Справа № 375/2379/19 Провадження № 3/375/9/20
15.01.2020 суддя Рокитнянського районного суду Київської області Литвин О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Рокитнянського ВП Миронівського ВП ГУ НП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , не працюючого,
за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення ,-
14.12.2019 о 01:00 годині в с. Синява, Рокитнянського району Київської області по вул. Щорса, ОСОБА_1 керував мопедом марки “Хонд Такт”, б/н, із ознаками алкогольного сп'яніння, а саме мав запах алкоголю з ротової порожнини. Від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законодавством порядку ОСОБА_1 відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вказаного адмінправопорушення не визнав. На разі, визнав факт керуванням транспортним засобом після вживання ним алкогольних напоїв. Заперчив обставину відмови його від проходження огляду на визначення стану алкогольного спяніння. Пояснення працівнику поліції давав без примусу. Чому на час складання протоколу про адмінправопорушення визнавав викладені у протоколі обставини, пояснити не зміг.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності приходжу до наступного висновку.
Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису.
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення від 14.12.2019 серії ДПР 18 № 224066 вбачається, що ОСОБА_1 керував 14.12.2019 о 01-00 годині мопедом марки “Хонда Такт”, б/н в с. Синява, Рокитнянського району Київської області по вул. Щорса, з явними ознаками алкогольного сп'яніння. А саме мав місце запах алкоголю з порожнини рота. Від проходження медичного обстеження на стан сп'яніння у медичному закладі у встановленому законодавством порядку ОСОБА_1 відмовився.
Пунктом 2.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306, водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія (судноводія) на проведення такого огляду поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я (частини 2 та 3 статті 266 КУпАП).
Згідно пунктів 3, 4, 6 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103, огляд на стан спяніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів у присутності двох свідків. Водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.
На разі, як вбачається, такі вимоги закону ОСОБА_1 виконувати відмовився і про що свідчать письмові матеріали справи про адміністративне правопорушення та особисте письмове пояснення винного.
До пояснень ОСОБА_1 з приводу відстуності пропозицій з боку працівників поліції про проходження огляду на визначеннястану спяніння на час його зупинки та складання протоколу про адмінправопорушення щодо його особи за ч.1 ст.130 КУпАП, суд відноситься критично, оскільки останні повністю спростовуються матеріалами справи. Так, у протоколі про адмінправопорушення від 14.12.2019 серії ДПР18 № 224066 ОСОБА_1 власноруч вчинив запис про свою згоду з викладеними у протоколі обставинами, і що він підтвердив у суді. Також ним 14.12.2019 було надано працівнику поліції письмове пояснення, яким він повністю підтвердив викладені у вказаному протоколі про адмінправопорушення обставини та пояснив суду, що останнє він надав без примусу та власноруч підписав.
Оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, вважаю, що ОСОБА_1 вчинив передбачене частиною 1 статті 130 КУпАП адміністративне правопорушення, а саме з його боку, як особи, керує транспортним засобом, мала місце відмова від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.
При накладенні адміністративного стягнення судом не враховуться обставини, викладені частиною 2 статті 33 КУпАП, оскільки стягнення накладається за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
З метою виховання особи ОСОБА_1 у дусі додержання законів, запобігання вчинення ним правопорушень, вважаю, що необхідним та достатнім адміністративним стягненням, що підлягає застосуванню, є визначений положеннями ч.1 ст.130 КУпАП штраф у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200.00 грн., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Згідно ст. 40-1 КУпАП та п.5 ч.2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” з ОСОБА_1 , підлягає стягненю на користь держави судовий збір у розмірі 420.40 грн., що становить, 0.2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст. 33, 40-1, ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
Визнати винуватим ОСОБА_1 у вчиненні передбаченого ч.1 ст 130 КУпАП адімнправопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) грн. 00 коп. (отримувач коштів Рокит УК /смт. Рокитне/ 21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37800105; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA878999980313060106000010522; код класифікації доходів бюджету 21081100, призначення платежу: Адміністративні штрафи та інші санкції) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік..
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. за слідуючими реквізитами: отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106; код отримувача ЄДРПОУ 37993783; р/р UA 908999980313111256000026001 банк отримувача (ГУДКСУ): Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляції через Рокитнянський районний суд Київської області.
Суддя О.В. Литвин
Постанова набуває законної сили ____________
Постанова може бути пред”явлена до виконання до _____________