ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
14 січня 2020 року м. Київ № 640/25898/19
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Головань О.В., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом ОСОБА_1
до Міністерства молоді та спорту України Головного управління Державної казначейської служби України у м.Києві
про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Міністерства молоді та спорту України, Головного управління Державної казначейської служби України у м.Києві про -
визнання бездіяльності Міністерства молоді та спорту України щодо невиплати ОСОБА_1 добових за період відрядження для участі у чемпіонаті Європи у складі національної збірної України з підводного спорту з 25 червня по 2 липня 2019 року протиправною та зобов'язання виплатити добові в розмірі 8 227 грн 67 коп.;
стягнення з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 200 000 грн в рахунок відшкодування моральної шкоди, заподіяної незаконною бездіяльністю.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на невиконання наказу Міністерства молоді та спорту України від 06.06.2019 р. №2923 "Про участь офіційної делегації національної збірної команди України з підводного спорту у чемпіонаті Європи (плавання в ластах)", згідно з яким передбачено здійснення відрядження за рахунок державного бюджету.
Згідно ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
В даному випадку у суду наявні підстави для висновку про звернення позивача до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом, йому непідсудним, а саме.
Згідно зі ст. 4 КАС України публічно-правовий спір - спір, у якому:
хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або
хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов'язує надавати такі послуги виключно суб'єкта владних повноважень, і спір виник у зв'язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або
хоча б одна сторона є суб'єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв'язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб'єкта владних повноважень або іншої особи,
суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Згідно з ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: 1) спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
В даному випадку у спірних правовідносинах Міністерство молоді та спорту України діє як організатор участі України у міжнародних спортивних змаганнях, який забезпечує також відшкодування за рахунок державного бюджету відповідних видатків, проте, вказані повноваження не є владними управлінськими функціями по відношенню до позивача, а є організаційними.
Також позивач не перебуває з Міністерством молоді та спорту України у відносинах публічної служби, що могло би бути підставою для віднесення спірних питань до публічно-правового спору.
Згідно з ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 170 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо: позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
На підставі вищенаведеного, п. 1 ч. 1 ст. 170 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
2. Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі разом з позовними матеріалами надіслати позивачу негайно.
3. На виконання вимог ч. 6 ст. 170 КАС України роз'яснити позивачу, що розгляд справи має здійснюватися в порядку ЦПК України.
Ухвала може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня її виготовлення
Суддя О.В. Головань