Ухвала від 18.12.2019 по справі 916/3418/19

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"18" грудня 2019 р.м. Одеса Справа № 916/3418/19

Господарський суд Одеської області у складі судді Щавинської Ю.М

секретар судового засідання Драганова А.І.

при розгляді справи за позовом: Приватного підприємства "Ялик" (09100, Київська область, м. Біла Церква, бульвар Олександрійський, буд. 106, кімната 312)

до відповідача: Управління капітального будівництва Одеської обласної Державної Адміністрації (65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83)

про визнання незаконними та скасування рішень, визнання переможцем та визнання договору укладеним

за участю представників сторін:

від позивача: Давідкова К.О. - ордер КС №701357 від 17.12.19р.;

від відповідача: Осадчий О.О. (т.в.о. начальника) - розпорядження ООДА №155/к-2019 від 02.12.19р.

ВСТАНОВИВ:

14.11.2019 року Приватне підприємство "Ялик" звернулося до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Управління капітального будівництва Одеської обласної Державної Адміністрації, в якій просить суд: 1) визнати незаконним та скасувати рішення відповідача, оформлене протоколом № 45/1 від 02 вересня 2019 року щодо розгляду та відхилення пропозиції Приватного підприємства "Ялик" по відкритих торгах на закупівлю робіт “Амбулаторія загальної практики сімейної медицини у с. Приморське по вул. Центральна, 54а, Білгород-Дністровського району, Одеської області - будівництво (Код ДК 021:2015: 45215000-7 Будівництво закладів охорони здоров'я та будівель соціальних служб, крематоріїв і громадських убиралень) - UА-2019-07-25-002454-b; 2) визнати Приватне підприємство "Ялик" переможцем процедури закупівлі "Амбулаторія загальної практики сімейної медицини у с. Приморське по вул. Центральна, 54а, Білгород-Дністровського району, Одеської області - будівництво (Код ДК 021:2015: 45215000-7 Будівництво закладів охорони здоров'я та будівель соціальних служб, крематоріїв і громадських убиралень) - UА-2019-07-25-002454-b; 3) визнати незаконним та скасувати рішення відповідача, оформлене протоколом № 45/4 від 15 жовтня 2019 року, яким вирішено відмінити процедуру закупівлі за предметом "Амбулаторія загальної практики сімейної медицини у с.Приморське по вул. Центральна, 54а, Білгород-Дністровського району, Одеської області - будівництво (Код ДК 021:2015:45215000-7 Будівництво закладів охорони здоров'я та будівель соціальних служб, крематоріїв і громадських убиралень) - UА-2019-07-25-002454-b, на підставі частини 1 статті 31 Закону України "Про публічні закупівлі" у зв'язку із виявлення порушення порядку оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі; 4) визнати укладеним між Приватним підприємством "Ялик" та Управлінням капітального будівництва Одеської обласної держаної адміністрації договір на закупівлю "Амбулаторія загальної практики сімейної медицини у с. Приморське по вул. Центральна, 54а, Білгород-Дністровського району, Одеської області - будівництво (Код ДК 021:2015:45215000-7 Будівництво закладів охорони здоров'я та будівель соціальних служб, крематоріїв і громадських убиралень) - UА-2019-07-25-002454-b з дня набрання законної сили рішенням суду на умовах, викладених у позовній заяві.

Ухвалою суду від 19.11.2019 р. справу №916/3418/19 прийнято до розгляду за правилами загального позовного провадження із призначенням підготовчого засідання у справі на "18" грудня 2019 р. о 10:30.

18.12.2019р. від Управління капітального будівництва Одеської обласної Державної Адміністрації надійшло клопотання про відкладення розгляду справу для надання можливості ознайомитися з матеріалами справи з метою підготовки відзиву на позовну заяву.

У судовому засіданні представник відповідача зазначив, що ним, станом на 18.12.2019р., не було отримано позовну заяву, у зв'язку з чим просив суд поновити йому строк для надання відзиву.

Суд поставив на обговорення питання щодо залучення Приватного підприємства "Южспецтрейд" до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог.

Представники сторін щодо залучення третьої особи до участі у справі не заперечували.

Відповідно до ст. 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Згідно до ч.2 ст. 50 ГПК України, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

Як встановлено судом, відповідачем було прийнято рішення (протокол №45/1 від 02.09.2019 року) про відхилення тендерної пропозиції ПП "Ялик" з найбільш економічно вигідною ціною з підстав невідповідності тендерної пропозиції умовам тендерної документації за предметом закупівлі: "Амбулаторія загальної практики сімейної медицини у с.Приморське по вул. Центральна, 54 а, Білгород-Дністровського району, Одеської області" UА-2019-07-25-002454-b, та водночас опубліковане рішення про визначення переможця процедури закупівлі (протокол №45/3 від 06.09.2019 року) та повідомлено про намір замовника укласти договір з Приватним підприємством "Южспецтрейд".

