Рішення від 28.11.2019 по справі 440/3969/19

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 листопада 2019 року м. ПолтаваСправа № 440/3969/19

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Удовіченка С.О.,

за участю:

секретаря судового засідання - Сендецької В.О.,

позивача - ОСОБА_1 ,

представника позивача - Перскевича П.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України Полтавської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

18.10.2019 ОСОБА_1 (надалі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Гадяцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області в якій просив:

- визнати протиправним та скасувати рішення Гадяцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області від 03.05.2019 №151;

- зобов'язати Гадяцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби період проходження військової служби в Збройних силах Радянського Союзу з 05.05.1972 по 11.05.1974, що складає 2 роки 6 днів; періоди служби в органах МВС на посадах: дільничного інспектора міліції ВВС Гадяцького райвиконкому Полтавської області з 03.07.1974 по 01.10.1978, інспектора карного розшуку ВВС Гадяцького райвиконкому Полтавської області з 01.10.1978 по 07.05.1980, старшого інспектора карного розшуку ВВС Гадяцького райвиконкому Полтавської області з 07.05.1980 по 19.03.1984, старшого оперуповноваженого карного розшуку ВВС Гадяцького райвиконкому Полтавської області з 19.03.1984 по 12.07.1988, начальника відділення карного розшуку ВВС Решетилівського райвиконкому Полтавської області з 12.07.1988 по 01.02.1989, перебування в розпорядженні УВС з 01.02.1989 по 01.03.1989, виконуючого обов'язки начальника паспортного відділення ВВС Київського райвиконкому Полтавської області з 01.03.1989 по 03.05.1989, дільничного інспектора ІСН Полтавської області з 03.05.1989 по 05.08.1989, слідчого СВ ВВС Гадяцького райвиконкому Полтавської області з 05.08.1989 по 01.07.1991, старшого інспектора охорони відділу охорони при Гадяцькому РВВС Полтавської області з 01.07.1991 по 01.03.1992, начальника відділу охорони при ВВС Гадяцького району Полтавської області з 01.03.1992 по 01.06.1995, старшого інспектора з особливих доручень служби внутрішніх розслідувань відділу кадрів Управління Держслужби охорони при УМВС України в Полтавській області з 01.06.1995 по 01.09.1995, начальника відділу Держслужби охорони при Гадяцькому РВ УМВС України в Полтавській області з 01.09.1995 по 17.07.1997, першого заступника начальника відділу - начальника кримінальної міліції Гадяцького РВ УМВС України в Полтавській області з 17.07.1997 по 21.08.2000, начальника Гадяцького РВ УМВС України в Полтавській області з 21.08.2000 по 01.08.2002, перебування у розпорядженні УМВС з 01.08.2002 по 05.08.2002, що складає 28 років 1 місяць 2 дні;

- зобов'язати Гадяцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області здійснити з 25.03.2019 перерахунок раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу", у порядку, визначеному для осіб, які мають не менше як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, згідно довідок Гадяцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області від 21.03.2019 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця за №1497/04-51 та нараховані і виплачені премії за №1498/04-51 з урахуванням виплат за один місяць - грудень 2018 року;

- виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії;

- здійснювати в подальшому відповідні виплати в повному обсязі згідно перерахунку.

В обґрунтування позову позивачем зазначено, що відповідачем протиправно відмовлено позивачу у перерахунку пенсії, оскільки до стажу державної служби відповідачем має бути включено, зокрема періоди проходження строкової служби в Збройних силах Радянського Союзу з 05.05.1972 по 11.05.1974 та період служби в органах МВС.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 23.10.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі 440/3969/19; розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження; призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 19.11.2019.

12.11.2019 до суду відповідачем надано відзив на позов в якому вказано, що перелік посад, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначені статтею 25 Закону № 3723. Військова служба відсутня у зазначеній статті Закону. Тобто, право на таку пенсію, дає лише робота на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців. Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб згідно з Законом № 889 затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622. Указано, що за бажанням осіб, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір виплат для обчислення пенсії визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 року, за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі. Крім того, зазначено, що оскільки позивач станом на 01.05.2016 працював на посаді державного службовця, але на зазначену дату не мав 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців в Управлінні відсутні підстави для обчислення пенсії позивача із заробітної плати за грудень 2018 року, як особі, яка має не менше 20 років стажу роботи на посадах віднесених до категорій посад державних службовців /а.с. 93-94/.

