Ухвала від 28.09.2009 по справі 2а-5894/09/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

Вн. № < Внутрішній Номер справи >

УХВАЛА

м. Київ

28 вересня 2009 року № 2а-5894/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва

у складі головуючого -судді Качур І.А.

при секретарі Черненко О.В.

розглянувши у попередньому судовому засіданні клопотання представника відповідача Українського центру оцінювання якості освіти щодо закриття провадження по справі за позовом Всеукраїнської громадської організації «Комітет конституційно-правового контролю України'до Українського центру оцінювання якості освіти, Київського регіонального центру оцінювання якості освіти, Міністерства освіти України про визнання дій та бездіяльності неправомірними, визнання результатів недійсними, скасування наказів,

ВСТАНОВИВ :

Всеукраїнська громадська організація «Комітет конституційно-правового контролю України'звернулась з позовом до Українського центру оцінювання якості освіти, Київського регіонального центру оцінювання якості освіти про визнання дій та бездіяльності неправомірними, визнання результатів недійсними.

В судовому засіданні 16 вересня 2009 року позивачами було заявлено клопотання про доповнення позову вимогами до Міністерства освіти України щодо визнання протиправними з подальшим скасуванням Наказів Міністерства освіти України №804, 133, 802, 570 тощо.

Представники позивача заявлене клопотання підтримали.

Представники відповідача Українського центру оцінювання якості освіти проти заявленого клопотання заперечили та подали зустрічне клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку з непідсудністю зазначеного спору Окружному адміністративному суду м.Києва та непідвідомчістю зазначеного позову адміністративній юрисдикції.

Відповідно до п.1. ч.1 ст.157 КАС України , суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до п.16 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ'від 06.03.08 року №2 , якщо суддею відкрито провадження в адміністративній справі , але в позовній заяві є вимога, яку належить розглядати в порядку іншого судочинства , то в цій частині суд закриває провадження у справі.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 КАС України , справи адміністративної юрисдикції -переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства , в тому числі на виконання делегованих повноважень. У випадках , якщо суб'єкт (у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа ) у спірних правовідносинах не здійснює вказані управлінські функції іншого суб'єкта, який є учасником спору, такий спір не має встановлених нормами КАС України ознак справи адміністративної юрисдикції, і відповідно не повинен вирішуватись адміністративним судом.

А тому заявлене клопотання щодо закриття провадження у справі в частині оскаржуваних дій Українського центру оцінювання якості освіти, Київського регіонального центру оцінювання якості освіти підлягає задоволенню, а позивачу роз'яснено право звернення з зазначеним позовом до суду загальної юрисдикції в порядку цивільного законодавства.

Окрім того, відповідно до п.3 ч.1 ст. 156 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі: неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства,-до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.

Як вбачається, постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 вересня 2009 року було розглянуто адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства освіти України, міністерства юстиції України про визнання дій протиправними та скасування наказів та проголошено рішення.

А тому суд приходить до висновку, що провадження по справі №2а-5894/09/2670 в частині позовних вимог до Міністерства освіти України слід зупинити до набрання законної сили постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 вересня 2009 року по адміністративній справі №2а-987\09\2670 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства освіти України, Міністерства юстиції України про визнання дій протиправними та скасування наказів.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 156, 157, 165 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання представника відповідача Українського центру оцінювання якості освіти, щодо закриття провадження у адміністративній справі №2а-5894/09/2670 за позовом Всеукраїнської громадської організації «Комітет конституційно-правового контролю України'про визнання дій та бездіяльності неправомірними, визнання результатів недійсними в частині позовних вимог до Українського центру оцінювання якості освіти, Київського регіонального центру оцінювання якості освіти, задовольнити.

Провадження у адміністративній справі №2а-5894/09/2670 за позовом Всеукраїнської громадської організації «Комітет конституційно-правового контролю України'до Українського центру оцінювання якості освіти, Київського регіонального центру оцінювання якості освіти про визнання дій та бездіяльності неправомірними, визнання результатів недійсними в частині позовних вимог до Українського центру оцінювання якості освіти, Київського регіонального центру оцінювання якості освіти, закрити

Провадження у справі №2а-5894/09/2670 за позовом Всеукраїнської громадської організації «Комітет конституційно-правового контролю України'в частині позовних вимог до Міністерства освіти України щодо скасування наказів Міністерства освіти України №804, 133, 802, 570 - зупинити до набрання законної сили судового рішення по адміністративній справі №2а-987\09\2670 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства освіти України, Міністерства юстиції України про визнання дій протиправними та скасування наказів.

Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Качур І.А.