справа № 1.380.2019.005240
12 грудня 2019 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого-судді Мричко Н.І.,
за участю секретаря судових засідань Кулик С.В.,
позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача Огнівенка П.П.,
представника третьої особи Кривецької О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України у Львівській області, за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, -
встановив:
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , Позивач) звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Управління Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України у Львівській області (далі - Управління Держзв'язку у Львівській області, Відповідач), в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Управління Держзв'язку у Львівській області щодо не врахування при обчисленні з 01.01.2018 грошового забезпечення для перерахунку пенсії на підставі визначення розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти;
- зобов'язати Управління Держзв'язку у Львівській області оформити та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.01.2018 та з 01.01.2019 з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 01.01.2018 та на 01.01.2019 та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти.
Ухвалою від 16.10.2019 відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін. Одночасно судом до участі у справі залучено третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі - ГУ ПФ України у Львівській області, Третя особа).
06.11.2019 від Відповідача надійшов відзив на позовну заяву (арк. справи 42-47).
07.11.2019 представник Третьої особи в судовому засіданні подав пояснення щодо позовної заяви (арк. справи 53-60).
14.11.2019 від Позивача надійшла відповідь на відзив (арк. справи 63-72).
14.11.2019 від Позивача надійшли заперечення на пояснення (арк. справи 79-84).
28.11.2019 від Відповідача надійшли заперечення на відповідь на відзив (арк. справи 87-90).
29.11.2019 від Позивача надійшла відповідь на заперечення Відповідача (арк. справи 92-99).
При обґрунтуванні позовних вимог Позивач зазначив, що він є військовим пенсіонером та перебуває на пенсійному обліку в ГУ ПФ України у Львівській області. З 01.01.2018 Позивачу перераховано пенсію на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», у розмірі визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб». Вказує на те, що розмір та складові грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, було визначено довідкою Управління Держспецзв'язку у Львівській області від 19.03.2018 №21/03. Проте, на думку Позивача, така довідка була опрацьована Управлінням з порушенням нормативно-правових актів, які діяли на час перерахунку. З метою досудового врегулювання спору Позивач направив до Відповідача запит на інформацію щодо довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, однак у відповідь, листом отримав відмову. Позивач вважає, що розрахунок усіх видів грошового забезпечення, які були включені до довідки від 19.03.2018 №21/03 проведений неправильно, позаяк розміри посадових окладів, окладів за військовими званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу проводяться шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт. Зважаючи на те, що розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2018, який встановлений Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» становить 1762 грн., є меншим від 50 відсотків мінімальної заробітної плати, розмір якої встановлений вказаним Законом і становить 1861,50 грн., тому Позивач вважає, що розрахунок посадового окладу та окладу за військовим званням, має бути проведений виходячи із 50% мінімальної заробітної плати. Також вказує на те, що Законом України «Про державний бюджет України на 2019 рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2019 становить 1921 грн., що є меншим від 50 відсотків мінімальної заробітної плати, розмір якої встановлений вказаним Законом і становить 2086,50 грн. З огляду на наведене, Позивач вважає, що дії Відповідача щодо не врахування при обчисленні з 01.01.2018 та з 01.01.2019 грошового забезпечення для перерахунку пенсії на підставі визначення розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, є протиправними та призвели до порушення його законних прав та інтересів.
Відповідач подав відзив на позовну заяву (арк. справи 42-47), в якому просить у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити в повному обсязі. В обґрунтування відзиву Відповідач зазначає, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» до 01.03.2018 з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням та відсоткової надбавки за вислугу років за посадою, яку особа займала на дату звільнення зі служби, що визначені станом на 01.01.2018 відповідно до постанови Кабінету міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 № 704. Також постановлено уповноваженим органам, у тому числі Держспецзв'язку, після набрання чинності цією постановою забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення, що визначені в пункті 1 цієї постанови, відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45. На виконання цієї постанови згідно з Порядком проведення перерахунку пенсії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 та на підставі відповідного звернення та списків, Управлінням Держспецзв'язку у Львівській області було складено довідку від 19.03.2018 №21/03 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії Позивача за формою згідно з додатком 2 до Порядку № 45 та направлено до ГУ ПФ України у Львівській області. До вказаної довідки включені такі види грошового забезпечення як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років, що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до Постанови № 704, як це передбачено пунктом 1 постанови КМУ № 103 та абзацом 1 пункту 5 Порядку № 45, чинних на час здійснення перерахунку. Відповідач стверджує, що розмір посадового окладу та окладу за військове звання визначається згідно з п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом на 01.01.2018 на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14. Звертає увагу на те, що після 01.03.2018 грошове забезпечення військовослужбовців не підвищувалося, а Кабінетом Міністрів України не приймалися інші рішення щодо перерахунку пенсій військовослужбовців. Відповідач вважає, що довідка № 21/03 від 19.03.2018 була опрацьована та направлена відповідно до нормативно-правових актів чинних на час її видачі. Крім того, звертає увагу на те, що в подальшому Управління Держспецзв'язку у Львівській області не в праві було надати на вимогу Позивача довідки з запитуваними даними та не мало правових підстав надавати відповідні довідки Позивачу та до ГУ ПФ України у Львівській області, оскільки законодавством визначений чіткий і послідовний порядок дій при перерахунку пенсії.
