Ухвала від 04.12.2019 по справі 300/1505/19

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про продовження процесуального строку

04 грудня 2019 рокуЛьвів№ 857/11585/19

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

судді-доповідача -Шинкар Т. І.

суддів -Судової-Хомюк Н. М.

Гуляка В. В.

розглянувши клопотання Головного управління ДФС у м. Києві про продовження процесуального строку для усунення недоліків апеляційної скарги на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18 вересня 2019 року у справі № 300/1505/19 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 2650089-1305-2615 від 23.04.2019,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18 вересня 2019 року задоволено повністю позов ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 2650089-1305-2615 від 23.04.2019.

Не погодившись із прийнятим рішенням, Головне управління ДФС у м. Києві подало апеляційну скаргу.

Ухвалою судді-доповідача Восьмого апеляційного адміністративного суду від 11 листопада 2019 року апеляційну скаргу Головного управління ДФС у м. Києві залишено без руху, у зв'язку з тим, що до апеляційної скарги не додано документа про сплату судового збору, та надано десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення вказаного недоліку .

Як слідує з повідомлення про вручення поштового відправлення із штриховим ідентифікатором № 7900727972478, копію ухвали про залишення апеляційної скарги без руху вручено скаржнику 16 листопада 2019 року.

02.12.2019 зареєстровано клопотання скаржника про продовження строку на усунення недоліку апеляційної скарги, оскільки розпочато поетапне фінансування ДФС та її територіальних органів, а також у зв'язку з труднощами та тривалістю процедури в отриманні необхідних сум на сплату судового збору від органів Казначейства. На підтвердження вказаного долучено листи-відповіді ГУ ДКС України в м.Києві.

Вирішуючи подане клопотання, суд апеляційної інстанції виходить з наступного.

Згідно з статтею 119 Кодексу адміністративного судочинства України суд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій. Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню адміністративного судочинства.

Відповідно до частини 2 статті 121 Кодексу адміністративного судочинства України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Враховуючи доводи скаржника, щодо неможливості усунення недоліку апеляційної скарги в межах наданого суддею-доповідачем строку, а також принцип розумності строків вчинення процесуальних дій, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне заяву скаржника задовольнити та продовжити строк для усунення недоліків апеляційної скарги на 10 днів з дня вручення копії цієї ухвали.

Керуючись статтею 119, 121 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Клопотання Головного управління ДФС у м. Києві задовольнити, продовжити Головному управлінню ДФС у м. Києві строк для усунення недоліку апеляційної скарги на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18 вересня 2019 року у справі №300/1505/19, зазначених в ухвалі судді-доповідача Восьмого апеляційного адміністративного суду від 11 листопада 2019 року, на 10 днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач Т. І. Шинкар

судді Н. М. Судова-Хомюк

В. В. Гуляк