Ухвала від 04.12.2019 по справі 819/2334/17

УХВАЛА

04 грудня 2019 року

Київ

справа №819/2334/17

адміністративне провадження №К/9901/33461/19

Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Гончарової І.А., перевіривши матеріали касаційної скарги Офісу великих платників податків ДФС на рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 10.05.2018 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 04.12.2018 у справі №819/2334/17 за позовом Приватного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Тернопільгаз" до Офісу великих платників податків ДФС про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

УСТАНОВИВ:

02.12.2019 на адресу Верховного Суду надійшла касаційна скарга Офісу великих платників податків ДФС на рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 10.05.2018 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 04.12.2018.

Перевіряючи касаційну скаргу на відповідність вимогам процесуального закону - Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про залишення касаційної скарги без руху з огляду на наступне.

Відповідно до пункту 7 частини другої статті 330 Кодексу адміністративного судочинства України у касаційній скарзі зазначаються дата отримання копії судового рішення суду апеляційної інстанції, що оскаржується.

Згідно з вимогами статті 329 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.

Враховуючи зміст вищенаведених норм, а також те, що оскаржувана постанова ухвалена 04.12.2018, а касаційна скарга подана 02.12.2019, Суд дійшов висновку про пропуск скаржником строку на касаційне оскарження.

Разом із тим жодних заяв або клопотань від Офісу великих платників податків ДФС щодо поновлення строку на касаційне оскарження у справі №819/2334/17 до Верховного Суду не надходило.

Відповідно до приписів частини третьої статті 329 Кодексу адміністративного судочинства України строк на подання касаційної скарги також може бути поновлений у разі його пропуску з поважних причин, крім випадків, визначених частиною п'ятою статті 333 цього Кодексу.

Таким чином, на виконання вимог статті 332 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачу в 10-денний строк запропоновано звернутися з клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження, надати докази, що підтверджують поважність причин пропуску цього строку.

На підставі викладеного, керуючись статтями 329, 330, 332 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Офісу великих платників податків ДФС на рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 10.05.2018 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 04.12.2018 у справі №819/2334/17 залишити без руху.

Надати Офісу великих платників податків ДФС строк тривалістю 10 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків касаційної скарги.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

...........................

І.А. Гончарова,

Суддя Верховного Суду