15.11.2019 до суду від позивача надійшла відповідь на відзив в якій вказано, що оскаржуване рішення є протиправним, оскільки відповідно до абзацу 5 пункту 3 Порядку № 283 до стажу державної служби включається час військової служби у Збройних Силах та інших військових формуваннях. Крім того, Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25.03.1992 № 2232-ХІІ передбачено, що час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Також указано, що відповідно до абзацу 22 пункту 3 Порядку № 283 до стажу державної служби включається також час служби на посадах рядового та начальницького складу осіб, яким присвоєно встановлені законодавством спеціальні звання міліції, в органах внутрішніх справ, що входили або входять до структури Міністерства внутрішніх справ, а також відповідно до абзацу 1 пункту 3 Порядку - період, коли державний службовець не працював з поважних причин, але залишився у трудових відносинах з державним органом /а.с. 99-100/.

15.11.2019 та 28.11.2019 до суду представником ГУ ПФУ в Полтавській області подано клопотання про розгляд справи без його участі /а.с. 97, 121/.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 19.11.2019 замінено відповідача у справі, а саме: Гадяцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області на Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (надалі - ГУ ПФУ в Полтавській області, відповідач).

У судовому засіданні 28.11.2019 позивач та представник позивача позов підтримали та просили суд задовольнити позовні вимоги.

Заслухавши пояснення позивача та представника позивача, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступного висновку.

З матеріалів справи вбачається, що 30.01.2019 ОСОБА_1 звернувся до Гадяцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області із заявою про призначення/перерахунок пенсії /а.с. 37/ згідно з якою просив перевести на інший вид пенсії.

27.02.2019 позивач звернувся до до Гадяцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області із заявою про призначення/перерахунок пенсії /а.с. 45/ в якій просив відповідача про зміну надбавки.

25.03.2019 ОСОБА_1 звернувся до Гадяцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області із заявою про призначення/перерахунок пенсії /а.с. 50/ відповідно до якої просив перерахувати із заробітної плати особи, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

У рішенні Гадяцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області від 03.05.2019 № 151 зазначено, що за бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад держаних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір виплат для обчислення пенсії визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі. 25.03.2019 до управління звернувся гр. ОСОБА_1 , якому 30.01.2019 призначено пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу", у порядку визначеному для осіб, які мають не менше як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України. Указано, що позивач надав заяву для перерахунку пенсії державного службовця на підставі нових довідок від 21.03.2019 за № 1497/04-51 та № 1498/04-51 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету міністрів України. Крім того, у рішенні зазначено, що згідно з трудовою книжкою позивача та наявних у пенсійній справі документів стаж його роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України складає лише 16 років 2 місяці 20 днів, до яких зараховуються: з 11.11.2002 по 29.03.2017 - начальник управління Пенсійного фонду України в Гадяцькому районі; з 30.03.2017 по 29.01.2019 - начальник Гадяцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області. Управлінням прийнято рішення відмовити у перерахунку пенсії гр. ОСОБА_1 за відсутністю 20-річного стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України, та у зв'язку з визнанням недійсними довідок від 21.03.2019 за № 1497/04-51 та № 1498/04-51 з урахуванням виплат за один місяць - грудень 2018 року /а.с. 52-53/.

Позивач не погоджуючи із зазначеним рішенням, звернувся до суду із цим позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд дійшов наступного висновку.

Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Отже, право особи на отримання пенсії, як складова частина права на соціальний захист, є її конституційним правом.

01.05.2016 набрав чинності Закон України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII (далі - Закон №889-VIII) /у редакції, чинній станом на дату виникнення спірних правовідносин/.

Відповідно до статті 1 Закону №889-VIII державна служба - це публічна, професійна, політично неупереджена діяльність із практичного виконання завдань і функцій держави, зокрема щодо: 1) аналізу державної політики на загальнодержавному, галузевому і регіональному рівнях та підготовки пропозицій стосовно її формування, у тому числі розроблення та проведення експертизи проектів програм, концепцій, стратегій, проектів законів та інших нормативно-правових актів, проектів міжнародних договорів; 2) забезпечення реалізації державної політики, виконання загальнодержавних, галузевих і регіональних програм, виконання законів та інших нормативно-правових актів; 3) забезпечення надання доступних і якісних адміністративних послуг; 4) здійснення державного нагляду та контролю за дотриманням законодавства; 5) управління державними фінансовими ресурсами, майном та контролю за їх використанням; 6) управління персоналом державних органів; 7) реалізації інших повноважень державного органу, визначених законодавством.

Державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті) (далі - державний орган), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов'язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.

Пунктом 7 частини другої статті 46 Закону №889-VIII визначено, що до стажу державної служби зараховується час перебування на посадах, на яких присвоюються військові та спеціальні звання.

Частиною третьою статті 46 Закону №889-VIII передбачено, що порядок обчислення стажу державної служби затверджується Кабінетом Міністрів України.

Посади і органи, час роботи в яких зараховуються до стажу державної служби, визначено постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 №229 "Про порядок обчислення стажу державної служби".

За змістом пункту 4 Порядку обчислення стажу державної служби до стажу державної служби зараховуються: - час перебування на посаді державної служби відповідно до Закону; - час перебування на посаді народного депутата України; - час перебування на посадах працівників дипломатичної служби; - час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування"; - час перебування на посадах суддів; - час перебування на посадах прокурорів; - час перебування на посадах, на яких присвоюються військові та спеціальні звання; - час професійного навчання державного службовця з відривом від служби, якщо не пізніше 75 днів після його завершення така особа повернулася на державну службу, крім випадків, установлених законом; - період, коли державний службовець не працював з поважних причин, але залишався у трудових відносинах з державним органом; - час перебування державного службовця у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а в разі, коли дитина потребує домашнього догляду, - у відпустці без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку; - час перебування на посадах радників, помічників, уповноважених та прес-секретаря Президента України, працівників секретаріатів Голови Верховної Ради України, його Першого заступника та заступника, працівників патронатних служб Прем'єр-міністра України та інших членів Кабінету Міністрів України, помічників-консультантів народних депутатів України, помічників та наукових консультантів суддів Конституційного Суду України, помічників суддів, а також на посадах патронатних служб в інших державних органах.

При цьому, згідно з пунктом 6 Порядку обчислення стажу державної служби стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону.

Так, відповідно до пункту 8 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Відповідно до пункту 3 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 №283 (чинною на момент проходження позивачем служби в ОВС) до стажу державної служби включається час служби на посадах рядового та начальницького складу осіб, яким присвоєно встановлені законодавством спеціальні звання міліції, в органах внутрішніх справ, що входили або входять до структури Міністерства внутрішніх справ.

Суд зазначає, що відповідно до довідки Управління кадрового забезпечення УМВС України в Полтавській області від 01.07.2019 № Т-328/115/12/02 2019 ОСОБА_1 дійсно з 03.07.1974 проходив службу в органах внутрішніх справ /а.с. 28/.

Крім того, згідно з витягом з послужного списку архівної особової справи ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ., колишнього працівника УМВС України в Полтавській області, за період служби позивач мав звання: "молодший лейтенант міліції", "лейтенант міліції", "старший лейтенант міліції", "капітан міліції", "майор міліції", "підполковник міліції".

Також відповідно до зазначеного витягу у період служби в органах МВС позивач працював на посадах: дільничного інспектора міліції ВВС Гадяцького райвиконкому Полтавської області з 03.07.1974 по 01.10.1978, інспектора карного розшуку ВВС Гадяцького райвиконкому Полтавської області з 01.10.1978 по 07.05.1980, старшого інспектора карного розшуку ВВС Гадяцького райвиконкому Полтавської області з 07.05.1980 по 19.03.1984, старшого оперуповноваженого карного розшуку ВВС Гадяцького райвиконкому Полтавської області з 19.03.1984 по 12.07.1988, начальника відділення карного розшуку ВВС Решетилівського райвиконкому Полтавської області з 12.07.1988 по 01.02.1989, перебування в розпорядженні УВС з 01.02.1989 по 01.03.1989, виконуючого обов'язки начальника паспортного відділення ВВС Київського райвиконкому Полтавської області з 01.03.1989 по 03.05.1989, дільничного інспектора ІСН Полтавської області з 03.05.1989 по 05.08.1989, слідчого СВ ВВС Гадяцького райвиконкому Полтавської області з 05.08.1989 по 01.07.1991, старшого інспектора охорони відділу охорони при Гадяцькому РВВС Полтавської області з 01.07.1991 по 01.03.1992, начальника відділу охорони при ВВС Гадяцького району Полтавської області з 01.03.1992 по 01.06.1995, старшого інспектора з особливих доручень служби внутрішніх розслідувань відділу кадрів Управління Держслужби охорони при УМВС України в Полтавській області з 01.06.1995 по 01.09.1995, начальника відділу Держслужби охорони при Гадяцькому РВ УМВС України в Полтавській області з 01.09.1995 по 17.07.1997, першого заступника начальника відділу - начальника кримінальної міліції Гадяцького РВ УМВС України в Полтавській області з 17.07.1997 по 21.08.2000, начальника Гадяцького РВ УМВС України в Полтавській області з 21.08.2000 по 01.08.2002, перебування у розпорядженні УМВС з 01.08.2002 по 05.08.2002 /а.с. 29/.