Представник Третьої особи подав пояснення щодо позовної заяви (арк. справи 53-60). Зазначає, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України надано довідку, з урахуванням довідки від 19.03.2018 № 21/03 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії та ГУ ПФ України у Львівській області проведено перерахунок пенсії Позивачу. Вказує на те, що грошове забезпечення відповідно до наданої довідки складає - 15960 грн. Розмір пенсій обчислений за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», в редакції, чинній на момент проведення перерахунку пенсії, відповідно до якого максимальний розмір пенсії на момент здійснення перерахунку становив 70% відповідних сум грошового забезпечення. Крім того, звертає увагу на те, що перерахунок, який проведений Позивачу з 01.01.2018 на підставі довідки від 19.03.2018 №21/03, складеної Управлінням Держспецзв'язку у Львівській області Позивачем не оскаржувався. Окрім цього, ГУ ПФ України у Львівській області вказало, що Позивач звернувся до суду з позовом, в якому ставить вимоги щодо здійснення перерахунку його пенсії з 01.01.2018, що свідчить про те, що Позивачем пропущено строк звернення до суду, встановлений КАС України.
Позивач подав відповідь на відзив (арк. справи 63-72), в якій зазначає, що Відповідач не зважаючи на вимоги Закону, не надав у відзиві на позовну заяву відомостей про звертання для забезпечення законності щодо не донарахованих всіх повних сум грошового забезпечення або прийнятих рішень Уряду, Адміністрації Держспецзв'язку, що дає підстави йому зробити висновок, що Відповідач визнає рішення підзаконних актів та не проводить дії, щодо встановлення повних прав Позивача за законом.
Разом з тим, Позивач подав заперечення на пояснення (арк. справи 79-84). Вважає, що Третя особа в поясненні не надала по суті підстав законності застосування прожиткового мінімуму / мінімальної заробітної плати та її вплив на даний орган виконавчої влади, а провела ставлення вимог відносно Позивача, що не відповідає вимогам Закону «Про адміністративний Кодекс України».
Відповідач подав заперечення на відповідь на відзив (арк. справи 87-90). Зазначає, що після прийняття відповідних змін та викладення у новій редакції пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, зазначеною нормою встановлено, що з додатків до Постанови №704 для визначення розміру посадового окладу та окладу за військовим званням використовується саме значення відповідного тарифного коефіцієнту, а не порядок визначення розміру посадового окладу, який чітко визначений конкретною нормою, а саме пунктом 4 Постанови №704. Тому вважає, що доводи Позивача щодо необхідності застосування при обчисленні розміру його посадового окладу та окладу за військове (спеціальне) звання такої розрахункової величини як мінімальна заробітна плата є безпідставними та необґрунтованими.
Позивач подав відповідь на заперечення Відповідача (арк. справи 92-99). Вважає, що Відповідач не довів нормативно-правових підстав не застосування окремих відомостей приміток додатків постанови КМУ №704 та в той же час не повідомив суд про їх часткове застосування у визначенні розмірів Позивача.
В судовому засіданні Позивач позовні вимоги підтримав повністю, просив позов задовольнити в повному обсязі.
У судовому засіданні представник Відповідача позовні вимоги заперечив з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву, запереченнях на відповідь на відзив. Просив відмовити у задоволенні позову.
Представник Третьої особи у судовому засіданні проти позову заперечила, просила відмовити у задоволенні такого повністю.
З'ясувавши зміст спірних правовідносин, дослідивши долучені до матеріалів справи докази, суд встановив такі обставини та відповідні їм правовідносини.
