Ухвала від 16.12.2019 по справі 300/2408/19

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"16" грудня 2019 р. Справа № 300/2408/19

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Скільський І.І., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання до їх вчинення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася в суд з заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, в якій просила визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, щодо не зарахування трудового стажу з 01.01.1980 по 30.04.1990 в колгоспі «Прикордонник» та дати дозвіл на зарахування трудового стажу ОСОБА_1 з 02.05.1979 по 10.04.2000 згідно записів в трудовій книжці НОМЕР_1 .

Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина 2 статті 171 КАС України).

Однак, при вирішенні питання про відкриття провадження у справі, судом встановлено такі підстави, встановлені КАС України для залишення поданої заяви без руху.

Відповідно до частини 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Згідно частини 2 статті 159 КАС України, серед інших, заявою по суті справи є позовна заява.

Відповідно до частини 1 статті 42 КАС України, учасниками справи є сторони, треті особи.

Згідно частин 1, 2 та 4 статті 46 КАС України, сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень. Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Проте, ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою яка не відповідає формі та виду заяви по суті справи, зокрема до суду подано заяву, а не позовну заяву. У заяві не зазначено учасників справи «позивач», «відповідач» натомість зазначено «заявник: ОСОБА_1 » та «зацікавлена особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області».

Згідно частини 1 та 2 статті 160 КАС України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Відповідно до пункту 2 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Згідно пункту 5 частини 5 статті 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Зокрема, зі змісту заяви вбачається, що ОСОБА_1 зверталася до пенсійного органу про надання інформації про призначення пенсії, однак доказів на підтвердження вказаної обставини нею не надано.

Незрозумілим є формулювання позовних вимог, що полягають у визнанні протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо не зарахування трудового стажу з 01.01.1980 року по 30.04.1990 року в колгоспі «Прикордонник» та наданні дозволу до зарахування трудового стажу позивача з 02.05.1979 року по 10.04.2000 року згідно записів в трудовій книжці НОМЕР_1 , оскільки позивачем не наведено у позовній заяві обставин, що передували не зарахуванню такого трудового стажу, а також обґрунтування необхідності такого зарахування.

Крім того, пунктом 9 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в позовній заяві зазначаються у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.

Суд зазначає, що ОСОБА_1 , не наведено жодного обґрунтування порушення будь-якими рішеннями, дією чи бездіяльністю Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області прав, свобод чи інтересів ОСОБА_1 а також не надано доказів існування будь-яких рішень, які приймалися відповідачем з цього приводу.

Таким чином, ОСОБА_1 , слід подати суду позовну заяву у новій редакції оформлену відповідно до вимог, передбачених статтею 160 КАС України, а також кількість примірників позовної заяви у новій редакції, відповідно до кількості осіб, що беруть участь у справі.

Згідно із частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до частини 2 статті 9 Закону України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011 (надалі, також - Закон України "Про судовий збір"), суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Суддя, ознайомившись з матеріалами справи встановив, що ОСОБА_1 за подання заяви сплачено судовий збір в розмірі 384,20 гривень згідно квитанції №80.54.1/23947490, де отримувачем є УК у Верховинському районі, однак суд зазначає, що з заявою звернулася до Івано-Франківського окружного адміністративного суду, а відтак судовий збір потрібно сплатити на рахунок УДК СУ в м. Івано-Франківську.

Згідно з частинами 1 та 2 статті 132 КАС України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, повязаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011 (у редакції від 01.01.2019) (надалі, також Закон України "Про судовий збір").

Статтею 1 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Згідно з частиною 1 статті 4 вказаного Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Абзацом 4 підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою встановлена ставка судового збору 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до пункту 3 абзацу 1 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік", встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2019 року у розмірі 1921 (одна тисяча девятсот двадцять одна) гривня.

Таким чином, сума судового збору, що підлягає сплаті ОСОБА_1 за подання до Івано-Франківського окружного адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру, становить 768 (сімсот шістдесят вісім) гривень 40 копійок.

Суд зазначає, що інформація щодо платіжних реквізитів для перерахування судового збору міститься на офіційному веб - порталі "Судова влада" в розділі "Івано-Франківський окружний адміністративний суд".

Крім цього, відповідно до пункту 11 частини 5 статті 160 КАС України у позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

У поданій ОСОБА_1 заяві, таке підтвердження відсутнє.

Отже, на виконання пункту 11 частини 5 статті 160 КАС України, ОСОБА_1 , слід подати суду власне письмове підтвердження про те, що нею не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

З врахуванням наведеного подана до суду заява ОСОБА_1 , не відповідає вимогам встановленим статтями 159, 160, 161 КАС України.

Згідно з вимогами частин 1, 2 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 вказаного Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На підставі наведеного, керуючись статтями 160, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання до їх вчинення - залишити без руху.

Надати ОСОБА_1 десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення недоліків шляхом подання до суду:

- позовної заяви у новій редакції оформленої відповідно до вимог, передбачених статтею 160 КАС України, а також кількість примірників позовної заяви у новій редакції, відповідно до кількості осіб, що беруть участь у справі;

- документу про сплату судового збору в розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) гривень 40 копійок.

- власного письмове підтвердження про те, що нею не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;

Роз'яснити, що в разі неусунення недоліків у вище зазначений строк, заява буде повернена заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Суддя /підпис/ Скільський І.І.