Справа №1.380.2019.005100
05 грудня 2019 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Сасевича О.М.,
за участю секретаря судового засідання Шиц А.А.,
представника позивача Гончарук Н.О.,
представника відповідача Павліша О.Р.,
розглянувши у судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівенерготехресурс» до Головного управління ДПС у Львівській області (Залізничний район м.Львова) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення в частині,-
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівенерготехресурс» (79054, м.Львів, вул.Караджича, буд.29Б, кв.116) до Головного управління ДПС у Львівській області (Залізничний район м.Львова) (79003, м.Львів, вул.Стрийська, буд.35) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 30.09.2019 року №0067575112 в частині 110633,86 грн., що відповідає вчасно зареєстрованим податковим накладним №347 від 31.12.2018 року, №345 від 28.12.2018 року.
Підставою позову є незгода позивача із оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням та застосованим до нього штрафом за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів. Позивач у позові зазначив, що ним таке порушення допущено не було, а реєстрація відбулась із запізненням через технічні причини та з вини відповідача. Позивач зауважує, що податкові накладні скеровані позивачем слід вважати зареєстрованими у день їх фактичного надходження, тобто протягом операційного дня, коли їх було скеровано платником податків на адресу контролюючого органу. Тож, оскільки на переконання позивача, порушень ним вимог податкового законодавства немає, а тому відсутні підстави для застосування до Товариства штрафу на підставі протиправного податкового повідомлення-рішення.
Ухвалою судді від 09.10.2019 року відкрито спрощене позовне провадження у справі із повідомленням (викликом у судове засідання) сторін.
23.10.2019 року представник відповідача подав до суду відзив на позовну заяву. У відзиві зазначено, що при прийнятті спірного податкового повідомлення-рішення (в частині, що оскаржується) відповідач діяв лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
25.10.2019 року від позивача надійшла до суду відповідь на відзив на позовну заяву. Позивач наголосив, що сам відповідач не заперечує, що 15.01.2019 року були наявними проблеми з реєстрацією податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних. Однак, як зазначив позивач, за цих обставин відповідач сформував незрозумілий висновок про те, що враховуючи вищенаведені обставини у Товариства була технічна можливість своєчасної реєстрації податкових накладних.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримала, просила суд позовні вимоги задоволити.
Представник відповідача у судовому засіданні просив суд відмовити у задоволенні позову за безпідставністю.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши доводи позову, відзив на нього та відповідь на відзив, зібрані у справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд дійшов таких висновків.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Львівенерготехресурс» є юридичною особою, номер запису включення відомостей про юридичну особу в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців: 14151020000041219.
Як стверджується матеріалами справи, посадовою особою ГУ ДФС у Львівській області було проведено камеральну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівенерготехресурс» з питань своєчасності реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), про що складено акт від 25.04.2019 року №001483/13-01-51-12/41200257, яким встановлено порушення позивачем вимог пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, що виразилось у реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування з порушенням встановлених законодавством термінів.
За результатами проведеної перевірки податковим органом було винесено щодо ТзОВ «Львівенерготехресурс» податкове повідомлення-рішення від 30.05.2019 року №0040345112, яким позивачу встановлено штраф загальною сумою 117147,40 грн.
ТзОВ «Львівенерготехресурс», не погодившись із винесеним ГУ ДФС у Львівській області (Залізничний районн м.Львова) податковим повідомленням-рішенням №0040345112 від 30.05.2019 року, скористалось своїм правом на оскарження рішень контролюючих органів та оскаржило в адміністративному порядку податкове повідомлення-рішення ГУ ДФС у Львівській області (Залізничний район м.Львова) №0040345112 від 30.05.2019 року, шляхом подання скарги до Державної фіскальної служби України №273 від 10.07.2019 року. У скарзі ТзОВ «Львівенерготехресурс» вказувало на вчасну реєстрацію податкових накладних №347 від 31.12.2018 року (сума податку на додану вартість 67940,08 грн.) та №345 від 28.12.2018 року (сума податку на додану вартість 1038398,47 гри.).
Рішенням Державної фіскальної служби України №36878/6/99-99-11-06-01-25 від 01.08.2019 року, було продовжено строк розгляду скарги позивача до 12.09.2019 року (включно).
Згідно рішення Державної податкової служби України №835/6/99-00-08-05-05 від 06.09.2019 року про результати розгляду скарги, скаргу позивача було задоволено частково. У рішенні вказано, що чотири розрахунки коригування на загальну суму ПДВ 5312,05 грн., зазначені в акті перевірки, які не надаються отримувачу (покупцю) було встановлено зареєстрованими вчасно, відповідно скасовано штрафні санкції в сумі 531,20 грн., застосовані у податковому повідомленні-рішенні від 30.05.2019 року №0040345112. ДПС було скасовано податкове повідомлення-рішення №0040345112 від 30.05.2019 року в сумі 531,20 грн.; а в іншій частині - залишено без змін.