Згідно з довідки Управління Держспецзв'язку у Львівській області від 19.03.2018 №21/03 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, виданої ОСОБА_1 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», розмір посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною посадою, за нормами, чинними на 01.03.2018 за посадою начальника Управління Держспецзв'язку у Волинській області становить: посадовий оклад - 9160,00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням полковник - 1480,00 грн.; надбавка за вислугу років 50% - 5320,00 грн. Всього - 15960,00 грн. (арк. справи 19).
Відповідно до перерахунку пенсії по пенсійній справі №1311005839 ОСОБА_1 перераховано пенсію з 01.01.2018 із сум грошового забезпечення, а саме: посадового окладу - 9160,00 грн.; окладу за військове звання - 1480,00 грн.; процентної надбавки за вислугу років 50% - 5320,00 грн. Всього в сумі - 15960,00 грн. Основний розмір пенсії 70% грошового забезпечення в сумі 11172,00 грн. (арк. справи 18).
30.09.2019 Позивач звернувся до Управління Держспецзв'язку у Львівській області із запитом на інформацію щодо довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, в якому просив надати у двох примірниках, а саме: довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, станом на 01.01.2018 з розрахунком розміру окладу за посадою та військовим званням з урахуванням вихідного показника 50% мінімальної заробітної плати та з урахуванням всіх складових грошового забезпечення; довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, станом на 01.01.2019 з розрахунком розміру окладу за посадою та військовим званням з урахуванням вихідного показника 50% мінімальної заробітної плати та з урахуванням всіх складових грошового забезпечення (арк. справи 20-25).
За результатами опрацювання запиту Позивача, Управління Держспецзв'язку у Львівській області, листом від 07.10.2019 № 37/07-1197 повідомило Позивача про відсутність правових підстав для виготовлення та надання ГУ ПФ України у Львівській області та Позивачу довідок про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій станом на 01.01.2018 та 01.01.2019 із зазначенням вихідного показника 50% мінімальної заробітної плати та без отримання відповідних списків від уповноважених органів (арк. справи 26-30).
Не погоджуючись із діями Відповідача щодо не врахування при обчисленні з 01.01.2018 грошового забезпечення для перерахунку пенсії на підставі визначення розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, Позивач звернувся до адміністративного суду із цим позовом.
При вирішенні спору, суд виходив з такого.
Частиною першою статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 №2011-XII (далі - Закон №2011-XII) встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Згідно з частинами другою, третьою статті 9 Закону №2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.
Таким чином, до складу грошового забезпечення військовослужбовців входять чотири види складових: 1) посадовий оклад; 2) оклад за військовим званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення; 4) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Частиною першою статті 15 Закону №2011-ХІІ визначено, що пенсійне забезпечення військовослужбовців після звільнення їх з військової служби провадиться відповідно до Закону № 2262-ХІІ.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Згідно з частиною 4 статті 63 Закону № 2262-XII (у редакції, чинній на дату виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 за № 45 (Порядок № 45, в редакції, чинній на дату виникнення спірних правовідносин), пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв'язку із підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Згідно з пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018 за №103 (далі - Постанова №103, у редакції, чинній на дату виникнення спірних правовідносин) постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
Постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 №704, яка набрала чинності 01.01.2018 (далі - Постанова №704), встановлено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.
Пунктом 4 Постанови №704 (в редакції, чинній до 24.02.2018) встановлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.
Проте Постановою №103 (яка набрала чинності 24.02.2018) до Постанови №704 внесено зміни, внаслідок яких пункт 4 Постанови №704 було викладено у новій редакції, а саме: "установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2018, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14".
Суд встановив, що ОСОБА_1 перераховано пенсію з 01.01.2018 на підставі довідки Управління Держспецзв'язку у Львівській області від 19.03.2018 №21/03 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій.
Отже, після прийняття відповідних змін та викладення у новій редакції пункту 4 Постанови №704, який діяв на момент виникнення спірних правовідносин та діє на даний час, зазначеною нормою встановлено, що з додатків до Постанови №704 для визначення розміру посадового окладу та окладу за військовим званням використовується саме значення відповідного тарифного коефіцієнту, а не порядок визначення розміру посадового окладу, який чітко визначений конкретною нормою, а саме пунктом 4 Постанови №704.
Таким чином, доводи Позивача щодо необхідності застосування при обчисленні розміру його посадового окладу та окладу за військове (спеціальне) звання такої розрахункової величини як мінімальна заробітна плата є безпідставними та необґрунтованими.
З огляду на наведене, розмір посадового окладу та окладу за військове (спеціальне) звання, а відтак і відсоткова надбавка за вислугу років визначаються із такої розрахункової величини як прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений законом на 01.01.2018.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 №2246-VIII встановлено, що у 2018 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2018 року - 1762 гривні.