За викладених обставин, суд дійшов висновку, що період служби позивача в органах МВС України з 03.07.1974 по 05.08.2002 у спеціальних званнях - "молодший лейтенант міліції", "лейтенант міліції", "старший лейтенант міліції", "капітан міліції", "майор міліції", "підполковник міліції" підлягає зарахуванню пенсійним органом до стажу державної служби.

Щодо позовних вимог ОСОБА_1 про зобов'язання відповідача зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби період проходження військової служби в Збройних силах Радянського Союзу з 05.05.1972 по 11.05.1974, що складає 2 роки 6 днів, суд зазначає наступне.

Положеннями частини першої статті 2 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25.03.1992 № 2232-XII військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Згідно з частиною першою статті 8 Закону України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 № 2011-ХІІ час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Пунктом 3 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 №283 встановлено, що до стажу державної служби включаються, зокрема, час військової служби у Збройних Силах та інших військових формуваннях.

Таким чином, з наведених положень слідує, що час проходження військової служби зараховується громадянам до загального трудового стажу, до стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач в період з 05.05.1972 по 11.05.1974 проходив службу в Збройних Силах, що підтверджується записами в трудовій книжці та військовим квитком /а.с. 16, 22 зворот/.

Отже, твердження відповідача, що служба в армії не зараховується до стажу, який дає право на призначення пенсії відповідно до Закону № №889-VII є необґрунтованими, оскільки позивач проходив службу в лавах армії з 05.05.1972 по 11.05.1974 , що свідчить про те, що згідно з пунктом 8 Розділу XI "Прикінцевих та перехідних положень" Закону №889-VIII вказаний період має бути зарахований до стажу державної служби позивача.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення вимог позивача про визнання протиправним та скасування рішення Гадяцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області від 03.05.2019 №151.

Крім того, враховуючи зазначені вище висновки суду, наявні підстави для зобов'язання ГУ ПФУ в Полтавській області включити до стажу державної служби ОСОБА_1 період його служби з в органах МВС з 03.07.1974 по 05.08.2002 та зарахувати до стажу роботи державної служби позивача час проходження ним військової служби в Збройних силах з 05.05.1972 по 11.05.1974.

Щодо позовних вимог у частині зобов'язання відповідача здійснити з 25.03.2019 перерахунок раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу", у порядку, визначеному для осіб, які мають не менше як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, згідно довідок Гадяцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області від 21.03.2019 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця за №1497/04-51 та нараховані і виплачені премії за №1498/04-51 з урахуванням виплат за один місяць - грудень 2018 року, суд не знаходить підстав для їх задоволення з огляду на їх передчасність, оскільки пенсійним органом ще не вчинено дій щодо включення до стажу державної служби позивача спірного періоду.

З огляду на звільнення позивача від сплати судового збору відсутні підстави для розподілу судових витрат.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України Полтавської області (вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36014, код ЄДРПОУ 13967927) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Гадяцького об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Полтавської області від 03.05.2019 №151.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України Полтавської області включити до стажу державної служби ОСОБА_1 період його служби з в органах МВС з 03.07.1974 по 05.08.2002 та зарахувати до стажу роботи державної служби позивача час проходження ним військової служби в Збройних силах з 05.05.1972 по 11.05.1974.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються у відповідності до пункту 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону України № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року).

Повний текст рішення складено 02.12.2019.

Суддя С.О. Удовіченко