13.01.2020 Єдиний унікальний № 371/17/20
13 січня 2020 року м. Миронівка
ЄУН 371/18/20
Провадження № 3/371/26/20
Суддя Миронівського районного суду Київської області Капшук Л.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, порушеної Офісом великих платників податків ДПС Державної податкової служби України відносно ОСОБА_1 за ст. 163-4 ч. 1 КУпАП,
Відносно ОСОБА_1 9 грудня 2019 року складено протокол про адміністративне правопорушення № 41 за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 163-4 ч. 1 КУпАП.
Згідно ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення встановлено неправильність складення протоколу про адміністративне правопорушення.
Вимоги до протоколу про вчинення адміністративного правопорушення визначені в статті 256 КУпАП.
У протоколі повинні зазначатися: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно пункту 2 розділу ІІ Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 липня 2016 року за № 1046/29176, затвердженої наказом Міністерства фінансів України 02.07.2016 за № 566, у разі вчинення особою кількох адміністративних правопорушень протоколи складаються окремо щодо кожного із вчинених правопорушень.
Складений протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вказаним вимогам.
Протокол про адміністративне правопорушення складено щодо декількох правопорушень, а не окремо щодо кожного із вчинених правопорушень.
У протоколі повинні зазначатися: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
У змісті протоколу відсутні пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Такі пояснення не додані до протоколу у виді окремого письмового документа. Протокол не підписано правопорушником.
Протокол про адміністративне правопорушення за ст. 163-4 ч. 1 КУпАП складено відносно ОСОБА_1 як посадової особи ПАТ «Миронівський завод по виготовленню круп та комбікормів».
До матеріалів справи про адміністративне правопорушення не додані докази належності правопорушника до кола суб'єктів даного правопорушення та зайняття ним посади директора ПАТ «Миронівський завод по виготовленню круп та комбікормів» станом на час складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Вірність доданих до протоколу про адміністративне правопорушення письмових доказів не засвідчена у встановленому порядку.
Порядок засвідчення копій документів визначений пунктом 5.27 Національного стандарту України, затвердженого Державним комітетом з питань технічного регулювання та споживчої політики № 55 від 07.04.2003 «ДСТУ 4163-2003», відповідно до якого відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Недоліки, допущені при складенні протоколу про адміністративне правопорушення та оформленні матеріалів, позбавляють можливості здійснити всебічне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин правопорушення і, як наслідок, здійснити розгляд адміністративної справи по суті та прийняти рішення по ній.
Керуючись ст. 278 КУпАП,
Матеріали справи про адміністративне правопорушення, порушеної відносно ОСОБА_1 за статтею 163-4 частиною 1 КУпАП, повернути до Офісу великих платників податків ДПС Державної податкової служби України для оформлення протоколу про адміністративне правопорушення відповідно до вимог статті 256 КУпАП та пункту 2 розділу ІІ Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя підпис Л.О. Капшук
Згідно з оригіналом
Суддя Л.О.Капшук