про відкриття провадження в адміністративній справі
13 січня 2020 року справа № П/320/142/20
Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України, в якому позивач просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України щодо не виготовлення позивачу довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.01.2016;
- зобов'язати Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України в Київській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області для перерахунку пенсії з 01.01.2016 довідку про розмір ОСОБА_1 , грошового забезпечення станом на 01.01.2016 за рівноцінною посадою, посаді, яку позивач обіймав на день звільнення, з повною реальною інформацією згідно його грошового атестату №12, постанови Кабінету Міністрів України №1294 та №988, наказу МВС України №260 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2500,00 грн.; оклад за спеціальним званням підполковник міліції - 2200,00 грн., надбавка за вислугу років (40%) - 1880,00 грн.; надбавка за службу в умовах режимних обмежень (10%) - 250%; надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) - 3290,00 грн., доплата за службу в нічний час (35%) - 262,50 грн., премія (18,62%) - 1225,20 грн., всього 11607,70 грн.
Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.
Кодекс адміністративного судочинства України визначає дві форми адміністративного судочинства: загальну і спрощену. Усі справи умовно поділені на три групи: до першої віднесені ті, що обов'язково мають розглядатися у загальному позовному провадженні (частина четверта статті 12 КАС України); другу групу справ складають ті, що в силу закону визнані справами незначної складності (частина шоста статті 12 КАС України). Розгляд решти справ, що не віднесені до жодної з означених груп, у тому чи іншому провадженні, залишено на розсуд суду. При цьому умови віднесення справ до тієї чи іншої категорії, визначаються Кодексом (частина п'ята статті 12 КАС України).
Згідно з приписами частини другої статті 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком тих, що визначені частиною четвертою статті 257 КАС України.
Згідно з частиною четвертою статті 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах:
1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;
2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;
4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Поняття справи незначної складності (малозначної справи) міститься у пункті 20 частини першої статті 4 КАС України, а частиною шостою статті 12 цього Кодексу передбачено перелік категорій справ, які відносяться до справ цієї категорії, який, втім, не є вичерпним.
Так, за змістом пункту 10 частини шостої статті 12 КАС України справами незначної складності є також такі, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
При вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, допитувати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес.
Отже, суд визначає форму судочинства, за правилами якої буде здійснюватися розгляд справи з огляду на характер спірних правовідносин, предмет доказування, склад учасників та інші обставини.
Приймаючи до уваги, що для вирішення справи потрібно проведення підготовчого провадження, витребування доказів по справі, які можуть знаходитися не в учасників справи, а в інших органах, суд вважає, що розгляд даної справи доцільно проводити за правилами загального позовного провадження.
Суд зазначає, що у позовній заяві позивач зазначив як третю особу - Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області.
Як вбачається з позовної заяви, предметом позову є вимога, зокрема, про зобов'язання відповідача виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області для перерахунку пенсії з 01.01.2016 нову довідку про розмір ОСОБА_1 , грошового забезпечення станом на 01.01.2016 за рівноцінною посадою, посаді, яку позивач обіймав на день звільнення.
Згідно з частиною 2 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
З огляду на положення вказаних норм та враховуючи те, що рішення, прийняте у даній справі, може вплинути на права та обов'язки Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, суд з метою всебічного, повного та об'єктивного розгляду справи вважає за необхідне залучити Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.
Згідно з частиною 1 статті 179 Кодексу адміністративного судочинства України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись статтями 171, 243 та 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Відкрити провадження в адміністративній справі.
Справа буде розглядатися одноособово суддею Кушновою А.О. за правилами загального позовного провадження.
2. Розпочати підготовку справи до судового розгляду.
3. Призначити підготовче засідання на 18 лютого 2020 року о 10:00 год.
Судове засідання відбуватиметься в приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 2-й під'їзд, 10-й поверх).
4. Залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області (ідентифікаційний код 22933548, адреса місцезнаходження: 04071, м. Київ, вул. Ярославська, 40).
5. Викликати для участі в підготовчому засіданні учасників справи (їх представників).
6. Витребувати докази від відповідача:
- копію Положення про Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України;
- копію послужного списку на позивача за період служби в Фастівському МВ ГУ МВС України в Київській області;
- копії всіх наказів про прийняття на службу до органів внутрішніх справ України, переміщення по службі та звільнення зі служби;
- детальний розрахунок сум грошового забезпечення, нарахованого та виплаченого при звільненні позивача зі служби з органів внутрішніх справ України із конкретизацією розміру кожного виду та підстав виплати;
- копію грошового атестату позивача, виданого в день звільнення;
- копії документів, які були підставою для нарахування та виплати позивачу всіх надбавок та доплат, які увійшли до грошового атестату (наказ, розпорядження, рапорт, наряд тощо);
- письмові пояснення про підстави невиплати позивачу доплати за службу в нічний час та надбавки за виконання особливо важливих завдань;
- письмові пояснення та докази виплати позивачу доплати за службу в нічний час та надбавки за виконання особливо важливих завдань;
- копію особової справи позивача;
від третьої особи:
- копію Положення про Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області;
- копії матеріалів з пенсійної справи позивача, які свідчать про розмір пенсії та складові пенсійних виплат за видами грошового забезпечення за весь період з моменту призначення пенсії;
- копії документів, які стали підставою для перерахунків пенсії позивача з 01.01.2016 (довідки для перерахунку пенсії);
- розрахунки та перерахунки пенсії позивача, починаючи з 01.01.2016;
- довідку про виплачену пенсію позивачу, починаючи з моменту її призначення.
7. Запропонувати відповідачу подати до суду відзив на позовну заяву протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частин 3, 4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
8. Запропонувати позивачеві протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати до суду відповідь на відзив.
9. Запропонувати відповідачу подати до суду заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
10. Запропонувати третій особі подати пояснення щодо позову протягом десяти днів із дня отримання даної ухвали суду.
11. Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
12. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).
Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена лише з підстав порушення судом правил підсудності до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Кушнова А.О.