Постанова від 26.12.2019 по справі 461/10152/19

Справа №461/10152/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 грудня 2019 року суддя Галицького районного суду м. Львова Мисько Х.М., за участю представника Галицької митниці Держмитслужби Дунаса М., розглянувши матеріали, які надійшли з Галицької митниці Держмитслужби Державної митної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил

громадянку Республіки Польща Kuna Boguslawa Dorota /Куна Богуслава Дорота/, ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку Республіки Польща, працюючу прибиральницею, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 6 ст. 481 Митного кодексу України,

ВСТАНОВИВ:

23.11.2019р., в зону митного контролю пункту пропуску «Шегині - Медика» митного поста «Мостиська» Львівської митниці ДФС, в'їхав транспортний засіб марки «Mercedes» р.н. НОМЕР_1 у якому прямував гр. Kuna Boguslawa Dorota /Куна Богуслава Дорота/.

В ході митного контролю вказаної особи та внесення даних про неї в АСМО «Інспектор» та ЄАІС ДМС України виявилось, що гр. Kuna Boguslawa Dorota /Куна Богуслава Дорота/, 20.11.2017, через пункту пропуску «Шегині - Медика» митного поста «Мостиська» митниці, було ввезено на митну територію України транспортний засіб марки «Honda» VIN НОМЕР_2 р.н. НОМЕР_3 (країна реєстрації - Польща), в митному режимі «Тимчасове ввезення до 1 року».

Одночасно, у вказаних інформаційних ресурсах, станом на 23.11.2019, не містилося інформації щодо вивезення вказаного транспортного засобу за межі митної території України.

Від надання письмових пояснень з причин не вивезення нею транспортного засобу марки «Honda» VIN НОМЕР_2 р.н. НОМЕР_3 , у встановлений Митним кодексом України строк за межі митної території України гр.Kuna Boguslawa Dorota /Куна Богуслава Дорота/ 23.11.2019 відмовилася.

Перевіркою встановлено, що в період з 20.11.2017 до 23.11.2019 гр. Kuna Boguslawa Dorota /Куна Богуслава Дорота/, з приводу дії у її відношенні вказаних обставин до Львівської митниці не зверталася.

Таким чином гр. Kuna Boguslawa Dorota /Куна Богуслава Дорота/, станом на 23.11.2019, перевищено строк тимчасового ввезення товару - транспортного засобу марки «Honda» VIN НОМЕР_2 р.н. НОМЕР_3 , на митну територію України більше ніж на тридцять діб.

Крім того, 23.11.2019р., в зону митного контролю пункту пропуску «Шегині - Медика» митного поста «Мостиська» Львівської митниці ДФС, в'їхав транспортний засіб марки «Mercedes» р.н. НОМЕР_1 у якому прямувала гр. Kuna Boguslawa Dorota /Куна Богуслава Дорота/.

В ході митного контролю вказаної особи та внесення даних про неї в АСМО «Інспектор» та ЄАІС ДМС України виявилось, що гр. Kuna Boguslawa Dorota /Куна Богуслава Дорота/, 26.06.2018, через пункту пропуску «Шегині - Медика» митного поста «Мостиська» митниці, було ввезено на митну територію України транспортний засіб з VIN VF33ERHYB82870129 р.н. НОМЕР_4 (країна реєстрації - Польща), в митному режимі «Тимчасове ввезення до 1 року».

Одночасно, у вказаних інформаційних ресурсах, станом на 23.11.2019, не містилося інформації щодо вивезення вказаного транспортного засобу за межі митної території України.

Від надання письмових пояснень з причин не вивезення нею транспортного засобу з VIN VF33ERHYB82870129 р.н. НОМЕР_4 , у встановлений Митним кодексом України строк за межі митної території України гр.Kuna Boguslawa Dorota /Куна Богуслава Дорота/ 23.11.2019 відмовилася.

