Номер провадження 3/754/4861/19
Справа №754/16390/19
Іменем України
03 грудня 2019 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Таран Н.Г., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Управління патрульної поліції в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 3 ст. 130 КУпАП,
ОСОБА_1 , який протягом року піддавався адміністративній відповідальності за ч.ч. 2, 3 ст. 130 КУпАП, 01.11.2019 року о 04 год. 25 хв. керував транспортним засобом марки «КІА РІО» д.н.з. НОМЕР_2 з ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: тремтіння пальців рук, бліде обличчя, зіниці очей не реагують на світло. Від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку водій відмовився в присутності двох свідків, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху.
З'явившись до суду ОСОБА_1 свою вину в порушенні ПДР визнав у повному обсязі та пояснив суду, що чекав людей, оскільки працює водієм таксі. Відповідно, факт вчинення вказаного правопорушення правопорушником не спростований.
Відповідно до п. 2.5 ПДР України водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Згідно ст. 9 КУпАП України адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідальність за ч. 3 ст. 130 КУпАП України передбачена у зв'язку з керуванням транспортними засобами особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно абз. 1 п. 27 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» від 23 грудня 2005 року № 14, що відповідальність за ст. 130 КУпАП несуть особи, які керують транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції. Стан сп'яніння встановлюється шляхом огляду правопорушника, який проводиться згідно з інструкцією про порядок направлення для огляду на стан сп'яніння в заклади охорони здоров'я та проведення огляду з використанням технічних засобів (затверджена спільним наказом Міністерства внутрішніх справ, Міністерства охорони здоров'я та Міністерства юстиції України № 114/38/15-36-18 від 24 лютого 1995 року).
Згідно абз. 4 п. 27 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» від 23 грудня 2005 року № 14, що для притягнення до відповідальності за ст. 130 КУпАП не має значення, протягом якого часу особа, яка перебуває у стані сп'яніння чи під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, керувала транспортним засобом. Правопорушення вважається закінченим з того моменту, коли він почав рухатись.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган ( посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18№361065 від 01.11.2019 року, складеним уповноваженою на те особою, письмовими поясненнями свідків, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які в своїх письмових поясненнях засвідчили факт відмови ОСОБА_1 від проходження медичного огляду у встановленому законом порядку в лікаря-нарколога для визначення стану сп'яніння.
Також не зайвим на думку суду буде зауважити про те, що жодних перепон для того, щоб водій ОСОБА_1 міг пройти обстеження у лікаря для визначення стану сп'яніння суд не знаходить.
Більше того, як вбачається з роздруківки з офіційного сайту «Судова влада України» постановою Святошинського районного суду м. Києва від 06.03.2019 року у справі №754/416/19 ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 20400,00 грн., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки.
Крім того, постановою Деснянського районного суду м. Києва від 03.09.2019 року у справі №754/11699/19 ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 40800,00 грн., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років з оплатним вилученням транспортного засобу.
Відповідно до вказаних постанов ОСОБА_1 від проходження огляду на стан сп'яніння, у встановленому Законом порядку, відмовлявся, чим порушував вимоги п. 2.5 ПДР України.
Отже, вбачається, що ОСОБА_1 систематично порушує ПДР України, а саме п. 2.5 ПДР України, є особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за ст. 130 КУпАП за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння, позбавлений права керування транспортними засобами, однак жодних висновків для себе не зробив та продовжує керувати транспортним засобом, а відтак на останнього слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу, з позбавленням права керування транспортними засобами.
Керуючись ч.3 ст. 130, ст.ст. 221, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.130 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (що становить суму 40800,00 грн.) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років .
Строк позбавлення права керування транспортним засобом ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 обчислювати з дня здачі або вилучення документів, що посвідчує це право.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 384,20 грн.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Київського апеляційного суду.
Суддя: Н.Г. Таран