26 листопада 2019 р.м. ХерсонСправа № 540/1989/19
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Кисильової О.Й.,
розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення ліквідації ПАТ "КБ "Хрещатик" Шевченка Олександра Володимировича, за участю третьої особи - Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
ОСОБА_1 (далі-позивач) звернувся до суду із адміністративним позовом до уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення ліквідації публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Хрещатик" Шевченка Олександра Володимировича (далі-відповідач), за участю третьої особи - Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не включення позивача до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб в межах граничної суми відшкодування до 200000 грн. за договорами банківського вкладу "Новорічний старт" № 2000-645068 від 10.12.2015 року та "Осінній оксамит" № 2000-640421 від 20.11.2015 року;
- зобов'язати відповідача включити ОСОБА_1 до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб в межах граничної суми відшкодування до 200000 грн. за договорами банківського вкладу "Новорічний старт" № 2000-645068 від 10.12.2015 року та "Осінній оксамит" № 2000-640421 від 20.11.2015 року.
Ухвалою від 27.09.2019 року у справі відкрите спрощене позовне провадження, учасникам наданий строк для подання заяв по суті справи, судове засідання призначене на 22.10.2019 року о 11:00 год.
Ухвалою від 22.10.2019 року відкладено розгляд адміністративної справи на 19.11.2019 року о 11:00 год., зобов'язано відповідача надати додаткові докази по справі.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що ОСОБА_1 є клієнтом КБ "Хрещатик", в якому має відкриті вкладні депозитні рахунки за договорами банківських вкладів: від 10.12.2015 року № 2000-645068 - р/р № НОМЕР_1 на суму 2000,00 дол. США та за договором № 2000-640421 від 20.11.2015 року - р/р № НОМЕР_2 на суму 4549,45 дол. США. 19.06.2019 року припинено тимчасову адміністрацію ПАТ "КБ "Хрещатик" і розпочато ліквідацію банку протягом двох років з 20.06.2019 року по 19.06.2021 року, відкликано банківську ліцензію. У зв'язку із цим, позивач 07.03.2019 року отримав довідку про наявність у нього коштів на депозитних вкладних рахунках до 200000,00 грн. і нарахованих процентів за вкладами як гарантованої суми відшкодування та довідку про те, що вказані кошти не акцептовані і не включені до жодної черги, так як це гарантована сума відшкодування. Позивач зазначає, що з 21.06.2019 року Фонд гарантування вкладів здійснює виплати коштів особам до 200000,00 грн. які включені до Переліку, відтак, 11.07.2019 року ОСОБА_1 подав заяву-претензію про включення і виплату гарантованого відшкодування до 200000,00 грн., проте відповіді так і не отримав. При зверненні до банків-агентів позивачу повідомили, що в списках на виплату гарантованого відшкодування останній відсутній. Втім, жодних повідомлень про нікчемність договорів або будь-яких причин, по яким позивача не включають до реєстру і не виплачують відшкодування також не надходило. Вказану бездіяльність відповідача ОСОБА_1 вважає протиправною та просить задовольнити позовні вимоги та розглянути справу в порядку письмового провадження.
19.11.2019 року відповідач на виконання вимог ухвали суду про витребування додаткових доказів, надіслав запитувані документи. Втім, уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Шевченко О.В. не надіслав суду письмового відзиву на позовну заяву, у судові засідання, призначені на 22.10.2019 року та 19.11.2019 року не з'явився, причини неявки суду не повідомив. Таким чином, позиція відповідача щодо заявлених позовних вимог суду не відома.
Третя особа - Фонд гарантування вкладів фізичних осіб належним чином, повідомлений про дату, час та місце розгляду справи не забезпечив явку свого представника у судове засідання, причини неявки суду не повідомив. 24.10.2019 року надіслав до суду пояснення, в яких просить відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на наступне. Процедура щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків врегульована спеціальним Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", який є пріоритетним відносно інших законодавчих актів України у цих правовідносинах. Фонд гарантування розпочинає процедуру виведення неплатоспроможного банку з ринку та здійснення тимчасової адміністрації в банку на наступний робочий день після офіційного отримання рішення Національного банку України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних. Протягом трьох днів з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку виконавча дирекція Фонду затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою Фонду Переліку рахунків. Отже, виконавча дирекція Фонду затверджує Загальний реєстр виключно на підставі Переліку рахунків вкладників, складеного та наданого уповноваженою особою. Третя особа зазначає, що Перелік, який складається уповноваженою особою та Загальний реєстр вкладників, який затверджується Фондом гарантування, є різними за суттю, змістом та призначенням документами. Перелік складається уповноваженою особою Фонду, а Загальний реєстр вкладників формується та затверджується Фондом на підставі Переліку. Перелік, який складається уповноваженою особою, по суті має характер попереднього документу, який надалі у формі Загального реєстру затверджується Фондом гарантування. Фонд зазначає, що вкладні (депозитні) рахунки відкриваються на конкретну особу за умови надання відповідних документів. При цьому, вкладником вважається саме та особа, яка має відкритий на своє ім'я рахунок у банку. На підставі викладеного, просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Відповідно до ч. 3 ст. 194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Згідно з ч. 1 ст. 205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі, зокрема, неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки ( п. 1 ч. 3 ст. 205 КАС України).
