Справа № 643/19083/19
Провадження № 3/643/4876/19
20 листопада 2019 року м. Харків
Суддя Московського районного суду м. Харкова Логвінов А.О., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Головного управління ДФС у Харківській області, відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 02.11.2019 року, складеного оперуповноваженим 1-го ОВОУ ГУ ДФС у Харківській області Антонцем О.Г., 02.11.2019 року близько 09 год. 20 хв. ОСОБА_1 здійснювала незаконну реалізацію тютюнових виробів за адресою: м. Харків, пр. Тракторобудівників, 160, із торгової точки «Лоток», без державної реєстрації, як суб'єкта господарської діяльності та без належних правовстановлюючих документів та дозвільних документів, наявність яких передбачена чинним законодавством України, відповідальність за що передбачена за ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Перевіривши надані матеріали у порядку, передбаченому ст. 278 КУпАП, приходжу до висновку про необхідність повернення матеріалів справи для доопрацювання, виходячи із наступних обставин.
Згідно ч. 1 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Частиною 1 статті 164 КУпАП передбачено відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом.
Диспозиція ст. 164 КУпАП є бланкетною, однак в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено, яким саме нормативним актом передбачено ліцензування даного виду господарської діяльності чи необхідність отримання дозволу (торгового патенту).
При цьому, до матеріалів справи про адміністративне правопорушення взагалі не долучено: 1) документ, на підставі якого встановлено особу правопорушника; 2) відсутня інформація про фактичне місце проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, з урахуванням наявних письмових пояснень ОСОБА_1 , в яких останньою зазначається адреса АДРЕСА_1 , як місце роботи; 3) відсутня (довідка) інформація про місце зберігання тютюнових виробів, які було вилучено згідно протоколу від 02.11.2019 року.
З урахуванням викладеного, оскільки відсутні можливості усунення виявленої неповноти оформлення матеріалів безпосередньо у судовому засіданні, даний матеріал слід повернути до Головного управління ДФС у Харківській області - для належного оформлення.
В ході дооформлення матеріалів уповноваженому органу слід звернути увагу на вищевикладені недоліки, однак їх перелік не є вичерпним і може бути розширений, в залежності від відомостей, отриманих в результаті додаткової перевірки матеріалів.
На підставі викладеного, керуючись вимогами ст.ст. 278, 280 КУпАП, суддя,
Адміністративний матеріал стосовно ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, повернути до Головного управління ДФС у Харківській області - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя А.О. Логвінов