Єдиний унікальний номер 725/6278/19
Номер провадження 3/725/3628/19
02.12.2019 року м. Чернівці
Суддя Першотравневого районного суду м. Чернівці Галичанський О.І., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 ,
(правопорушення, передбачене ст. 155-1 ч.1 КУПАП),
В ході проведеної перевірки ГУ ДФС у Чернівецькій області, встановлено, що начальник Чернівецького РВП ТОВ « Ардор- Трейд» ОСОБА_1 вчинив порушення встановленого законом порядку ведення обліку товарних записів, а саме : встановлено надлишок товару на суму 176 грн. та нестача товару на суму 2507,30 грн.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані як вчинення адміністративного правопорушення , передбаченого ст. 155-1 ч.1 КУпАП.
У судовому засідання ОСОБА_1 пояснив причини , за яких працівниками ГУ ДФС у Чернівецькій області було складено протокол відносно нього .
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що дана справа про адміністративне правопорушення підлягає поверненню начальнику ГУ ДФС у Чернівецькій області для усунення недоліків, виходячи з наступного.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
У відповідності до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і обєктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Із матеріалів справи встановити суть адміністративного правопорушення не представилось можливим , оскільки:
Відповідно до вимог ч.1 ст. 155-1 КУпАП- вона передбачає адміністративну відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг .
Суть правопорушення , інкримінованого ОСОБА_1 у протоколі вказана як « порушення встановленого законом порядку ведення обліку товарних записів».
Підтвердження наявності нестачі чи надлишку товарів , матеріали справи не містять та сама по собі суть правопорушення , викликає сумнів у правильності кваліфікації.
Згідно зі ст. 252 КУПАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 22.12.2010 № 23-рп/2010 адміністративна відповідальність в Україні та процедура притягнення до неї ґрунтується на конституційних принципах і правових презумпціях, в тому числі і закріпленій в ст. 62 Конституції України презумпції невинуватості. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Статтею 61 Конституції України передбачає, що ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.
Відповідно до п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14 визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП. відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Відповідно до п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17 жовтня 2014 року № 11, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
За таких обставин, справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності , необхідно повернути на доопрацювання.
Керуючись ст. 256 КпАП України,
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 155-1 ч.1 КУпАП ОСОБА_1 , направити начальнику ГУ ДФС у Чернівецькій області для доопрацювання матеріалів.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці О. І. Галичанський