Таким чином суд розглядає справу у порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд встановив наступні обставини.
20.11.2015 року між ОСОБА_1 та публічним акціонерним товариством "Комерційний банк "Хрещатик" укладений договір банківського вкладу "Осінній оксамит" в доларах США із щомісячним приєднанням (капіталізацією) процентів до суми вкладу (6 місяців) № 200D640421 (далі - Договір), предметом якого є розміщення вкладу в сумі в сумі 4407,98 дол. США на термін з 20.11.2015 року до 20.05.2016 року із виплатою 11 % річних.
10.12.2015 року між ОСОБА_1 та публічним акціонерним товариством "Комерційний банк "Хрещатик" укладений договір банківського вкладу "Осінній Новорічний старт" в доларах США із щомісячною сплатою процентів (6 місяців з пролонгацією) № 200D-645068 (далі - Договір), предметом якого є розміщення вкладу в сумі 2000,00 дол. США на термін з 04.04.2016 року до 10.06.2016 року із виплатою 11,25 % річних.
07.03.2019 року в.о. уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "КБ "Хрещатик" надіслала позивачу довідку № 9-2/1326, відповідно до якої ОСОБА_1 включений до Переліку вкладників ПАТ "КБ "Хрещатик", які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, у т.ч. на залишки коштів по депозитних рахунках, щодо яких здійснено банком операцій тимчасово обмежених на загальну суму 170457,72 грн. (по вкладних депозитних рахунках № НОМЕР_1 на суму 2000,00 дол.США та № НОМЕР_2 на суму 4 549,45 дол. США).
Крім того, 07.03.2019 року в.о. уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "КБ "Хрещатик" надіслала позивачу довідку № 9-2/1325, відповідно до якої заява про визнання ОСОБА_1 кредитором ПАТ "КБ "Хрещатик" від 04.07.2016 року (від 04.07.2016 року вх. №508), зокрема, за договорами банківського вкладу від 10.12.2015 року № 200Б-645068 та від 20.11.2015 року № 200Б-640421, відхилена у зв'язку із не підтвердженням фактичними даними.
11.07.2019 року ОСОБА_1 подав заяву про включення до його переліку вкладників на отримання гарантованої суми відшкодування на ім'я уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "КБ "Хрещатик".
Постановою Правління Національного банку України від 05.04.2016 року № 234 "Про віднесення ПАТ "Комерційний банк "Хрещатик" до категорії неплатоспроможних" віднесено ПАТ "Комерційний банк "Хрещатик" до категорії неплатоспроможних банків.
05.04.2016 року виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення № 463 "Про запровадження тимчасової адміністрації у ПАТ "Комерційний банк "Хрещатик" строком на один місяць по 04.05.2016 року, та призначено уповноважену особу Фонду Костенка Ігоря Івановича. 21.04.2016 року рішенням № 560 продовжено строки тимчасової адміністрації до 04.06.2016 року.
Відповідно до рішення Правління Національного банку України від 02.06.2016 року №46-рш "Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ "Комерційний банк "Хрещатик" виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 03.06.2016 року № 913 "Про початок процедури ліквідації ПАТ "Комерційний банк "Хрещатик" та делегування повноважень ліквідатору банку", згідно з яким розпочато процедуру ліквідації ПАТ "Комерційний банк "Хрещатик" з відшкодуванням з боку Фонду коштів за вкладами фізичних осіб та призначено Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "Комерційний банк "Хрещатик" Костенка Ігоря Івановича.
На підставі рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб №2707 від 24.10.2019 року "Про заміну уповноваженої особи Фонду на ліквідацію ПАТ "КБ "Хрещатик" відсторонено від виконання обов'язків уповноваженої особи Фонду на ліквідацію ПАТ "КБ "Хрещатик" та відкликати всі повноваження ліквідатора, делеговані Фондом провідному професіоналу з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу організації процедур ліквідації неплатоспроможних банків департаменту управління активами Шевченку Олександру Володимировичу, з 04.11.2019 року.
