Рішення від 19.11.2019 по справі 1.380.2019.003927

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1.380.2019.003927

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 листопада 2019 року

м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого-судді Сакалоша В.М.,

секретаря судового засідання Гулкевича В.О.;

за участю: позивача ОСОБА_1 ,

представника відповідача Болюби О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ у Львівській області про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання провести перерахунок пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі - ГУ ПФУ у Львівській області, відповідач) в якій позивач просив суд:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, щодо не врахування при перерахунку пенсії надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі 70% та премії у розмірі 98% за період з 01.01.2016 по 01.04.2018, які враховувалися та виплачувалися ОСОБА_1 до 01.04.2018;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 по 01.04.2018 з урахуванням: посадового окладу - 2950,00 грн., окладу за військовим (спеціальним званням) майор - 2000,00 грн., надбавки за вислугу років у розмірі 30% - 1485,00 грн. (від ПО + підвищення + ОЗ + ВС), надбавки за виконання особливо важких завдань у розмірі 70% - 3465,00 грн. (від ПО + підвищення + ОЗ + ВС), премії у розмірі 94,3% - 9335,70 грн. (від грошового забезпечення;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області виплатити ОСОБА_1 недораховану за 26 місяців надбавку за виконання особливо важливих завдань у розмірі - 58558,50 грн. та премію у розмірі - 158729,532 грн., що в загальному становитиме - 216331,83 грн.

Ухвалою суду від 02.08.2019 позовну заяву було залишено без руху та встановлено позивачу строк на усунення недоліків вказаних в ухвалі. У встановлений строк позивач недоліки усунув, у зв'язку з чим 12.08.2019 суд ухвалою відкрив спрощене позовне провадження в адміністративній справі.

Позовні вимоги обґрунтовані наступним. ОСОБА_1 був звільнений в запас з органів внутрішніх справ через хворобу та з березня 2011 року отримує пенсію за вислугу років відповідно до ст.ст.12, 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Після набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», яким внесено зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб», саме доповнено ст. 63 новою частиною, яка передбачає, що перерахунок пенсії здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Проте, як зазначає позивач, до 01.04.2018 ГУ ПФУ у Львівській області його пенсію не перераховувало, а при перерахунку пенсій після 01.04.2018 не врахувало у повному розмірі премії ОСОБА_1 та безпідставно, на думку позивача, не врахувало надбавки за особливо важливі завдання. У зв'язку з наведеним позивач звернувся до ГУ ПФУ у Львівській області з проханням перерахувати та виплатити йому пенсію починаючи з 01.12.2015 і по 01.04.2018 у випадку якщо за цей період до складових пенсійної виплати входили надбавка за виконання особливо важливих питань та премія у відповідних розмірах.

Однак, ГУ ФУ у Львівській області протиправно на переконання ОСОБА_1 відмовило йому у здійсненні перерахунку та виплати недоплачених сум відмовило.

04.09.2019 ГУ ПФУ у Львівській області надало відзив на позовну заяву (вх. №31713).

На заперечення позовних вимог зазначає, що формування грошового забезпечення, з якого проводяться призначення (перерахунок) пенсій призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб», не входить до компетенції органів Пенсійного фонду України. Вказує, що на адресу ГУ ПФУ у Львівській області не надходила довідка для перерахунку пенсії з включенням надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі 70% та премії у розмірі 98%. Судом на переконання відповідача, не можуть братися до уваги самостійно вирахувані суми грошового забезпечення, без документального підтвердження такого розрахунку, оскільки суд не може перебирати на себе функцію органу на який покладено повноваження щодо перерахунку пенсій. На підставі Постанови Кабінету Міністрів України №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» пенсіонерам міліції передбачено перерахунок пенсії шляхом зміни видів грошового забезпечення які вони отримували на службі та встановлювалися відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» на нові види грошового забезпечення передбачені Постановою № 988 для поліцейських. Таким чином Постанова № 988 не може застосовуватися в доповнення до Постанови № 1294, оскільки грошове забезпечення поліцейським виплачується з дня створення даного органу і поліцейські надбавки за виконання особливо важких завдань не отримують.

Щодо премії відповідач зазначає, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) для перерахунку пенсії не враховуються.

Крім того, перерахунок пенсії позивача був здійснений з 01.01.2016 на підставі Постанови кабінету Міністрів України № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та довідки про грошове забезпечення скерованої ліквідаційною комісією ГУ МВСУ у Львівській області.

Враховуючи наведене, на переконання відповідача, пенсія ОСОБА_1 призначена, перерахована та виплачується відповідно до вимог чинного законодавства.

