Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про заміну сторони виконавчого провадження
04 грудня 2019 р. Справа №0540/9353/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Голуб В.А., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Приватного акціонерного товариства «Єнакієвський металургійний завод” про заміну боржника у виконавчому листі по адміністративній справі за позовом Приватного акціонерного товариства “Єнакієвський металургійний завод” до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування рішення № 0002664706 від 12 червня 2018 року, -
28 листопада 2019 року представник Приватного акціонерного товариства “Єнакієвський металургійний завод” звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з заявою про заміну боржника у виконавчому листі по справі за позовом Приватного акціонерного товариства “Єнакієвський металургійний завод” до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування рішення № 0002664706 від 12 червня 2018 року.
Зазначена заява обґрунтована тим, що рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 12 лютого 2019 року у справі № 0540/9353/18-а з боржника на користь заявника було стягнуто 19 661, 83 грн. судового збору. З метою примусового виконання цього судового рішення позивачем отримано виконавчий лист. У виконавчому листі в якості боржника вказано Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби. Однак постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року № 1200 було прийнято рішення про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу. Таким чином, до Офісу великих платників податків ДПС перейшли всі права та обов'язки Офісу великих платників податків ДФС. Офіс великих платників податків ДПС є правонаступником Офісу великих платників податків ДФС, а тому несе відповідальність за всіма зобов'язаннями Офісу великих платників податків ДФС, а тому несе відповідальність за всіма зобов'язаннями Офісу великих платників податків ДФС. Тому позивач просить замінити боржника у виконавчому листі по адміністративній справі.
Представники позивача та відповідача в судове засідання не з'явилися, про день, час та місце розгляду заяви про заміну боржника у виконавчому листі були повідомлені належним чином.
У зв'язку з неприбуттям у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, згідно з ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.
Розглянувши заяву про заміну боржника у виконавчому листі, суд вважає її такою, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 12 лютого 2019 року адміністративний позов Приватного акціонерного товариства “Єнакієвський металургійний завод” (код ЄДРПОУ, 00191193, 87504, Донецька обл., місто Маріуполь, проспект Ілліча, будинок 54, блок 4) до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (код ЄДРПОУ 39440996, 04119, м. Київ, вулиця Дегтярівська, будинок 11 Г) про визнання протиправним та скасування рішення № 0002664706 від 12 червня 2018 року задоволено в повному обсязі. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення № 0002664706 від 12 червня 2018 року, яке винесене Офісом великих платників податків Державної фіскальної служби, про застосування відносно Приватного акціонерного товариства “Єнакієвський металургійний завод” штрафу у розмірі 1 310 788,50 грн. (один мільйон триста десять тисяч сімсот вісімдесят вісім тисяч п'ятдесят копійок). Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на користь Приватного акціонерного товариства “Єнакієвський металургійний завод” суму сплаченого судового збору у розмірі 19 661, 83 грн. (дев'ятнадцять тисяч шістсот шістдесят одна гривня вісімдесят три копійки) (а.с. 105-108).
Ухвалою Першого апеляційного адміністративного суду від 27.05.2019 року апеляційну скаргу Офісу великих платників податків ДФС на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 12 лютого 2019 року у цій справі, повернуто апелянту (а.с. 129).
Ухвалою Першого апеляційного адміністративного суду від 25.10.2019 року відмовлено у відкритті провадження за апеляційною скаргою Офісу великих платників податків ДФС на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 12 лютого 2019 року (а.с. 155-156).
На підставі рішення суду від 12 лютого 2019 року Донецьким окружним адміністративним судом 20.06.2019 року видано виконавчий лист у адміністративній справі.
На підставі постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 року № 537 “Про утворення територіальних органів Державної податкової служби”, утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 1. Реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 2. Установлено, що територіальні органи Державної фіскальної служби, які реорганізуються, продовжують здійснювати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам Державної податкової служби та центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов'язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об'єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України. Визначено територіальні органи Державної податкової служби правонаступниками майна, прав та обов'язків територіальних органів Державної фіскальної служби, що реорганізуються згідно з пунктом 2 цієї постанови, у відповідних сферах діяльності.
Відповідно до додатку 2 вищезазначеної постанови Офіс великих платників податків ДФС реорганізовано в Офіс великих платників податків ДПС.
Суд зазначає, що у зв'язку з тим, що виконавчий лист про стягнення судового збору не пред'явлений до виконання, суд вважає за можливе замінити боржника у виконавчому листі, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 розділу VII Перехідні положення КАС України (у редакції від 15.12.2017 року), зміни до цього Кодексу вводяться в дію з урахуванням певних особливостей, що наведені у цьому розділі.
Частинами 1, 4 ст. 379 КАС України встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Згідно з ч. 5 ст.15 Закону України “Про виконавче провадження” у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником. Для правонаступників усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Керуючись ст.ст. 243, 248, 256, 295, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Заяву Приватного акціонерного товариства “Єнакієвський металургійний завод” про заміну сторони у виконавчому листі по адміністративній справі за позовом Приватного акціонерного товариства “Єнакієвський металургійний завод” до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування рішення № 0002664706 від 12 червня 2018 року - задовольнити.
Замінити боржника у виконавчому листі про стягнення суми судового збору по справі № 0540/9353/18-а за позовом Приватного акціонерного товариства “Єнакієвський металургійний завод” до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування рішення № 0002664706 від 12 червня 2018 року, а саме: з «Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби» на «Офіс великих платників податків Державної податкової служби» (код ЄДРПОУ 43141471, 04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, будинок 11Г).
Повний текст ухвали складено 04 грудня 2019 року.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя В.А. Голуб