Справа № 640/21676/19
про залишення апеляційної скарги без руху
20 листопада 2019 року м. Київ
Суддя Шостого апеляційного адміністративного суду Глущенко Я.Б., перевіривши матеріали апеляційної скарги Головного управління Державної податкової служби у місті Києві на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 08 листопада 2019 року у справі за заявою Головного управління Державної податкової служби у місті Києві до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛКО Груп» про застосування арешту коштів, -
07 листопада 2019 року Головне управління Державної податкової служби у місті Києві (далі - заявник, апелянт, ГУ ДПС у м. Києві) звернулось у суд із заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛКО Груп» (далі - ТОВ «ЛКО Груп») про застосування арешту коштів.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 08 листопада 2019 року відмовлено у відкритті провадження за зазначеною заявою.
Не погоджуючись із ухвалою суду, ГУ ДПС у м. Києві подало апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати, а справу направити до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 296 Кодексу адміністративного судочинства України.
Приписи пунктів 2 та 3 частини 5 статті 296 Кодексу адміністративного судочинства України визначають, що до апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості учасників справи та копії доданих до скарги письмових матеріалів, що відсутні в учасників справи.
Однак, всупереч вимогам Кодексу адміністративного судочинства України, апелянтом до апеляційної скарги не додано її копій відповідно до кількості учасників справи разом з копіями доданих до апеляційної скарги письмових матеріалів, що відсутні в учасників справи.
Приписи пункту 1 частини 5 статті 296 Кодексу адміністративного судочинства України визначають, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI у відповідній редакції (далі - Закон).
Відповідно до положень статей 3 та 4 названого Закону судовий збір справляється за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції в розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Положеннями частини 1 статті 4 Закону передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 01 січня 2019 року приписами Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 11 листопада 2018 року №2629-VIII встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1921,00 грн.
З огляду на викладене, а також враховуючи те, що відповідно до положень статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи, розмір судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції складає 1921,00 грн.
Однак, всупереч вимогам Кодексу адміністративного судочинства України, апелянтом до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору, а клопотання про звільнення від сплати такого визнано необґрунтованим, про що судом постановлено ухвалу від 20 листопада 2019 року.
Згідно частини 2 статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Відповідно до частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Ураховуючи, що ГУ ДПС у м. Києві до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору, її копій відповідно до кількості учасників справи разом з копіями доданих до апеляційної скарги письмових матеріалів, що відсутні в учасників справи, наявні підстави для залишення апеляційної скарги без руху та надання апелянту строку для усунення визначених у вказаній ухвалі недоліків шляхом надання документа про сплату судового збору у розмірі 1921,00 грн. на такі реквізити: отримувач коштів - УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38004897; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача - 34312206081055; код класифікації доходів бюджету - 22030101, та копії апеляційної скарги з доданими до неї письмовими матеріалами відповідно до кількості учасників справи.
Керуючись статтями 169, 248, 298, 321, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Апеляційну скаргу Головного управління Державної податкової служби у місті Києві на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 08 листопада 2019 року у справі за заявою Головного управління Державної податкової служби у місті Києві до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛКО Груп» про застосування арешту коштів - залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків - п'ять днів з дня отримання копії вказаної ухвали.
У разі неусунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Я.Б. Глущенко