З 04.11.2019 року призначити уповноваженою особою Фонду на ліквідацію та делегувати всі повноваження ліквідатора ПАТ "КБ "Хрещатик" Стрюковій Ірині Олександрівні.
Суд встановив, що відповідно до Переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (щодо яких тимчасово обмежено здійснення банківських операцій) станом на 03.06.2016 року ОСОБА_1 перебуває у вказаному переліку за № 18 та має залишок гарантованої суми у розмірі 170457,72 грн.
Відповідно до довідки уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "КБ "Хрещатик" під час дії у банку тимчасової адміністрації відшкодування коштів за вкладами ОСОБА_1 не здійснювалися.
Разом з тим, згідно із витягом № 4 до протоколу від 25.04.2016 року, засідання комісії з перевірки документів, пов'язаних з укладанням договорів банківського вкладу (депозиту) та договорів банківського рахунку (поточних рахунків, в т.ч. карткових) з вкладниками ПАТ "КБ "Хрещатик", призначеної наказом уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації ПАТ "КБ "Хрещатик" від 11.04.2016 року № 41, банківські вклади ОСОБА_1 віднесені до Переліку операцій з перерахування коштів з вкладних рахунків фізичних осіб на вкладні рахунки інших фізичних осіб.
Так, з розрахункових рахунків ОСОБА_6 перераховані кошти на рахунки ОСОБА_1 у сумах 2000,00 дол. США та 4549,45 дол. США.
У зв'язку з наведеним, розрахункові рахунки позивача відповідно до Додатку № 9 по протолу від 25.04.2016 року включені до Переліку рахунків (вкладів) фізичних осіб, операції щодо виплат за якими можуть бути тимчасово обмежені на час тимчасової адміністрації.
Звертаючись до суду із даним позовом, ОСОБА_1 вважає протиправною бездіяльність відповідача щодо невключення позивача до Переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Надаючи оцінку обґрунтованості позовних вимог ОСОБА_1 , суд вважає за необхідне врахувати наступні обставини та положення законодавства.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові, фінансові та організаційні засади функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, порядок виплати Фондом відшкодування за вкладами встановлені Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" від 23.02.2012 року № 4452-VI (далі - Закон № 4452-VI).
Згідно зі статтею 4 Закону № 4452-VI основним завданням Фонду є забезпечення функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку. Фонд здійснює функції в межах своїх повноважень, визначених цим Законом, іншими актами законодавства.
При цьому, на виконання свого основного завдання Фонд у порядку, передбаченому цим Законом, здійснює заходи щодо організації виплат відшкодувань за вкладами в разі прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку (пп. 4 ч.2 ст.4 Закону № 4452-VI).
Частиною 1 ст. 3 Закону № 4452-VI визначено, що Фонд є установою, яка виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку. Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону № 4452-VI виконавча дирекція Фонду здійснює управління поточною діяльністю Фонду та згідно з ч. 3 ст. 12 має повноваження у сфері забезпечення відшкодування коштів за вкладами: 1) визначає порядок ведення реєстру учасників Фонду; 2) визначає порядок відшкодування Фондом коштів за вкладами відповідно до розділу V цього Закону; 3) визначає порядок ведення банками бази даних про вкладників та ведення Фондом відповідної узагальненої бази даних; 4) приймає рішення про відшкодування коштів за вкладами у разі прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку; 5) затверджує порядок визначення банків-агентів та визначає на підставі цього порядку банків-агентів; 6) приймає рішення про оплату Фондом витрат, пов'язаних із процедурою виведення неплатоспроможного банку з ринку, у межах кошторису витрат Фонду, затвердженого адміністративною радою Фонду; 7) встановлює вимоги до змісту договорів банківського вкладу, договорів банківського рахунка з питань, що стосуються функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб.
За приписами ч. 1 ст. 26 Закону № 4452-VI Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом і кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, станом на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на цей день, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200000 гривень. Адміністративна рада Фонду не має права приймати рішення про зменшення граничної суми відшкодування коштів за вкладами.
Отже, п. 17 ч. 1 ст. 2, ст.ст. 34-37 Закону № 4452-VI визначені повноваження Уповноваженої особи Фонду, тобто відповідач є представником Фонду, який діє від імені банку в межах повноважень Фонду.
Статтею 27 Закону № 4452-VI визначено, що уповноважена особа Фонду складає перелік вкладників та визначає розрахункові суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Фонду станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку. Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню. Уповноважена особа Фонду зазначає у переліку вкладників суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів. Нарахування процентів за вкладами припиняється з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку. Інформація про вкладника в переліку вкладників має забезпечувати його ідентифікацію відповідно до законодавства. Протягом шести днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку виконавча дирекція Фонду затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою Фонду переліку вкладників. Фонд публікує оголошення про відшкодування коштів вкладникам у газетах "Урядовий кур'єр" або "Голос України" та на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет не пізніше ніж через сім днів з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку. Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію формує перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до частини четвертої статті 26 цього Закону.
