12.04.07 р. Справа № 26/105
Постановлена у нарадчий кімнаті 12 квітня 2007р. о 16год. 30хв.
по справі 26/105
Господарський суд Донецької області у складі судді Наумової К.Г.
При секретарі судового засідання - Митрофановій А.О.
Розглянув у відкритому судовому засіданні господарського суду адміністративну справу
за позовом Прокурор Будьонівського району м. Донецька в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Будьонівському районі м. Донецька (м. Донецьк)
До Суб'єкту підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (м. Донецьк)
Про стягнення фінансових санкцій у сумі 2097грн.
Прокурор Будьонівського району м. Донецька в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Будьонівському районі м. Донецька (м. Донецьк) звернувся до господарського суду Донецької області з позовною заявою до Суб'єкту підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (м. Донецьк) про стягнення у доход Державного бюджету фінансових санкцій у сумі 2097грн.
Відповідач, заперечення на позов не представив, у судове засідання не з'явився, представника у судове засідання не направив, хоча про час і місце розгляду справи був належним чином повідомлений, у відповідності зі ст.128 КАС України, справу розглянуто на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, та заслухавши пояснення представника позивача, суд, -
ОСОБА_1 зареєстрована у якості суб'єкту підприємницької діяльності виконавчим комітетом Будьонівського району м. Донецька 04.05.1995 року, номер запису про державну реєстрацію НОМЕР_1.
01.11.2006року працівниками ДПІ була проведена перевірка, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу діяльності магазину, який належить СПД ОСОБА_1. За наслідками даної перевірки було складено акт перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності НОМЕР_2 (НОМЕР_3 від 07.11.2006року).
В акті перевірки зазначено, що відповідачем припущені порушення п. 1, 2, 11 12, 13, ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі та громадського харчування та послуг» та порушення ст. 15-3 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». А саме: непроведення розрахункової операції через РРО; невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі коштів, зазначених у денному звіті РРО; реалізація алкогольних напоїв на розлив без наявності статусу громадського харчування; проведення розрахункової операції через РРО без застосування програмування назв товарів; реалізація алкогольних напоїв без наявності приходних документів.
На підставі даного акту, рішенням про застосування фінансових санкцій від 08.11.2006 року НОМЕР_4, ДПІ застосувала до відповідача фінансові санкції у сумі 397грн. на підставі Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», фінансова санкція у сумі 85грн., застосована за проведення розрахункової операції через РРО без використання режиму попереднього програмування, застосована фінансова санкція у розмірі п'яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян відповідно до ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»; фінансова санкція у сумі 312грн., застосована за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі коштів, зазначених у денному звіті РРО на суму 60грн. 70коп., застосована фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми на яку виявлено невідповідність відповідно до ст. 22 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»; рішенням про застосування фінансових санкцій від 08.11.2006 року НОМЕР_5 ДПІ застосувала до відповідача фінансові санкції у сумі 1700грн. на підставі абз.8 ч.2 ст. 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», застосована за продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці за відсутністю відповідного статусу.
Загальна сума фінансових санкцій складає 2097грн.
Зазначені рішення ОСОБА_1 отримала 08.11.2006року, про що свідчить підпис на зазначених рішеннях.
Доказів оскарження даних рішень в адміністративному та у судовому порядку суду не надано.
Відповідно до п. 6 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Згідно ст. 22 зазначеного Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Згідно ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки підприємствам громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус підприємств громадського харчування, підприємств з універсальним асортиментом товарів.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством, а саме за порушення вимог статті 15-3 цього Закону сума фінансових санкцій складає 1700 гривень, у разі повторного протягом року порушення - 3400 гривень.
Наведені суми відповідачем не сплачені, що підтверджується Актом звірки розрахунків з бюджетом станом на 31.12.2006р., підписані відповідачем, даними зворотного боку облікової картки платника станом на 31.12.2006р.
Згідно зі ст. 25 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, які видають ліцензію, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
З огляду на зазначене, позовні вимоги Прокурора Будьонівського району м. Донецька в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Будьонівському районі м. Донецька (м. Донецьк) до Суб'єкту підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (м. Донецьк) про стягнення у доход Державного бюджету фінансових санкцій у сумі 397грн., застосованих до відповідача рішенням про застосування фінансових санкцій від 08.11.2006 року НОМЕР_4 за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»; стягнення фінансових санкцій у сумі 1700грн., застосованих до відповідача рішенням про застосування фінансових санкцій від 08.11.2006 року НОМЕР_5 за порушення вимог Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у загальній сумі 2097грн. підлягають задоволенню.
З урахуванням вимог ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.
Враховуючи викладене та, керуючись Законами України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», “Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», ст.ст. 7 -12, 69-72, 94, 122-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Позов задовольнити.
Стягнути з суб'єкту підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_6) у доход Державного бюджету України фінансові санкції у сумі 397грн., які застосовані рішенням про застосування фінансових санкцій від 08.11.2006 року НОМЕР_4.
Стягнути з суб'єкту підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_6) у доход Державного бюджету України фінансові санкції у сумі 1700грн., які застосовані рішенням про застосування фінансових санкцій від 08.11.2006 року НОМЕР_5.
Зазначена постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Дана постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява та скарга подається на ім'я Донецького апеляційного адміністративного суду через Господарський суд Донецької області.
Постанову підписано 16 квітня 2007 р.
Суддя