ОСОБА_1 09.09.2019 надав відповідь на відзив (вх.№32134).Зазначає, що підставою його звернення до суду є те, що при перерахунку пенсії у квітні 2018, відповідачем безпідставно не враховано надбавку за виконання особливо важливих завдань та премії, які нараховувалися з дня призначення пенсії, а саме з 01.03.2011 до 01.04.2018. Даний факт підтверджується відповіддю ГУ ПФУ у Львівській області від 11.07.2019 наданою ОСОБА_1 на його звернення. Зважаючи на викладене, позивач вказує, що нікому не надано право позбавляти особу надбавок чи премій, якщо такі на законних підставах вже нараховувалися та виплачувалися.

Ухвалою суду від 16.09.2019 було задоволено клопотання ГУ ПФУ у Львівській області та призначено судове засідання для розгляду справи.

ГУ ПФУ у Львівській області 24.10.2019 за вх. №38864 надало додаткові пояснення, згідно з якими на спростування позовних вимог зазначає, що на виконання Постанови № 988 та Постанови № 103 ГУ МВСУ у Львівській області перерахунок пенсії ОСОБА_1 проведено на підставі довідки про грошове забезпечення - 22.03.2018. Інших довідок ГУ ПФУ у Львівській області отримано не було. Додатково зазначає, що самостійно обраховані суми, які позивач просить враховувати при задоволенні позовних вимог не мають документального підтвердження і нормативного обґрунтування.

У судовому засіданні по розгляду справи позивач позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача проти позову заперечила, просила відмовити у його задоволенні повністю.

Третя особа пояснень по суті спору до суду не надала, явку уповноваженого представника у судове засідання не забезпечила.

Заслухавши пояснення сторін, всебічно та повно дослідивши матеріали справи суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до Наказу ГУ МВСУ у Львівській області № 70о/с від 28.02.2011 ОСОБА_1 звільнений в запас Збройних Сил України через хворобу.

Згідно матеріалів пенсійної справи № 1303007080 ОСОБА_1 з 01.03.2011 призначено пенсію за вислугу років на підставі Закону України №2262-ХІІ №Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у розмірі 65 % грошового забезпечення.

З березня 2012 року, липня 2015 року, травня та жовтня 2017 року ОСОБА_1 перераховувалася пенсія виходячи з сум грошового забезпечення що включали:

- посадовий оклад,

- оклад за військове звання,

- процентну надбавку за вислугу років,

- середньомісячну суму додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці у тому числі надбавку за високі досягнення або виконання особливо важкої/важливої роботи 70% та премії 98%.

З 1 січня 2016 ГУ ПФУ у Львівській області здійснило перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до Постанови № 103 та на підставі довідки про грошове забезпечення від 22.03.2018 № 91-02027.

ОСОБА_1 09.06.2019 звернувся до ГУ ПФУ у Львівській області з запитом у якому просив надати довідку про окремі складові його пенсійної виплати та роз'яснити чому надбавка за виконання особливо важких завдань у розмірі 70 % та премія у розмірі 98 % які нараховувалися йому до квітня 2018 року не були враховані до цього періоду.

ГУ ПФУ у Львівській області листом від 11.07.2091 № 17491/02.02-06 повідомило позивача, що пенсію йому перераховано на підставі п. 3 Постанови № 103, згідно з яким перерахунок пенсій призначених згідно із Законом України ««Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» здійснюється особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнодержавне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до Постанови № 988. Зазначило, що перерахунок здійснено на основі довідки про грошове забезпечення від 22.03.2018, а підстав враховувати при перерахунку пенсії інші види грошового забезпечення ніж зазначені в довідці у Пенсійного фонду відсутні.

Не погоджуючись із зазначеною позицією ГУ ПФУ у Львівській області, ОСОБА_1 звернувся до суду з цим позовом.

Вирішуючи спір суд виходив з наступного.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Стаття 46 Конституції України закріплює право громадян на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Відповідно до ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII (далі - Закон №2262-XII), перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Статтею 51 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Так, 11.11.2015 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", якою установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Постанова №988 від 11.11.2015 набрала чинності з 02.12.2015.

Оскільки постановою № 988, якою встановлено розмір грошового забезпечення для поліцейських Національної поліції підвищено посадовий оклад за посадою, на якій працював позивач, набрала чинності з 02.12.2015, то перерахунок пенсії позивача відповідач повинен здійснити з 01.01.2016.

