Ухвала від 18.11.2019 по справі 608/1713/17

Ухвала

18 листопада 2019 року

м. Київ

справа № 608/1713/17

провадження № 61-19692ск19

Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Усика Г. І. розглянув касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Чортківського районного суду Тернопільської області від 27 червня 2019 року та постанову Тернопільського апеляційного суду від 23 вересня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа - Чортківська міська рада Тернопільської області, про визначення порядку користування земельною ділянкою,

ВСТАНОВИВ:

У листопаді 2019 року до Верховного Суду надійшла касаційна скарга ОСОБА_1 на рішення Чортківського районного суду Тернопільської області від 27 червня 2019 року та постанову Тернопільського апеляційного суду від 23 вересня 2019 року.

Наведені в касаційній скарзі доводи підлягають перевірці, а тому згідно частини сьомої статті 394 ЦПК України наявні підстави для відкриття касаційного провадження.

Касаційна скарга містить клопотання про зупинення дії рішення Чортківського районного суду Тернопільської області від 27 червня 2019 року та постанови Тернопільського апеляційного суду від 23 вересня 2019 року до закінчення касаційного розгляду справи.

Відповідно до частини восьмої статті 394 ЦПК України за наявності клопотання особи, яка подала касаційну скаргу, суд у разі необхідності вирішує питання про зупинення виконання рішення (ухвали) суду або зупинення його дії.

Частиною першою статті 436 ЦПК України передбачено, що суд касаційної інстанції за заявою учасника або за своєю ініціативою може зупинити виконання оскарженого рішення суду або зупинити його дію (якщо рішення не передбачає примусового виконання) до закінчення його перегляду в касаційному порядку.

Клопотання про зупинення дії судового рішення має бути мотивованим, містити підстави для зупинення його виконання, підтверджені певними доказами. Вирішуючи питання про зупинення виконання (дії) судового рішення, суд касаційної інстанції враховує необхідність у цьому, зокрема у разі ймовірності утруднення повторного розгляду справи внаслідок можливого скасування судового рішення, забезпечення збалансованості інтересів сторін, запобігання порушенню прав осіб, які брали участь у справі, та які не брали такої участі, але рішенням суду вирішено питання про їх права, свободи чи обов'язки.

Заявник не навів обгрунтованих підстав для висновку про необхідність зупинення дії оскаржуваних судових рішень, а тому у задоволенні клопотання необхідно відмовити.

Керуючись статтями 394, 395 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Відкрити касаційне провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа - Чортківська міська рада Тернопільської області, про визначення порядку користування земельною ділянкою, за касаційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Чортківського районного суду Тернопільської області від 27 червня 2019 року та постанову Тернопільського апеляційного суду від 23 вересня 2019 року.

Витребувати з Чортківського районного суду Тернопільської області цивільну справу № 608/1713/17 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа - Чортківська міська рада Тернопільської області, про визначення порядку користування земельною ділянкою.

У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про зупинення дії рішення Чортківського районного суду Тернопільської області від 27 червня 2019 року та постанови Тернопільського апеляційного суду від 23 вересня

2019 року до закінчення касаційного розгляду справи відмовити.

Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз'яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 28 грудня 2019 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Г. І. Усик

Попередній документ
85836290
Наступний документ
85836292
Інформація про рішення:
№ рішення: 85836291
№ справи: 608/1713/17
Дата рішення: 18.11.2019
Дата публікації: 25.11.2019
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: (20.10.2020)
Результат розгляду: Відмовлено
Дата надходження: 21.01.2020
Предмет позову: про визначення порядку користування земельною ділянкою