3/423/3910/19
423/1389/19
18 листопада 2019 року
Суддя Попаснянського районного суду Луганської області Архипенко А.В., розглянувши матеріали, які надійшли від командира військової частини НОМЕР_1 полковника ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_2 , громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІДН НОМЕР_2 , військовослужбовця в/ч НОМЕР_1 , особу встановлено: військовий квиток НОМЕР_3 , місце проживання: АДРЕСА_1 , згідно даних , зазначених в протоколі, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався,
за скоєння правопорушення, передбаченого ст.172-15 ч.2 КУпАП,-
встановив:
До Попаснянського районного суду Луганської області надійшлов матеріал адміністративного провадження у відношенні ОСОБА_2 про вчинення військового адміністративного правопорушення за ст.172-15 ч.2 КУпАП, який відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 06.11.2019 р., 05.11.2019 року в районі м.Попасна Луганської області під час виконання службових обов'язків, внаслідок особистої недбалості, безвідповідального ставлення до виконання покладених обов'язків, 05.11.2019р. зобов'язаний прибути на транспорті 4 механізованої роти та отримати продукти харчування на підрозділ, однак самоусунувся від виконання обов'язків, а службовий час провів за власним розсудом. Внаслідок чого весь особовий склад 4 механізованої роти військової частини НОМЕР_1 не отримали продукти харчування, відповідно це заподіяло шкоду охоронюваним законам інтересам військової служби, яка виявилася у підриві бойової готовності підрозділу.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу органу, який його склав для належного оформлення, за наступних підстав.
Відповідно до ст.256 КУпАП - У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
В складеному протоколі не зазначений час (період) скоєння адміністративного правопорушення та не визначений статус особи, що притягується до адміністративної відповідальності у відповідності з диспозицією ст.172-15 КУпАП, щодо визначення військової службової особи.
За викладених обставин суд вважає, що дану адміністративну справу не можливо розглянути за наявності вказаних недоліків.
Зазначені недоліки унеможливлюють всебічний, повний та об'єктивний розгляд справи, тому справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_2 слід повернути для належного оформлення.
Керуючись ст. 256 КУпАП, суд
Справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності відносно ОСОБА_2 за ст.172-15 ч.2 КУпАП повернути командиру військової частини НОМЕР_1 полковнику ОСОБА_3 для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя : А.В.Архипенко