Перевіркою встановлено, що в період з 26.06.2018 до 23.11.2019 гр. Kuna Boguslawa Dorota /Куна Богуслава Дорота/, з приводу дії у її відношенні вказаних обставин до Львівської митниці не зверталася.

Таким чином гр. Kuna Boguslawa Dorota /Куна Богуслава Дорота/, станом на 23.11.2019, перевищено строк тимчасового ввезення товару - транспортного засобу з VIN VF33ERHYB82870129 р.н. НОМЕР_4 , на митну територію України більше ніж на тридцять діб.

Відповідно до ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи те, що адміністративні правопорушення вчинено однією особою, суд вважає за необхідне матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно громадянки Республіки Польща Kuna Boguslawa Dorota /Куна Богуслава Дорота/ об'єднати в одне провадження та присвоїти справі номер №461/10152/19 (провадження №3/461/4997/19), оскільки їх спільний розгляд сприятиме, всебічному та об'єктивному дослідженні обставин справи.

Громадянка Республіки Польща Kuna Boguslawa Dorota /Куна Богуслава Дорота/ в судове засідання не прибув, хоча був належним чином повідомлений про час та дату розгляду справи під підпис в протоколі про порушення митних правил. Про причини неявки суд не повідомив, клопотання про перенесення розгляду справи не надходило.

Відповідно до ч. 4 ст. 526 МК України вважаю можливим розгляд справи у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, що не з'явилася на виклик до суду, хоча належним чином була повідомлена про час і місце розгляду справи. Суд зауважує, що Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях зазначає, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Заслухавши представника Галицької митниці Держмитслужби, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням (ч.1 ст.486 МК України).

Частиною 6 ст. 481 МК України передбачена відповідальність за перевищення строку тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування.

За вчинення правопорушення передбаченого ч. 6 ст. 481 МК України передбачено адміністративне стягнення у вигляді накладення штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію таких транспортних засобів.

Відповідно до ч. 1 ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

У відповідності до вимог ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються: протоколом про порушення митних правил, протоколами процесуальних дій, додатками до зазначених протоколів; поясненнями свідків, поясненнями особи, яка притягується до відповідальності; висновком експерта , іншими документами.

Згідно ч. 1 ст. 380 Митного кодексу України, тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Цей строк може бути продовжено органами доходів і зборів з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів. Обов'язковою умовою допуску зазначених транспортних засобів до тимчасового ввезення на митну територію України є реєстрація цих транспортних засобів в уповноважених органах іноземних держав, що підтверджується відповідним документом.

Частиною 2 статті 380 Митного кодексу України визначено, що транспортні засоби особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами-нерезидентами, не підлягають письмовому декларуванню та звільняються від проведення заходів офіційного контролю, а також від подання документів та/або відомостей, що підтверджують дотримання встановлених заборон та/або обмежень щодо переміщення транспортних засобів особистого користування через митний кордон України. Пропуск таких транспортних засобів через митний кордон України здійснюється без застосування до них заходів гарантування, передбачених розділом X цього Кодексу. Пальне, що міститься у звичайних (встановлених заводом-виробником) баках зазначених транспортних засобів, не підлягає письмовому декларуванню та не є об'єктом оподаткування митними платежами.

Частиною 5 статті 380 Митного кодексу України визначено, що тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування повинні бути вивезені за межі митної території України з дотриманням строків, установлених відповідно до вимог цього Кодексу, або поміщені у митні режими відмови на користь держави, знищення або руйнування чи можуть бути оформлені для вільного обігу на митній території України за умови сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

