/04-1002, наданим відповідачем до матеріалів справи (а.с.№21) і не заперечується позивачем. Однак, протягом 2006 року вказані в Положенні про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1995р. №314, органи не направляли інвалідів на підприємство відповідача для працевлаштування. Також матеріали справи свідчать, що відповідач з липня 2006 року звертався до Херсонського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів з інформацією про наявні вільні атестовані робочі місця для інвалідів та проханням направляти інвалідів для працевлаштування (лист № б/н від 22.02.07р., арк. справи № 20). Крім того, за наданою відповідачем до ХОВ ФСЗІ інформацією Генічеським управлінням праці та соціального захисту населення розміщено оголошенням в газеті "Вестник Приазовья" від 19.10.06р. № 42 про вакантне робоче місце для інваліда на МГП "Мрія" на посаді бджоляра (арк. 22 справи).

Таким чином, матеріали справи свідчать, що відповідач виконував покладені на нього нормами Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.91р. № 875-ХІІ обов'язки.

Відповідно до положень п.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення

Проаналізувавши заявлені позовні вимоги та подані сторонами документальні докази суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог, на підставі чого у задоволенні позову відмовляє.

У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено про дату, час та місце складення її повного тексту - 27.07.2007р. о 15 год. 20хв., каб. № 324, м. Херсон, вул. Горького, 18.

Керуючись ст.ст. 158, 160-163, 167, п.6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. В задоволенні позову відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Н.О. Задорожна

Повний текст постанови

складено 27 липня 2007 року.