Ухвала від 28.11.2019 по справі 826/8047/18

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

28 листопада 2019 року справа №826/8047/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши у письмовому провадженні заяву Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві про роз'яснення судового рішення у справі

за позовомОСОБА_1

до1. Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області (далі по тексту - відповідач 1, ГУ ПФУ у Київській області) 2. Головного управління Національної поліції в Луганській області (далі по тексту - відповідач 2, ГУ НП в Луганській області)

провизнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області (далі по тексту - відповідач 1, ГУ ПФУ у Київській області) та Головного управління Національної поліції в Луганській області (далі по тексту - відповідач 2, ГУ НП в Луганській області), в якому просив: 1) визнати протиправними дії ГУ НП в Луганській області, в частині не включення до відповідної форми довідки інформації про всі види грошового забезпечення для здійснення призначення пенсії; 2) зобов'язати ГУ НП в Луганській області надіслати ГУ ПФУ у Київській області відповідну форму довідки з інформацією про всі виплачені ОСОБА_1 види грошового забезпечення, включаючи винагороду за безпосередню участь в антитерористичній операції, матеріальну допомогу, щомісячні одноразові премії та одноразову допомогу при звільненні для здійснення перерахунку призначеної пенсії; 3) визнати протиправними дії ГУ ПФУ у Київській області щодо відмови у проведенні перерахунку призначеної ОСОБА_1 пенсії з 16 вересня 2017 року, згідно додатково наданих документів для перерахунку пенсії; 4) зобов'язати ГУ ПФУ у Київській області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії, призначеної з 16 вересня 2017 року з урахуванням усіх виплачених позивачу видів грошового забезпечення, включаючи винагороду за безпосередню участь в антитерористичній операції, матеріальну допомогу, щомісячні одноразові премії та одноразову допомогу при звільненні, з яких сплачувались страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та виплатити різницю з урахуванням сплачених сум.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 08 жовтня 2018 року адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково: визнано протиправними дії ГУ НП в Луганській області, щодо не включення до подання на призначення пенсії ОСОБА_1 , винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції, матеріальної допомоги та щомісячних одноразових премій; зобов'язано ГУ НП в Луганській області оформити та надіслати ГУ ПФУ у Київській області подання на призначення пенсії ОСОБА_1 з урахуванням винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції, матеріальної допомоги та щомісячних одноразових премій; зобов'язано ГУ ПФУ у Київській області здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії з урахуванням винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції, матеріальної допомоги, щомісячних одноразових премій та виплатити заборгованість, що утворилась у зв'язку з неправильним нарахуванням пенсії.

23 серпня 2019 року (відповідно до відмітки служби діловодства суду) Відділом примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві (далі по тексту - заявник) подано заяву про роз'яснення судового рішення, у якій просить роз'яснити з якої дати ГУ ПФУ у Київській області повинно здійснити перерахунок неправильно нарахованої пенсії ОСОБА_1 .

Питання про роз'яснення судового рішення призначено до розгляду на 21 жовтня 2019 року; у судовому засіданні заявник та позивач подану заяву підтримали, представники відповідачів до суду не прибули, що в силу частини третьої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України не перешкоджає розгляду заяви.

Виходячи із доводів поданої заяви, дослідивши матеріали справи, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на наступне.

Відповідно до частини першої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України за заявою учасника справи, державного виконавця суд роз'яснює ухвалене ним судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення, шляхом постановлення ухвали.

Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на те, дана стаття передбачає можливість роз'яснення судом ухваленого ним рішення з метою усунення такого недоліку, як незрозумілість судового рішення (наприклад, можливість неоднакового тлумачення висновків суду), що перешкоджає його належному виконанню.

Незрозумілість судового рішення є оцінним поняттям, а доцільність роз'яснення судового рішення приймається за розсудом суду, який має відштовхуватись від раціональних критеріїв (здоровий глузд, зрозумілість для звичайної розумної людини без юридичної освіти).

Виходячи з системного тлумачення положень статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, роз'яснено може бути судове рішення у разі, якщо без такого роз'яснення її важко виконати, оскільки високою є ймовірність неправильного виконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення.

Частиною третьою статті 51 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Враховуючи, що право на перерахунок пенсії у позивача виникло з 16 вересня 2017 року, з метою забезпечення виконання рішення суду, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає за необхідне задовольнити заяву Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві про роз'яснення рішення та роз'яснити, що перерахунок призначеної пенсії ОСОБА_1 повинен бути проведений з 16 вересня 2017 року.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 248, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Заяву Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві про роз'яснення судового рішення задовольнити.

2. Роз'яснити, що перерахунок пенсії ОСОБА_1 повинен бути проведений з 16 вересня 2017 року.

Згідно з частиною першою статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя В.А. Кузьменко