У зв'язку із цим, податковим органом було винесено податкове повідомлення-рішення від 30.09.2019 року №0067575112 із зменшеною сумою грошового зобов'язання (штрафу), а саме 116616.20 грн.
Позивач не погоджуючись із вказаним податковим повідомленням-рішення, вважаючи таке протиправним та таким, що порушує його права, звернувся до суду із цим позовом до суду.
Вирішуючи справу, суд керується таким.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України (надалі по тексту - ПК України).
Згідно підпункту 14.1.60 п.14.1 ст.14 ПК України, Єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Пунктами 201.1 і 201.4 ст.201 ПК України визначено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до приписів п.201.10 статті 201 ПК України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
-для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
-для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних (абзац 13 п. 201.10 ст. 201 ПК України).
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних в інші терміни, ніж встановлено статтею 201 Податкового кодексу України, є порушенням порядку їх реєстрації в ЄРПН.
Пунктом 120-1.1 ст.120-1 ПК України передбачено, що порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів; 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів.
Таким чином, для наявності в діях платника податку податкового порушення, передбаченого п.120-1.1 ст.120-1 ПК України, останній повинен вчинити бездіяльність, яка полягає в тому, що він протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідній податковій накладній, не вчинив ніяких дій щодо реєстрації такої податкової накладної.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі ЄРПН) здійснюється відповідно до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1246 від 29.12.2010 року (далі - Порядок №1246).
Відповідно до вимог п.5 Порядку №1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування приймаються до Реєстру у разі дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192, пунктами 201.3, 201.9 статті 201 та пунктами 201.1, 201.10 і 201.16 статті 201 ПК України, а також з урахуванням Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Реєстрації підлягають податкові накладні та/або розрахунки коригування (у тому числі ті, що не надаються отримувачу (покупцю) товарів/послуг, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, складені за операціями з постачання послуг нерезидентом) незалежно від суми податку на додану вартість в одній податковій накладній/розрахунку коригування.
Пунктом 12 Порядку №1246 визначено, що після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 201.3 і 201.9 статті 201 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Згідно з п.п.13, 14 Порядку №1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі квитанція). Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.
Пунктом 201.10 ст.201 ПК України також встановлено, що датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Відповідно до приписів п.2 Порядку №1296, операційний день - частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації.
При цьому, згідно з п.3 Порядку №1296, операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.
Підсумовуючи викладене, строки, визначені для реєстрації податкових накладних, встановлені у календарних днях, при цьому право платника податку для реєстрації податкових накладних пов'язане виключно з операційним днем, який відповідно до Порядку №1246 триває з 8-ї до 20-ї години. Податковий орган в будь-якому випадку зобов'язаний протягом операційного дня надіслати платнику податку одну з квитанцій: або про прийняття податкової накладної, або про її неприйняття із зазначенням відповідних причин, або зупинення реєстрації податкової накладної. Разом з тим, якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в ЄРПН.
Актом перевірки позивача №001483/13-01-51-12/41200257 від 25.04.2019 року відповідачем зафіксовано порушення граничного терміну реєстрації податкових накладних в ЄРПН, чим порушено п.201.10 ст.201 ПК України.
Відповідно до розрахунку штрафу за порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН:
-податкова накладна №345 від 28.12.2018 року на суму ПДВ 1038398,47 грн., дата реєстрації - 16.01.2019 року, кількість днів затримки 1 день, сума штрафу 103839,85 грн.;
-податкова накладна №347 від 31.12.2018 року на суму ПДВ 67940,08 грн., дата реєстрації - 16.01.2019 року, кількість днів затримки 1 день, сума штрафу 6794,01 грн.
Загалом, позивач, обґрунтовуючи свої позовні вимоги, покликається на інформацію, розміщену на офіційних сайтах ДФС України щодо технічних проблем з сервером ДФС.
У відзиві на позовну заяву вказано, що 15.01.2019 року на офіційному сайті ДФС України було розміщено оголошення наступного змісту: «Повідомляємо, що у зв'язку із перевантаженням серверу ДФС та необхідністю своєчасного прийому податкових накладних/розрахунків коригування, запити щодо отримання відомостей з ЄРПН обробляються із затримкою в часі. Просимо вибачення за тимчасові незручності».
Відповідач вважає, що з огляду на викладене у позивача була технічна можливість своєчасної реєстрації податкових накладних, щодо яких виникли спірні правовідносини.
