Постанова від 19.12.2019 по справі 523/19377/19

Справа № 523/19377/19

Провадження №1-в/523/486/19

ПОСТАНОВА

19.12.2019 Суворовський районний суд міста Одеси у складі:

головуючого-судді: ОСОБА_1 ,

при секретарі: ОСОБА_2 ,

розглянувши справу за поданням начальника Суворовського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Одеси, українця, громадянина України, освіта середня, не працюючого, що постійно мешкає за адресою: АДРЕСА_1 .

Раніше засуджений:

-13.03.2009 року Суворовським районним судом м. Одеси за ч. 1, ст. 187 КК України -позбавлення волі строком на 3 роки, ст. 75, 76 КК - з іспитовим строком на 3 роки,

-10.10.2012 року Суворовським районний судом м. Одеса за ч. 2 ст. 185, ч. 1 ст. 277 КК України - позбавлення волі строком на 2 роки, ст. 75,76 КК України - з іспитовим строком на 3 роки,

-12.07.2013 року Суворовським районний судом м. Одеса за ч. 3 ст. 185 КК України- позбавлення волі строком на 3 роки, ст. 71 КК України - приєднано 6 місяців позбавлення волі не відбуті за вироком від 10.10.2012 року, всього рахувати 3 роки 6 місяців позбавлення волі. Звільнений 30.06.2015 року з Південної ВК № 51 умовно-достроково на 1 рік 24 дні, вибув по місцю мешкання.

ВСТАНОВИВ:

Начальник Суворовського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області ОСОБА_3 звернувся до суду з поданням про продовження відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 адміністративного нагляду строком на 6 місяців.

Він посилається на те, що після звільнення 30.06.2015 р. з місць позбавлення волі ОСОБА_4 прибув на постійне місце мешкає за адресою: АДРЕСА_1 . За місцем мешкання з гр. ОСОБА_4 постійно поводиться профілактична і виховна робота, на яку він позитивно не реагує, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП. Попереджувався про можливість продовження над ним адміністративного нагляду, однак продовжує вести антигромадський спосіб життя, не працює, на шлях виправлення не став.

Вислухавши доводи представника Суворовського ВП у м. Одесі ГУНП в Одеській області, вивчив матеріали справи, суд приходить до наступного:

З матеріалів подання вбачається, що ОСОБА_4 був раніше засуджений Суворовським районним судом м. Одеси на 3 роки позбавлення волі за ч. 3 ст. 185 КК України та на підставі ст. 71 КК України приєднано 6 місяці позбавлення волі покарання за вироком від 10.10.2012 року. Всього рахувати 3 роки 6 місяців позбавлення волі. Згідно довідки про звільнення гр. ОСОБА_4 відбув покарання з 13.03.2013 року по 30.06.2015 року. Звільнений 30.06.2015 року умовно-достроково на 1 рік 24 дні. Прибув на постійне місце мешкання АДРЕСА_1 . Неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, продовжує вести антигромадський спосіб життя, не працює, на шлях виправлення не став. Попереджувався про можливість продовження над ним адміністративного нагляду.

Згідно п. «В» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, які звільнилися з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення; (Пункт "в" статті 3 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1105-IV ( 1105-15 ) від 10.07.2003).

Згідно п. «в» ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, які звільнилися з місць позбавлення волі» -підставами для встановлення адміністративного нагляду є: матеріали органів Національної поліції -щодо осіб зазначених у пункті «в» ст. 3 цього Закону.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, які звільнилися з місць позбавлення волі» - адміністративний нагляд встановлюється: щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому зсіданні одноособово суддею районного суду за місцем проживання особи звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції. У поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує

встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник

установи виконання покарань чи начальник органу Національної

поліції щодо поведінки піднаглядного, та обгрунтування доцільності

таких заходів. Разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та

матеріали, що свідчать про необхідність встановлення

адміністративного нагляду за відповідною особою.

Відповідно до ст. 6 Закону України « Про адміністративний нагляд за особами, які звільнилися з місць позбавлення волі» - Адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею

5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не

може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або

зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої

встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для

суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного

органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим

Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше

терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.

Так враховуючи те, що гр. ОСОБА_4 був засуджений за ч. 3 ст. 185 КК України та вироком суду йому призначено покарання у вигляді 3 -х років 6-ти місяців позбавлення волі, цей злочин має кваліфікацію як середньої тяжкості.

Згідно ч. 3 ст. 12 КК України - Злочином середньої тяжкості є злочин, за який передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше п'яти років.

Відповідно до п. 7 ст. 89 КК України - Такими, що не мають судимості, визнаються: особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за злочин середньої тяжкості, якщо вони протягом трьох років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину.

Днем фактичного відбування покарання гр. ОСОБА_4 є 24 липня 2019 року.

В матеріалах справи відсутні будь які докази щодо вчинення гр. ОСОБА_4 нових злочинів.

Злочин - це передбачене КК України суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб'єктом злочину. Злочин завжди є діянням людини, що посягає на найбільш важливі суспільні відносини, які склалися і є визнаними та прийнятними в суспільстві, внаслідок чого вони охороняються кримінальним законом.

З довідки про звільнення та матеріалів справи вбачається, що гр. ОСОБА_4 відбув покарання та звільнився з місць позбавлення волі у 2015 році. Враховуючи умовно - достроковий строк, днем фактичного відбування покарання гр. ОСОБА_4 є 24 липня 2019 року.

Тобто судимість щодо ОСОБА_4 фактично погашена 24 липня 2019 року та він вважається несудимим згідно ст. 89 КК України, адже відносно нього не може бути встановлений адміністративний нагляд.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3-5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, які звільнилися з місць позбавлення волі» ст. ст.12, 89 КК України ,-

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні подання начальника Суворовського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через суд першої інстанції на протязі 10 днів з дня проголошення.

Суддя: