Постанова від 12.12.2019 по справі 679/1634/19

Провадження № 3/679/719/2019

Справа № 679/1634/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 грудня 2019 року м. Нетішин

Суддя Нетішинського міського суду Хмельницької області Гавриленко О.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Славутського РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , завідувача ДНЗ (центр розвитку дитини) «Золотий ключик», проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст.188-16 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу ХМ №012331 від 19 листопада 2019 року ОСОБА_1 того ж числа о 15 год. 40 хв. в будівлі та приміщеннях ДНЗ (центр розвитку дитини) «Золотий ключик», що знаходиться за адресою: 30100, Хмельницька область, м. Нетішин, пров. Миру, 12, допустила порушення встановлених законодавством вимог у сфері цивільного захисту та захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, не виконала вимоги припису про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки №99 від 16 серпня 2019 року, а саме: не забезпечила працівників службовими та придатними до використання засобами індивідуального захисту органів дихання (протигазами) (п. 2 ч. 1 ст. 20 Кодексу цивільного захисту, ст. 2 постанови Кабінету Міністрів України №1200 «Про затвердження порядку забезпечення населення та особового складу невоєнізованих формувань засобами протирадіаційного та хімічного захисту»).

Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.188-16 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнала. Вказала на те, що вона є керівником ДНЗ (центр розвитку дитини) «Золотий ключик», який не є самостійною юридичною особою, та не має у своєму розпорядженні коштів. Тому самостійно прийняти рішення про закупівлю протигазів чи обладнати приміщення системами протипожежного захисту вона не має можливості. ОСОБА_1 звернула увагу на те, що вона зверталась до відділу освіти, як вищестоящому органу, з даного приводу. Зокрема з приводу того, що в ДНЗ №8 «Золотий ключик» є проблемні питання щодо обладнання приміщень ДНЗ системами протипожежного захисту, забезпечення захисту будівлі від прямих попадань блискавки, забезпечення працівників та дітей засобами індивідуального захисту органів дихання (протигазами), заміна лінолеуму, тощо.

ОСОБА_1 вказала, що нею та головним бухгалтером підготовлено розрахунок прогнозованих економічно-обгрунтованих показників видатків на 2020 рік ДНЗ (центр розвитку дитини) «Золотий ключик» на додаткову потребу, де передбачено видатки на протигази.

Також остання пояснила, що виготовлена та проплачена проектна документація на проведення капітального ремонту «Монтаж пристроїв блискавкозахисту на будівлі» ДНЗ (центр розвитку дитини) «Золотий ключик», проте з незалежних від неї причин ремонтні роботи не проводяться.

Додатково ОСОБА_1 до своїх пояснень надала сертифікат відповідності на покриття підлоги (ліноліум), з метою підтвердження наявності такого на предмет виконання припису про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки №99 від 16 серпня 2019 року в цій частині.

Заслухавши ОСОБА_1 , дослідивши протокол та докази, що містяться у справі, суддя дійшла наступного висновку.

За змістом ч. 1 ст. 188-16 КУпАП відповідальність настає за невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань цивільного захисту, нагляду та контролю за станом захисту територій від надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, щодо розроблення та реалізації заходів у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Об'єктивна сторона правопорушення полягає в невиконання законних вимог посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, які реалізуються під час виконання їх повноважень.

Суб'єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини як у формі умислу, так і у формі необережності.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 188-16 КУпАП, а саме: 19 листопада 2019 року о 15 год. 40 хв. в будівлі та приміщеннях ДНЗ (центр розвитку дитини) «Золотий ключик», що знаходиться за адресою: 30100, Хмельницька область, м. Нетішин, пров. Миру, 12, допустила порушення встановлених законодавством вимог у сфері цивільного захисту та захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, не виконала вимоги припису про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки №99 від 16 серпня 2019 року, а саме: не забезпечила працівників службовими та придатними до використання засобами індивідуального захисту органів дихання (протигазами) (п. 2 ч. 1 ст. 20 Кодексу цивільного захисту, ст. 2 постанови Кабінету Міністрів України №1200 «Про затвердження порядку забезпечення населення та особового складу невоєнізованих формувань засобами протирадіаційного та хімічного захисту»).

Однак, згідно даних клопотання від 20 серпня 2019 року ОСОБА_1 зверталась до начальника управління освіти про те, що вона самостійно не може виконати припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки №99 від 16 серпня 2019 року, у зв'язку з обмеженням фінансування.

З листа начальника управління капітального будівництва від 26 листопада 2019 року вбачається, що у зв'язку з обмеженим фінансуванням бюджетні асигнування для реалізації виготовленого проекту «Капітальний ремонт будівлі (заміна автоматичної пожежної сигналізації на сертифіковану) ДНЗ №8 (ясла садок) «Золотий ключик» не виділялись. Запропоновано ОСОБА_1 звернутись із пропозицією щодо виділення бюджетних асигнувань для реалізації вказаного проекту у 2020 році.

Крім того, з даних інформації про стан готовності ДНЗ (центр розвитку дитини) «Золотий ключик» до нового 2019-2020 навчального року від 20 серпня 2019 року, наданої для управління освіти завідувачем ОСОБА_1 , убачається, що остання при наданні такої вказує на проблемні питання закладу, зокрема обладнання приміщень ДНЗ системами протипожежного захисту, забезпечення захисту будівлі від прямих попадань блискавки, забезпечення працівників та дітей засобами індивідуального захисту органів дихання (протигазами), заміна лінолеуму, тощо.

Також суддею встановлено, що комісія, яка створена відповідно до розпорядження виконавчого комітету Нетішинської міської ради від 09 липня 2019 року №145/2019-р «Про робочу групу щодо перевірки готовності закладів освіти міста до початку 2019-2020 навчального року» надала висновок на підстав даних акту прийому готовності ДНЗ (центр розвитку дитини) «Золотий ключик» до нового 2019-2020 навчального року від 15 серпня 2019 року, про готовність закладу ДНЗ (центр розвитку дитини) «Золотий ключик» до нового 2019-2020 навчального року. При цьому, в акті (п. 18) зазначено, що контурне заземлення виконано згідно проекту і відповідає нормам ОСОБА_2 .

Водночас суддя не погоджується з тим, що ОСОБА_1 інкримінується не виконання ч. 2 Постанови Кабінету Міністрів України №1200 від 19 серпня 2002 року «Про затвердження порядку забезпечення населення та особового складу невоєнізованих формувань засобами протирадіаційного та хімічного захисту» (далі Порядок) (п. 3 припису), оскільки такого Порядку не існує. Назва Порядку змінена Постановою Кабінету Міністрів України №237 від 08 квітня 2013 року на «Порядок забезпечення населення і працівників формувань та спеціалізованих служб цивільного захисту засобами індивідуального захисту, приладами радіаційної та хімічної розвідки, дозиметричного і хімічного контролю».

За вказаних обставин суддя приходить висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 188-16 КУпАП, а саме - суб'єктивної сторони, що є підставою для закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення на підставі п. 1 ч. 1ст. 247 КУпАП.

Керуючись ч. 1 ст. 188-16, п. 1 ст. 247, ст. 283, п. 3 ст. 284 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 188-16 КУпАП, закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП - у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Нетішинський міський суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя О.М.Гавриленко