Відповідно до хронології подій, які відбувались при відправленні: податкової накладної №345 від 28.12.2018 року, судом встановлено, що вказана податкова накладна відправлена на реєстрацію 15.01.2019 року о 19:59 год., що підтверджується квитанцією про відправку; податкової накладної №347 від 31.12.2018 року, судом встановлено, що вказана податкова накладна відправлена на реєстрацію 15.01.2019 року о 19:55 год., що підтверджується квитанцією про відправку.
Матеріалами справи стверджується, що позивач листом №12 від 18.01.2019 року повідомляв ДФС України про факт технічних проблем на сервері ДФС України, що призвело до обробки податкових накладних із затримкою.
З огляду на вказане, суд відзначає, що оскільки затримка реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних виникла не з вини позивача, тому висновок контролюючого органу про застосування штрафних санкцій за вказаний період є неправомірним, позаяк ризик будь-якої помилки державного органу повинен покладатися на саму державу.
Суд зауважує, що позивач 15.01.2019 року вчинив усі необхідні та залежні від нього дії щодо надсилання на реєстрацію спірних податкових накладних через автоматизовану систему М.Е.Dос у строк, визначений Податковим кодексом України.
Суд також зазначає, що відповідачем, ані у відзиві на позовну заяву, ні у жодному доказі, наданому ним до суду не спростовано твердження позивача щодо своєчасної реєстрації податкових накладних №345 від 28.12.2018 року, №347 від 31.12.2018 року.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1)на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2)з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3)обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4)безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6)розсудливо; 7)з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8)пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9)з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10)своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до положень ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
У постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 18.01.2018 року у справі №804/5153/17, зазначено, що у разі вчинення платником податку з метою своєчасної реєстрації податкової накладної всіх необхідних дій, натомість її реєстрація була здійснена з порушенням граничного терміну з незалежних від платника податку причин, то в такому разі відсутні підстави для застосування штрафу за порушення граничних термінів реєстрації податкової накладної.
Крім того, суд зазначає, що Європейський суд з прав людини неодноразово підкреслював особливу важливість принципу «належного урядування». Він передбачає, що у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб (рішення у справах «Беєлер проти Італії», «Онер'їлдіз проти Туреччини», Megadat.com S.r.l. проти Молдови», «Москаль проти Польщі»).
На державні органи покладено обов'язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок (рішення у справах «Лелас проти Хорватії», «Тошкуце та інші проти Румунії») і сприятимуть юридичній визначеності у правовідносинах (рішення у справах «Онер'їлдіз проти Туреччини», «Беєлер проти Італії»).
Згідно з ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суд, вирішуючи даний спір, також відзначає, що відповідно до ч.1 ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», суди при розгляді справ застосовують Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Відповідно до позиції Європейського суду з прав людини, висловленій, зокрема, у пар.45 рішення в справі «Бочаров проти України», пар.53 рішення в справі «Федорченко та Лозенко проти України», пар.43 рішення в справі «Кобець проти України», при оцінці доказів і вирішенні спору суду слід керуватися критерієм доведення «поза розумним сумнівом». Тобто, встановлюючи істину в справі слід базуватися передусім на доказах, які належно, достовірно й достатньо підтверджують ті чи інші обставини таким чином, щоби не залишалося щодо них жодного обґрунтованого сумніву.
Таким чином податкове повідомлення-рішення №0067575112 від 30.09.2019 року, яким до позивача застосовано штрафні санкції за порушення термінів реєстрації податкових накладних №345 від 28.12.2018 року, №347 від 31.12.2018 року, з огляду на критерії правомірності, що визначені ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відтак, беручи до уваги все вищенаведене в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, а також їх письмові доводи, суд приходить до обґрунтованого висновку про те, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання про судові витрати, суд виходить з приписів ст.139 КАС України, відповідно до яких, у разі задоволення позову сторони, яка не суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі.
Керуючись ст.ст.14, 72-77, 139, 241-247, 250-251, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівенерготехресурс» до Головного управління ДПС у Львівській області (Залізничний район м.Львова) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення в частині задоволити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Львівській області (Залізничний район м.Львова) від 30.09.2019 року №0067575112 в частині 110633 (сто десять тисяч шістсот тридцять три) грн. 86 коп., що відповідає вчасно зареєстрованим податковим накладним №347 від 31.12.2018 року, №345 від 28.12.2018 року.
Стягнути з Головного управління ДФС у Львівській області (Залізничний район м.Львова) (79003, м.Львів, вул.Стрийська, 35; код ЄДРПОУ 43143039) за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівенерготехресурс» (79054, м.Львів, вул.Караджича, буд.29Б, кв.116; код ЄДРПОУ 41200257) судовий збір в сумі 1921 (одна тисяча дев'ятсот двадцять одна) грн. 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.
Відповідно до пп.15.5 п.15 Розділу VII Перехідні положення КАС України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Суддя Сасевич О.М.
Повний текст рішення складено та підписано 10 грудня 2019 року.