Згідно частин 2, 3 та 4 статті 38 № 4452-VI, протягом дії тимчасової адміністрації уповноважена особа Фонду зобов'язана забезпечити перевірку правочинів (у тому числі договорів), вчинених (укладених) банком протягом одного року до дня запровадження тимчасової адміністрації банку, на предмет виявлення правочинів (у тому числі договорів), що є нікчемними з підстав, визначених частиною третьою цієї статті.
Згідно п. 3 розділу 3 Положення про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами, уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує та подає до Фонду повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду (додаток 8), із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню (далі - Перелік), перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до пунктів 4 - 6 частини четвертої статті 26 Закону, а також перелік осіб, які на індивідуальній основі отримують від банку проценти за вкладом на більш сприятливих договірних умовах, ніж звичайні, або мають інші фінансові привілеї від банку.
Перелік складається станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку і включає суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується, виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів (зменшених на суму податку), але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Визначений у Переліку залишок гарантованої суми надається з урахуванням розрахункових сум, сплачених вкладнику протягом дії тимчасової адміністрації у неплатоспроможному банку. Якщо вкладник не отримав свої вклади у межах граничного розміру суми відшкодування протягом дії тимчасової адміністрації за рахунок цільової позики Фонду, така сума відшкодування включається до Переліку (п. 4 розділу 3 Порядку).
Пунктом 6 розділу ІІІ Положення встановлено, що протягом процедури ліквідації уповноважена особа Фонду може подавати до Фонду додаткову інформацію про вкладників стосовно: зменшення (збільшення) кількості вкладників, яким необхідно здійснити виплати відшкодування; зміни розміру належних їм сум; зміни особи вкладника; змін реквізитів вкладників; змін розміру сум разом з змінами реквізитів вкладників. Додаткова інформація залежно від її типу надається окремими файлами, що формуються згідно з додатками до Положення.
Відповідно до пунктів 2 та 4 розділу 4 Положення про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами, Фонд складає на підставі Переліку загальний Реєстр вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, за формою, наведеною у додатку 11 до цього Положення.
Відповідно до пункту 6 розділу ІІІ Положення, Уповноважена особа Фонду може протягом процедури ліквідації подавати до Фонду додаткову інформацію про вкладників, зокрема, щодо збільшення кількості вкладників, яким необхідно здійснити виплати відшкодування.
На підставі викладеного та досліджених матеріалів справи, суд встановив, що позивач включений до Переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на загальну суму 170457,72 грн. по договорам банківського вкладу "Новорічний старт" № 2000-645068 від 10.12.2015 року та "Осінній оксамит" № 2000-640421 від 20.11.2015 року.
Відтак, оскільки відповідач включив позивача до Переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, відсутня протиправна бездіяльність відповідача, як про це стверджує позивач.
Натомість, відповідно до рішення комісії з перевірки документів, пов'язаних з укладанням договорів банківського вкладу (депозиту) та договорів банківського рахунку (поточних рахунків, в т.ч. карткових) з вкладниками ПАТ "КБ "Хрещатик" від 25.04.2016 року, розрахункові рахунки позивача віднесені до Переліку рахунків (вкладів) фізичних осіб, операції щодо виплат за якими можуть бути тимчасово обмежені на час тимчасової адміністрації, у зв'язку з тим, що вкладні кошти отримані з рахунків третьої особи - ОСОБА_6 .
Частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частинами 1, 2 статті 77 КАС України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
На виконання цих вимог відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, надано суду належні та достатні докази того, що позивач включений до Переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на загальну суму 170457,72 грн.
З огляду на вищевикладене, суд відмовляє позивачу у задоволенні позову в повному обсязі.
За правилами статті 139 КАС України у разі відмови у задоволенні позову сплачений позивачем судовий збір відшкодуванню на його користь не підлягає.
Керуючись ст. ст. 77, 139, 194, 242-246, 250, 255 КАС України, суд, -
вирішив:
Відмовити ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_3 , АДРЕСА_1 ) у задоволенні позовних вимог до уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення ліквідації ПАТ "КБ "Хрещатик" Шевченка Олександра Володимировича (01601, м. Київ, вул. Прорізна, 8), за участю третьої особи - Фонду гарантування вкладів фізичних осіб(код ЄДРПОУ 21708016, 04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 17) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кисильова О.Й.
кат. 108110000