Справа № 569/20426/19
29 листопада 2019 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Діонісьєвої з участю представника Рівненської митниці ДФС Опанасика С.В., розглянувши справу, яка надійшла з Рівненської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.472 Митного Кодексу України,
08.08.2019 року близько 16 год. 20 хв. у зоні митного контролю МП «Удрицьк» Рівненської митниці ДФС під час прикордонно-митного контролю дизель потяга № 6217 сполученням «Барановичі-Удрицьк» гр.. ОСОБА_1 , який слідував у вагоні № 2 по ходу потяга, було запропоновано заповнити митну декларацію, яку він заповнив по всіх пунктах декларування. В ході митного огляду ручної поклажі гр. ОСОБА_1 в шкатулці серед монет Російської Федерації, які перебувають в обігу, було виявлено не заявлені за встановленою формою декларування 16 (шістнадцять) монет початку ХХ ст.. (1903-1928 рр.). з металу білого кольору. Вищевказані монети при усному опитуванні гр.. ОСОБА_1 не заявлені, письмово не задекларовані.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.472 Митного кодексу України,а саме недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
ОСОБА_1 в судовому засіданні не заперечував, що переміщував вказані монети через митний кордон України, проте не погодився з протоколом про адміністративне правопорушення, оскільки вказані монети не становлять культурну цінність.
Представник Рівненської митниці в судовому засіданні матеріали про порушення митних правил підтримав і просив застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбачене санкцією статті, за якою кваліфіковано її дії.
Заслухавши ОСОБА_1 , представника Рівненської митниці, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.472 Митного кодексу України.
Частиною 1 статті 257 Митного кодексу України передбачено, що декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, та к і документи на паперовому носії.
У відповідності до п.1 та п.3 ч.1 ст.266 Митного кодексу України декларант зобов'язаний: здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленого Митним кодексом України; надати митному органу передбачені законодавством документ і відомості необхідні для виконання митних формальностей.
Вина ОСОБА_1 підтверджується матеріалами адміністративної справи, в тому числі протоколом про порушення митних правил № 0363\20400\19 від 08 серпня 2019 року який відповідно до ст. 495 МК України є доказом у справі про порушення митних правил, поясненнями ОСОБА_1 та іншими матеріалами справи.
Частиною 4 ст. 266 Митного кодексу України передбачено, що у разі самостійного декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення декларантом передбачену цим Кодексом відповідальність за вчинення порушення митних правил у повному обсязі несе декларант.
Відповідно до ч.1 ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно висновку КЗ «Рівненський обласний краєзнавчий музей» Рівненської обласної ради, який міститься в матеріалах адміністративної справи, представлені на дослідження монети не становлять культурну цінність та являються продукцією масового тиражування та зразками грошового обігу Російської імперії та Радянського Союзу.
З врахуванням наведених обставин, враховуючи щире каяття у вчиненому, те що ОСОБА_1 адміністративне правопорушення вчинив вперше, на утримає має трьох малолітніх дітей, що підтверджується наданими свідоцтвами про народження, суд вважає за можливе обмежитись щодо ОСОБА_1 усним зауваженням.
Керуючись ст. 22 КУпАП, ст.ст.489,495,497-498,527-529 Митного кодексу України, суд -
Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності закрити в зв'язку з малозначністю, обмежившись щодо нього усним зауваженням.
Повернути ОСОБА_1 вилучені монети згідно опису предметів від 08.08.2019 року.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд.
Суддя Рівненського міського суду Н.М.Діонісьєва