Справа № 359/10392/19
Провадження № 3/359/3787/2019
15 листопада 2019 року м. Бориспіль
Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Бондаренко І.А., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Головного управління ДПС у Київській області Державної податкової служби України, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 164 КУпАП,
по відношенню до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи: НОМЕР_1 -
Згідно даних протоколу про адміністративне правопорушення, від 01.11.2019 року №15, керівник ОСОБА_1 , вчинив правопорушення, а саме встановлено факт реалізації пального (газскраплений) 8,93 л. по ціні 11 грн. 19 коп. за 1 л., на загальну суму 99 грн. 93 коп. за відсутності діючої ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, чим порушив вимоги ст. 15 ЗУ №481/95 - ВР від 19.12.1995 року, відповідальність за що передбачена ч.1 ст. 164 КУпАП.
ОСОБА_1 в суді не з'явився, про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Дослідивши матеріалами справи про адміністративне правопорушення, суддя приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 не знайшла свого підтвердження, а склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, судом не встановлений.
Відповідно до статті 1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції України і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Відповідно до статті 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
За змістом ст.256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості необхідні для вирішення справи.
Частиною першою ст. 164 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), -, порушення вказаної частини тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.
Об'єктом цього правопорушення є суспільні відносини у сфері регулювання господарської діяльності.
Господарська діяльність - будь-яка діяльність особи, спрямована на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою.
Об'єктивна сторона правопорушення виражається в таких формах: 1) провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди); 2) надання суб'єктом господарювання дозвільному органу або адміністратору недостовірної інформації щодо відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства.
Суб'єкт адміністративного проступку - посадова особа суб'єкта господарювання, громадянин - суб'єкт підприємницької діяльності.
Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі прямого або непрямого умислу.
Як вбачається із змісту протоколу про адміністративне правопорушення від 01 листопада 2019 року № 15, керівник ОСОБА_1 , вчинив правопорушення, а саме реалізовував пальне (газскраплений) 8,93 л. по ціні 11 грн. 19 коп. за 1 л., на загальну суму 99 грн. 93 коп. за відсутності діючої ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, чим порушив вимоги ст. 15 ЗУ №481/95 - ВР від 19.12.1995 року.
З матеріалів справи слідує, що реалізацію пального в с. Проліски Бориспільського району по вул. Броварській 1-А, здійснив гр. ОСОБА_2 , посвідчення особи та фотографії з ним містяться в матеріалах справи. Протокол про адміністративне правопорушення складений відносно ОСОБА_1 , проте будь-які докази, що саме він є керівником даного підприємства в матеріалах справи відсутні. Копію статуту підприємства чи наказ про призначення ОСОБА_1 на посаду керівника ТОВ «Інтер-А ГАЗ», Головним управлінням ДПС у Київській області до матеріалів справи не долучено.
За таких обставин, працівниками Головного управління ДПС у Київській області Державної податкової служби України не доведений факт займання господарською діяльністю саме громадянином ОСОБА_1 , оскільки із матеріалів справи не можливо встановити керівника ТОВ «Інтер-А ГАЗ». Зазначене може свідчить про те, що працівниками Головного управління ДПС у Київській області не належним чином було встановлено суб'єкта даного правопорушення.
На підставі ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно до вимог ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
За таких обставин у судді відсутні підстави для притягнення ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 247 КУпАП визначені обставини, що виключають провадження у справі про адміністративне правопорушення, серед яких пунктом 1 визначено відсутність складу адміністративного правопорушення.
За таких обставин та враховуючи зазначені норми Закону, суд приходить до висновку, що провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 164 КУпАП слід закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого даною статтею.
На підставі наведеного, керуючись ст. 7, ч. 1 ст. 164, ст. 247, ст. 278, ст. 280, ст. 283-285 КпАП України,
Провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо притягнення його до відповідальності за ч. 1 ст. 164 КУпАП, - закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Бориспільський міськрайонний суд на протязі десяти днів з дня її винесення.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Постанова суду набрала законної сили ___________________
Суддя: І.А. Бондаренко