Не погодившись з таким висновками відповідача, позивач звернувся до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель зі скаргою вих. № 002/16/09/19 від 16.09.2019 року.

04.10.2019 року Постійно діючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель було прийнято рішення № 14292-р/пк-пз, яким зобов'язано Управління капітального будівництва Одеської обласної державної адміністрації скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції приватного підприємства "Ялик" та рішення про визначення приватного підприємства "Южспецтрейд" переможцем процедури закупівлі - "ДК 021:2015: 45215000-7 - Будівництво закладів охорони здоров'я та будівель соціальних служб, крематоріїв і громадських убиралень”.

Рішення № 14292-р/пк-пз від 04.10.2019 року відповідачем виконано не було, натомість Протоколом № 45/4 від 15 жовтня 2019 року Управління капітального будівництва Одеської обласної Державної Адміністрації відмінило відповідні відкриті торги, у зв'язку з тим, що під час проведення процедури відкритих торгів було виявлено порушення порядку оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі.

За таких обставин, враховуючи те, рішенням Управління капітального будівництва Одеської обласної Державної Адміністрації від 06.09.2019р. визнано переможцем торгів Приватне підприємство "Южспецтрейд", суд доходить до висновку, що рішення по даній справі може вплинути на права і обов'язки останнього, у зв'язку із чим вважає за необхідне залучити його до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.

Відповідно до ч.1 ст. 177 ГПК України завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з'ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Частиною 3 статті 177 ГПК України передбачено, що підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

Згідно ч. 2 ст. 182 Господарського процесуального кодексу України, у підготовчому засіданні суд, зокрема, з'ясовує, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі; з'ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше; вирішує питання про призначення експертизи, виклик у судове засідання експертів, свідків, залучення перекладача, спеціаліста; вирішує заяви та клопотання учасників справи; встановлює строки для подання відповіді на відзив та заперечення; здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.

Відповідно до частин 2 статті 183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Враховуючи залучення третьої особи, з огляду на необхідність встановлення сторонам строків для подання заяв по суті справи, суд вважає за необхідне продовжити строк підготовчого провадження на 30 днів, на підставі ч.3 ст. 177 ГПК України, та відкласти підготовче засідання по даній справі.

Керуючись ст.ст.50, 177, 183, 184, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Залучити Приватне підприємство "Южспецтрейд" (65481, Одеська обл. м. Южне, вул. Будівельників, буд. 9, приміщення XV, код ЄДРПОУ 37433386) до участі у справі №916/3418/19 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.

2. Строк підготовчого провадження у справі №916/3418/19 продовжити на 30 календарних днів.

3. Відкласти підготовче засідання у справі №916/3418/19 на "03" лютого 2020 р. о 14:30.

Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, в залі судових засідань №11 (5-й поверх), тел: (0482) 307-950.

4. Запропонувати третій особі надати до суду пояснення в порядку ст. 168 ГПК України.

5. Зобов'язати позивача в порядку ч. 2 ст. 172 ГПК України надіслати на адресу Приватного підприємства "Южспецтрейд" копію позовної заяви з доданими до неї документами.

6. Поновити відповідачу строк для надання відзиву на позовну заяву.

7. Встановити відповідачу строк для надання відзиву - до 27.12.2019р та для надання заперечень - до 28.01.2020р., із надісланням позивачу та третій особі одночасно з наданням до суду.

8. Встановити позивачу строк для надання відповіді на відзив - до 15.01.2020р., із надісланням відповідачу та третій особі одночасно з наданням до суду.

9. Повідомити учасників справи про те, що інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua.

Ухвала набрала чинності 18.12.2019р. та оскарженню не підлягає.

Суддя Ю.М. Щавинська

Попередній документ
86502811
Наступний документ
86502813
Інформація про рішення:
№ рішення: 86502812
№ справи: 916/3418/19
Дата рішення: 18.12.2019
Дата публікації: 24.12.2019
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Одеської області
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (26.03.2020)
Дата надходження: 14.11.2019
Предмет позову: про визнання незаконними і скасування рішень
Розклад засідань:
03.02.2020 14:30 Господарський суд Одеської області
19.02.2020 12:00 Господарський суд Одеської області
26.02.2020 12:00 Господарський суд Одеської області
16.03.2020 12:20 Господарський суд Одеської області