ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
09 грудня 2019 року м. Київ № 640/4292/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючої судді - Добрівської Н.А.,
під час розгляду в поряду спрощеного позовного провадження адміністративної справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Стор Агро"
до Державної фіскальної служби України
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, -
Товариство з обмеженою відповідальністю "Стор Агро" (вул. Багговутівська, 34, м. Київ, 04107) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8) про:
- визнання протиправним та скасування рішення №1021642/36187512 від 12.12.2018 року;
- зобов'язання Державної фіскальної служби України зареєструвати в єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №35 від 10.09.2018 року датою її фактичного надходження, а саме: 27.09.2018 року.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.03.2019 року відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
При вирішенні питання щодо можливості продовження розгляду даної справи, судом враховується наступне.
Згідно п.4 та п.5 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Як вбачається з позовної заяви, в якості відповідача у спірних правовідносинах визначено Державну фіскальну службу України.
Одночасно, прохальній частині позовної заяви позивачем, зокрема, викладено вимогу про визнання протиправним та скасування рішення №1021642/36187512 від 12.12.2018 року.
В той же час зі змісту вказаного рішення вбачається, що останнє прийнято Головою комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ОСОБА_1 .
При цьому, судом встановлено, а також підтверджується інформацією з відкритих джерел, зокрема, із сайту територіальних органів ДФС у м. Києві, ОСОБА_1 є посадовою особою ГУ ДФС у м. Києві.
З огляду на зазначене, суд приходить до висновку, що спірне рішення, прийняте комісією яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС у м. Києві.
З наведеного вбачається, що позивачем оскаржується рішення, яке відповідачем у даній справі (ДФС України) не приймалося.
Отже, Товариством з обмеженою відповідальністю "Стор Агро" оскаржується рішення саме ГУ ДФС у м. Києві, однак у позовній заяві вказаного суб'єкта владних повноважень не визначено як відповідача у справі.
Наведені обставини позбавляють можливості вирішити питання щодо персонального складу відповідачів у даній справі, змістовності позовних вимог до кожного з них і наявність доказів на підтвердження вимог до кожного з відповідачів, а також дотримання позивачем вимог Кодексу адміністративного судочинства України при обранні способу захисту порушеного права з огляду на предметну, територіальну і інстанційну підсудність спору і дотримання строку звернення до суду з такими вимогами.
З огляду на зазначене, суд вважає за необхідне зобов'язати позивача доповнити зміст позовної заяви юридичними фактами на яких вона ґрунтує свої вимоги до відповідача (до кожного з відповідачів) із зазначенням правової підстави позову, тобто вказати законодавчі акти норми яких порушено відповідачем (відповідачами), сформувати позовні вимоги до відповідача (або декількох відповідачів), вказати які саме рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень - відповідача (відповідачів) у справі порушують охоронювані законом права та інтереси позивача у публічно-правових відносинах, а також надати докази прийняття відповідачем (відповідачами) рішень, вчинення ним (ними) дій або допущення бездіяльності, які можуть бути предметом розгляду в адміністративній справі.
Відповідно до частини тринадцятої статті 171 КАС України суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Згідно частини другої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до суду позовної заяви, оформленої з урахуванням вищезазначених вимог, а також з наданням копій у відповідній кількості для направлення відповідачу (відповідачам).
З огляду на зазначене та керуючись ст.ст. 160, 161, ч.1 ст.169, ч.13 ст.171, ст.ст. 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Стор Агро" залишити без руху.
2. Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня одержання даної ухвали для усунення недоліків.
3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява буде залишена без розгляду відповідно до ч.15 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили відповідно до ч.1 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.А. Добрівська