Постанова від 24.10.2019 по справі 607/25192/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.10.2019 Справа №607/25192/19

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Ромазан В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, працюючої корпорація «Ватра», жительки АДРЕСА_1 ,

за ч.3 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП №131342 від 16.10.2019 року, громадянка ОСОБА_1 неналежно виховує свою доньку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що вразилось у тому, що остання 16.10.2019 року близько 21.00 год. перебувала в громадському місці поблизу будинку № АДРЕСА_2 в п'яному вигляді, таким чином ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст. 184 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнала та вважає, що належним чином здійснює виховання своєї доньки.

Оцінюючи зібрані по справі докази в їх повній сукупності, оглянувши матеріали справи, суд, приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 , відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.3 ст.184 КУпАП виходячи з наступного.

У відповідності до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності-ст. 245 КУпАП.

Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи - ст. 280 КУпАП.

Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Об'єктивна сторона ч.3 ст.184 КУпАП, полягає у вчиненні неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом. Суб'єктом правопорушень є батьки неповнолітнього або особи, що їх замінюють.

Так, у протоколі серії ГП №131342 від 16.10.2019 року, дії особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , кваліфіковано за ч.3 ст.184 КУпАП, тобто вчинення неповнолітнім віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено КУпАП, однак не зазначено, яке саме правопорушення вчинено неповнолітнім та якою нормою КУпАП передбачено за це відповідальність, внаслідок чого мати останнього повинна нести адміністративну відповідальність за ч.3 ст.184 КУпАП.

Окрім цього, в адміністративних матеріалах відсутні будь-які відомості про дії чи бездіяльність ОСОБА_1 , які б свідчили про її ухилення від виконання обов'язків щодо виховання дитини. Також слід звернути увагу на те, що в матеріалах справи відсутня копія свідоцтва про народження дитини, яке б підтверджувало родинний зв'язок неповнолітньої із ОСОБА_1 , а саме те, що остання дійсно є її матір'ю, а також не долучено документа, який посвідчує особу, яка притягається до адміністративної відповідальності так і неповнолітнього.

Таким чином усі зібрані та долучені до протоколу адміністративні матеріали, свідчать про те, що в протоколі про адміністративне правопорушення серії ГП №131342 від 16.10.2019 року суть адміністративного правопорушення викладена без урахування суб'єктивних та об'єктивних ознак складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.3 ст.184 КУпАП.

Зважаючи на наведене, суд дійшов висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 184 КУпАП, адже згідно ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Інших доказів винуватості ОСОБА_1 окрім протоколу в якому не зазначено жодного свідка, рапорту інспектора поліції та письмових пояснень суду не надано.

У відповідності до вимог ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням, інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Аналізуючи вищенаведене, суд, приходить до переконання про відсутність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення передбаченого ч.3 ст.184 КУпАП, а тому вважає, що провадження в адміністративній справі стосовно неї слід закрити, за відсутністю в її діях складу інкримінованого адміністративного правопорушення.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.7, 184, 247, 280, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.184 КУпАП - закрити, у зв'язку з відсутністю в її діях складу інкримінованого адміністративного правопорушення.

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.

Постанова суду у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд.

Головуючий суддяВ. В. Ромазан