Відповідно до п.2 Розділу 8 Порядку виконання митних формальностей відповідно до заявленого митного режиму, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 31.05.2012 №657 обставини непереборної сили - надзвичайні та невідворотні події, що виникли незалежно від волі особи, зокрема стихійне лихо (землетрус, пожежа, повінь, зсув тощо), сезонне природне явище (замерзання моря, проток, портів, ожеледиця тощо), введення воєнного чи надзвичайного стану, страйк, громадянські безпорядки, злочинні дії третіх осіб, прийняття рішень законодавчого або нормативно-правового характеру, обов'язкових для особи, закриття шляхів, проток, каналів, перевалів та інші надзвичайні та невідворотні за таких умов події. Факт аварії чи дії обставин непереборної сили - часткове чи повне пошкодження (зіпсуття, знищення, втрата тощо) товарів чи транспортних засобів, що перебувають під митним контролем, або позбавлення можливості виконання відповідною особою передбачених законодавством України з питань державної митної справи або встановлених відповідним митним органом України вимог щодо вчинення відповідних дій з товарами, транспортними засобами, що перебувають під митним контролем.

Статтею 460 Митного кодексу України визначено, що вчинення порушення митних правил, передбачених, в тому числі статтею 481 Митного кодексу України, внаслідок аварії, дії обставин непереборної сили або протиправних дій третіх осіб, що підтверджується відповідними документами, не тягне за собою адміністративної відповідальності, передбаченої Митним кодексом України.

Одночасно, обставин, передбачених ст. 460 Митного кодексу України, з настанням яких діяння, передбачене ст. 481 Митного кодексу України, не тягне за собою адміністративної відповідальності під час судового розгляду не встановлено, як не встановлено дії обставин непереборної сили, які стали причиною пропуску строку тимчасового ввезення на митну територію України транспортного засобу марки «Honda» VIN НОМЕР_2 р.н. НОМЕР_3 (країна реєстрації - Польща) та автомобіля з VIN VF33ERHYB82870129 р.н. НОМЕР_4 (країна реєстрації - Польща).

З огляду на наведене, вважаю, що в діях громадянки Республіки Польща Kuna Boguslawa Dorota /Куна Богуслава Дорота/ наявні ознаки правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 481 МК України, а саме остання перевищила строк тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України більше ніж на тридцять діб, що підтверджується даними,що містяться у протоколі про порушення митних правил, службовими записками, доповідною запискою, та іншими матеріалами справи, які знаходяться у об'єктивному взаємозв'язку між собою, нічим не спростовані, доповнюються та уточнюються іншими доказами.

Таким чином, аналізуючи наведені докази по даній справі з точки зору їх допустимості, об'єктивності та достатності, за відсутності будь-яких істотних суперечностей, приходжу до висновку, що вина громадянки Республіки Польща Kuna Boguslawa Dorota /Куна Богуслава Дорота/ у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 481 МК України доведена повністю.

Вирішуючи питання про призначення виду стягнення за порушення митних правил, суд приймає до уваги, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

З урахуванням характеру вчиненого порушення, особи порушника, яка раніше до адміністративної відповідальності за порушення митних правил не притягувалась, приймаючи до уваги відсутність в матеріалах справи даних про доходи порушника та можливість виконати ним покарання у виді штрафу, суд вважає за необхідне застосувати громадянки Республіки Польща Kuna Boguslawa Dorota /Куна Богуслава Дорота/ адміністративне стягнення у виді конфіскації транспортного засобу, тобто в межах санкції статті за якою кваліфіковано її дії.

У відповідності до ст.487 МК України, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Так, ст. 40-1КУпАП передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного з правопорушника стягується 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 384,20 гривень.

Керуючись ст.ст.458, 459, 461, 481, 486, 527, 528 МК України, -

ПОСТАНОВИВ:

громадянки Республіки Польща Kuna Boguslawa Dorota /Куна Богуслава Дорота/ визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 481 Митного кодексу України та накласти на неї стягнення у виді конфіскації транспортного засобу марки «Honda» VIN НОМЕР_2 р.н. НОМЕР_3 (країна реєстрації - Польща) та автомобіля з VIN VF33ERHYB82870129 р.н. НОМЕР_4 (країна реєстрації - Польща).

Стягнути з громадянки Республіки Польща Kuna Boguslawa Dorota /Куна Богуслава Дорота/ в користь Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 384,20 гривень.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Х.М. Мисько