Відповідно до п. 1, 3 "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджених постановою КМУ від 13.02.2008 року № 45 (далі - Постанова № 45) в редакції, що була чинною до 24.02.2018, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Як видно з матеріалів справи останню довідку для перерахунку пенсії позивачу ГУ МВС України у Львівській області видано від 01.05.2018 №91-02027 розмір грошового забезпечення згідно з якою визначений за нормами чинними за січень 2016 року.

Посилання відповідача на те, що довідки про розмір грошового забезпечення, видані до набрання чинності Постановою № 103, не повинні використовуватися для проведення перерахунку пенсії, суд не приймає з огляду на таке.

Відповідно до п. 5 Постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» № 103 від 21.02.2018 перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою № 45.

Згідно з ч. 3 ст. 7 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд застосовує норму вищезазначеного Закону № 2262-ХІІ, який має вищу юридичну силу, ніж Постанова № 103 від 21.02.2018.

Крім того суд зазначає, Постановою № 103 було внесено зміни до Постанови №45, а саме, у Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженому Постановою КМУ № 45,

- пункт 5 викладено в наступній редакції: "Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням".

- додаток 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" викладено в новій редакції, в якій довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, не містить такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

Проте рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року по справі № 826/3858/18 залишеним в силі Постановою Верховного Суду визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою № 45.

Так, згідно зі статтею 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме - у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення (рішення № 5-рп/2002).

Виходячи з висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства, а правовідносини щодо їхнього пенсійного забезпечення виникають на момент звернення за призначенням пенсії.

Вказана позиція, щодо застосування норм права до спірних правовідносин, міститься в постанові Верховного Суду України від 10.12.2013 у справі № 21-420а13.

При ухваленні даного рішення судом враховано правові висновки Верховного Суду.

Враховуючи наведене перерахунок пенсії ОСОБА_1 без урахування усіх складових грошового забезпечення суттєво звужує соціальні та майнові права позивача.

За сукупністю наведених обставин, суд дійшов висновку про протиправність бездіяльності ГУ ПФУ у Львівській області щодо неврахування при перерахунку пенсії позивача з 01.01.2016 по 01.04.2018 усіх видів грошового забезпечення, які враховувалися йому при нарахуванні та виплаті пенсії до набрання чинності Постановою № 103 в частині здійснення перерахунку.

Разом з тим У рішеннях по справах Клас та інші проти Німеччини, Фадєєва проти Росії, Єрузалем проти Австрії Європейський суд з прав людини зазначив, що суд не повинен підміняти думку національних органів будь-якою своєю думкою. Згідно Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи № R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом Міністрів Ради Європи 11.03.1980 року на 316-й нараді, під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду - тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Адміністративний суд не наділений повноваженнями втручатися у вільний розсуд (дискрецію) суб'єкта владних повноважень поза межами перевірки за критеріями, визначеними ст. 2 КАС України.

Завдання правосуддя полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання вимог права, інакше порушується принцип розподілу влади. Принцип розподілу влади не допускає надання адміністративному суду адміністративно-дискреційних повноважень - єдиним критерієм здійснення правосуддя є право. Тому завданням адміністративного суду є контроль за легітимністю прийняття рішень.

Виходячи зі змісту положень КАС України щодо компетенції адміністративного суду, останній не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які законодавством віднесені до компетенції цього органу державної влади.

Оскільки в силу ч.5 ст. 45 Закону передбачено обов'язок органу Пенсійного фонду щодо прийняття відповідного рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунок) пенсії чи її виплаті, судом не можуть братися до уваги самостійно здійснені позивачем обрахунки сум грошового забезпечення.

Відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Положення даної норми дає підстави для висновку, що встановити судовий контроль за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень - відповідачем у справі суд може, тобто, наділений правом, під час прийняття рішення у справі. При цьому, зазначені процесуальні дії є диспозитивним правом суду, яке може використовуватися в залежності від наявності об'єктивних обставин, які підтверджені належними та допустимими доказами. Проте, таких доказів суду не надано.

Наведений висновок узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладеною у додатковій постанові від 31.07.2018 у справі 235/7638/16-а.

Закріплений у ч. 1 ст. 9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Частиною 2 статті 77 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

У розумінні ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи викладене вище суд приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог.

Підстав для розподілу судових витрат у суду немає.

Керуючись ст. ст. 2, 6-10, 19, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, при здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 .

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 по 01.04.2018 з урахуванням посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, надбавки за вислугу років, надбавки за виконання особливо важких завдань, премії.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Розподіл судових витрат не здійснюється.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення у зв'язку з перебуванням судді на лікарняному складено та підписано 22.12.2019.

Суддя В.М. Сакалош .