За змістом довідки Управління Держспецзв'язку у Львівській області від 19.03.2018 №21/03 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, виданої ОСОБА_1 відповідно до Постанови №103 посадовий оклад за посадою начальника Управління Держспецзв'язку у Волинській області становить - 9160,00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням полковник - 1480,00 грн.; надбавка за вислугу років 50% - 5320,00 грн. Всього складає - 15960,00 грн.
Перевіряючи правомірність визначення Відповідачем розміру посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням полковника ОСОБА_1 для перерахунку пенсії із 01.01.2018, суд враховує, що Додатком №1 до Постанови №704 визначено Схему тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу, відповідно до якої за тарифним розрядом "53" застосовується тарифний коефіцієнт "5.2".
Відтак, розмір посадового окладу Позивача визначається наступним чином: 1762,00 грн. (прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2018) х 5.2 (тарифний коефіцієнт за 53 тарифним розрядом) = 9162,40 грн., що з урахуванням заокруглення згідно з приміткою до Додатку №1 до Постанови №704 становить 9160,00 грн.
Додатком 14 до Постанови №704 визначено Схему тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу, відповідно до якої за військовим (спеціальним) званням "полковник" застосовується тарифний коефіцієнт "0,84".
Відтак, розмір окладу Позивача за військовим (спеціальним) званням "полковник" визначається наступним чином: 1762,00 грн. (прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2018) х 0,84 (тарифний коефіцієнт за вказаним військовим (спеціальним) званням) = 1480,08 грн., що з урахуванням заокруглення згідно з приміткою до Додатку №14 до Постанови №704 становить 1480,00 грн.
Додатком №16 до Постанови №704 затверджено Розміри надбавки за вислугу років військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, якими встановлено, що при вислузі років 25 і більше визначається розмір надбавки, відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням - 50%.
Таким чином, розмір надбавки за вислугу років Позивача визначається наступним чином 9160,00 грн. + 1480,00 грн. : 50% = 5320,00 грн.
Відтак, загальна сума грошового забезпечення, яке повинно було бути включено у довідку для перерахунку пенсії Позивача, становить 15960,00 грн. (9160,00 грн. - посадовий оклад + 1480,00 грн. - оклад за військовим (спеціальним) званням + 5320,00 грн. - надбавка за вислугу років).
За наведених обставин, суд дійшов висновку, що посадовий оклад, оклад за спеціальне (військове) звання та відсоткова надбавка за вислугу років і їх розмір відображені Відповідачем у виданій ОСОБА_1 довідці від 19.03.2018 №21/03 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій з дотриманням норм чинного законодавства.
Підсумовуючи усе наведене, суд дійшов висновку про відсутність протиправності в діях Відповідача щодо не врахування при обчисленні з 01.01.2018 грошового забезпечення для перерахунку пенсії на підставі визначення розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти.
Враховуючи відмову у задоволенні вказаної вимоги, суд відмовляє Позивачу у задоволенні позову в повному обсязі, оскільки вимога Позивача про зобов'язання Відповідача оформити та надати до ГУ ПФ України у Львівській області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.01.2018 та з 01.01.2019 з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 01.01.2018 та на 01.01.2019 та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти є похідною від попередньої вимоги.
Щодо посилання Третьої особи на те, що Позивачем пропущено строк звернення до суду, встановлений КАС України, суд зазначає таке.
Відповідно до частин 1, 2 статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно з частиною 3 статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Разом з тим, суд зазначає, що відповідно до рішення Конституційного Суду України від 15.10.2013 № 8-рп/2013 у разі порушення законодавства про пенсійне забезпечення органом, що призначає і виплачує пенсію, адміністративний позов з вимогами, пов'язаними з виплатами сум пенсії за минулий час, у тому числі сум будь-яких її складових, може бути подано без обмеження будь-яким строком.
Таким чином, посилання Третьої особи на те, що Позивачем пропущено строк звернення до суду, встановлений КАС України є помилковими та безпідставними.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України.
Згідно частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Враховуючи викладене та зважаючи на встановлені обставини, суд дійшов висновку, що у задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління Держзв'язку у Львівській області, за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - ГУ ПФ України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, слід відмовити.
Відповідно до статті 139 КАС України судові витрати стягненню не підлягають.
Керуючись статтями 2, 6, 8-10, 13, 14, 72-77, 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України у Львівській області, за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, - відмовити повністю.
Судові витрати стягненню не підлягають.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення складений 17.12.2019.
Суддя Мричко Н.І.