Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16
тел. 230-31-77
Іменем України
"12" лютого 2007 р. Справа № А6/008-07
10:15 год.
Господарський суд Київської області в складі:
головуючого судді Маляренка А.В.
при секретарі Петровій Л.М.
розглянувши адміністративну справу № А 6/008-07
за позовом Державної податкової інспекції в Обухівському районі Київської області, м. Обухів
до Субґєкта господарської діяльності -фізичної особи ОСОБА_1, м. Обухів
про стягнення 3 000,00 грн.
Представники:
від позивача Кононов Ю.М. (довіреність № 02/10/10 від 10.04.2006 р.);
від відповідача не з'явився
Обставини спору:
Державна податкова інспекція в Обухівському районі Київської області (далі - позивач) звернулась з адміністративним позовом до Субґєкта господарської діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення 3 000,00 грн.
Провадження у справі було відкрите відповідно до ухвали від 09.01.2007 року за правилами Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України).
Позовні вимоги ґрунтуються на порушенні відповідачем Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» внаслідок чого за ним утворився податковий борг перед бюджетом.
Представник відповідача двічі без поважних причин в судове засідання не з'явився, письмовий відзив на позов та інші витребувані документи ухвалою суду від 09.01.2007 року не подав, хоча про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином, що підтверджується реєстрами відправки вихідної рекомендованої кореспонденції суду від 17.01.07 року за НОМЕР_1 та НОМЕР_2.
Таким чином, відповідач не реалізував своє процесуальне право на участь в судовому засіданні господарського суду.
Відповідно до вимог ст. 128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. Проаналізувавши зібрані по справі докази, суд дійшов висновку про достатність матеріалів справи для її розгляду по суті за відсутністю відповідача та його відзиву на позовну заяву.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, суд,
встановив:
17.12.2003 року інспекторами Державної податкової інспекції в Обухівському районі Київської області була проведена перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового обігу, що належить відповідачу та знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
В ході перевірки були виявлені наступні порушення:
- невідповідність суми готівкових коштів, що знаходились на місці проведення розрахунків сумі коштів, що зазначена в денному звіті РРО на суму 60,00 грн.;
- зберігання та реалізація алкогольних напоїв без марок акцизного збору;
- було зафіксовано факт роздрібної торгівлі по готівковому рахунку без застосування РРО на суму 5,50 грн.
За результатами перевірки було складено Акт НОМЕР_3 (далі-Акт перевірки).
За наслідками встановлених в Акті перевірки порушень, відповідно до ст. 3, 22 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», Державною податковою інспекцією в Обухівському районі Київської області винесено рішення НОМЕР_4, яким відповідачу нараховані фінансові санкції.
Відповідно до пункту 7 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби мають право застосовувати до підприємств, установ, організацій і громадян фінансові санкції у порядку та розмірах, встановлених законом.
Статтею 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій;
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.
У розумінні статті 2 згаданого Закону місцем проведення розрахунків вважається місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.
Відповідно до вимог статті 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
За порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, визначені статями 17-24 цього Закону. Згідно приписів статті 22 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки -загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Як вбачається з матеріалів справи, на момент проведення перевірки був присутній продавець ОСОБА_2
Акт перевірки продавець ОСОБА_2 підписав без зауважень.
Як вбачається з акту перевірки НОМЕР_3, в ході проведення перевірки було виявлено невідповідність суми готівкових коштів, що знаходились на місці проведення розрахунків, сумі, яка була зазначена в денному звіті РРО. Письмових пояснень з боку ОСОБА_2 в ході проведеної перевірки відносно виявлених порушень не надано.
Можливість внесення чи видачі готівки з місця проведення розрахунків, не пов'язаної з проведенням розрахункових операцій, передбачена Порядком реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженим Наказом ДПА НОМЕР_5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.02.2001 року за НОМЕР_6. Згідно п.4.5. Порядку таке внесення (видача) повинно реєструватись через РРО з використанням операції "службове внесення" та "службова видача". Згідно з матеріалами справи така операція здійснена не була.
Отже, на час розгляду справи, сума штрафних (фінансових) санкцій Відповідачем не сплачена, і за ним рахується податковий борг в сумі 3000,00 грн., застосованих відповідно до податкового повідомлення-рішення НОМЕР_7.
Відповідно до підпункту 5.2.4. ст.5 Закону № 2181 -ІІІ від 21.12.2000 р. день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобов'язання платника податків. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобов'язання вважається неузгодженим до розгляду судом справи по суті та прийняття відповідного рішення.
Податкові повідомлення-рішення відповідачем у судовому порядку не оскаржувалися.
Статтею 5 Закону України № 2181-ІІІ встановлено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків (підпункт 5.4.1.).
Згідно п. 1.3. ст. 1 Закону України № 2181-ІІІ податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, згідно підпункту 2.3.1. п. 2.3. ст. 2 Закону є виключно податкові органи.
Таким чином судом встановлено, що відповідач порушив вимоги ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» і позивачем правомірно застосовано штрафні (фінансові) санкції.
Відповідно до вимог статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Проаналізувавши вищезазначені норми чинного законодавства та всебічно розглянувши матеріали справи суд дійшов висновку про правомірність заявлених позовних вимог, а тому позов підлягає задоволенню в повному розмірі.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Статтею 167 КАС України передбачено, що копія судового рішення не пізніше наступного дня після ухвалення направляється лише особі, яка бере участь у справі, але не була присутня в судовому засіданні. У разі проголошення в судовому засіданні тільки вступної та резолютивної частини постанови суд повідомляє час виготовлення постанови суду в повному обсязі. Особи, які беруть участь у справі, можуть отримати копію постанови чи ухвали в суді.
Враховуючи наведене, керуючись статтею ст.ст. 71, 94, 128, 158-163,167 КАС України, суд -
постановив:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Субґєкта господарської діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_2; код НОМЕР_8) на користь Державної податкової інспекції в Обухівському районі Київської області (08700, Київська область, м. Обухів, вул. Каштанова, 20; р/р 34122999600449; МФО 821018; код 24074109 Банк управління Держказначейства в Київській області та по м. Києву) 3 000 (три тисячі) грн. 00 коп.
Постанова суду може бути оскаржена до Київського міжобласного апеляційного господарського суду через господарський суд Київської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня складення у повному обсязі та наступної подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана без подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, якщо скарга подається протягом десяти днів з дня складення постанови у повному обсязі.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-ти денний строк після подання заяви, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги у встановлений строк постанова суду набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду скарги і залишення її без задоволення, а постанови суду - без змін.
Суддя