Ухвала від 13.01.2020 по справі 200/179/20-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

13 січня 2020 р. Справа №200/179/20-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Волгіна Н.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, Міністерства соціальної політики України, Державної казначейської служби України про відшкодування шкоди -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; місце фактичного проживання: АДРЕСА_2 ) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ: 42171861 місцезнаходження: 87548, Донецька область, м. Маріуполь, Центральний р-н, вул. Зелінського, буд. 27А), Міністерства соціальної політики України (код ЄДРПОУ: 37567866, місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, буд. 8/10), Державної казначейської служби України (код ЄДРПОУ: 37567646, місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Бастионна, буд. 6), в якому просить суд стягнути з Держави в особі Міністерства соціальної політики України, Державної казначейської служби України з єдиного казначейського рахунку в користь позивача шкоду заподіяну відповідачем у розмірі 27 235, 15 грн.

Дослідивши позовну заяву, а також долучені до неї документи, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху, керуючись наступним.

Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом.

Як вбачається зі змісту ч. 1 ст. 42 КАС України, учасниками справи є сторони, треті особи.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 4 КАС України відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Згідно п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Як вбачається із позовної заяви позивача, вимоги останнього звернуті до Міністерства соціальної політики України та Державної казначейської служби України, до першого відповідач не заявлено жодних позовних вимог.

У позові позивач зазначає, що не заявляє вимогу до першого відповідача про визнання його дій протиправним, так як така вимога вже розглядалась у судовому порядку.

Разом із цим суд зауважує, що в якості відповідача Головне управління позивачем все ж заявлено.

Отже, позивачем не дотримані вимоги ст. 160 КАС України.

Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Зважаючи на вищевикладене позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу 10-денного строку з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків.

Тобто, позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог ст. 160 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись статтями 4, 5, 42, 160, 161, 169, 243, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

У Х В АЛ И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, Міністерства соціальної політики України, Державної казначейської служби України про стягнення шкоди - залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 (десять) днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання суду уточнення до адміністративного позову щодо відповідача/відповідачів у справі та, відповідно, уточнення позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись не поданою і буде повернута позивачу.

Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Н.П. Волгіна