Рішення від 08.11.2019 по справі 200/11011/19-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 листопада 2019 р. Справа№200/11011/19-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Ушенка С.В.,

при секретарі судового засідання - Гуменному М.А.,

за участю

представника позивача - Власенка І.В. (за наказом),

представника відповідача - Яковлєвої А.С. (за довіреністю),

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Корум Дружківський машинобудівний завод» (ЄДРПОУ 37295825; 84205, Донецька область, м. Дружківка, вул. Соборна, б. 7) до Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області (ЄДРПОУ: 39406028; 87526, Донецька область, м. Маріуполь, вул. 130-ї Таганрозької дивізії, буд. 114) про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені з ЄСВ, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Корум Дружківський машинобудівний завод» звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій № 0135104311 від 27.08.2019.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що рішенням № 0135104311 від 27 серпня 2019 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування Головним управлінням ДФС у Донецькій області до позивача застосовано штраф за період з 21.06.2019 по 05.07.2019 у розмірі 387606,16 та нараховано пеню у розмірі 10397,97 грн. Позивач вважає зазначене рішення відповідача протиправним і таким, що прийняте з порушенням вимог Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Крім того, позивач вказує на те, що 08.05.2019 місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю «Корум Дружківський машинобудівний завод» було перереєстровано з адреси: м. Київ, вулиця Лейпцизька, 15, на нове місцезнаходження за адресою: 84205, Україна, Донецька область, м. Дружківка, вулиця Соборна, 7. У зв'язку з відсутністю підтвердження з боку ДПІ у м. Дружківка перереєстрації підприємства як платника ЄСВ за новим місцезнаходженням, позивач продовжував сплачувати ЄСВ до ГУ ДФС у м. Києві, на рахунок Казначейства України 37191201002655. В подальшому згідно даних з електронного кабінету по особовому рахунку з ЄСВ підприємства, ГУ ДФС у м.Києві передало дані картки особового рахунку підприємства до ДПІ у м. Дружківка по сплаті ЄСВ по 06.06.2019.

Позивач зазначає, що 11.06.2019 було відправлено лист до ГУ ДФС у м. Києві з проханням про перерахування вищевказаних коштів до ГУ ДФС у Донецькій області, банк одержувача Казначейство України на рахунок 37197201000510. Позивач вважає, що застосування штрафу та нарахування пені є безпідставним, оскільки товариством своєчасно та в повному обсязі здійснено сплати єдиного внеску за травень 2019 року.

Окрім цього, Позивач зазначає, що відповідно до приписів п. 9-4 Розділу VIII Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», підприємство звільнено від виконання своїх обов'язків як платник єдиного внеску у період з 14 квітня 2014 року і до закінчення антитерористичної операції, оскільки зареєстроване у м. Дружківка, яке, у свою чергу, знаходиться на території, що входить до переліку населених пунктів на території яких здійснювалася антитерористична операція. Крім цього вважає, що на підставі зазначеної правової норми відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у пункті 9-4 Розділу VIII Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», не застосовуються.

Відповідач через канцелярію суду надав відзив на позовну заяву, відповідно до якого просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог. В обґрунтування відзиву на позовну заяву посилається на те, що Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначає, що платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. Відповідач вказує на те, що позивач перебуває на обліку у Костянтинівсько-Дружківському управлінні (м. Дружківка). Також, відповідач зазначає, що згідно з даними ІС «Податковий блок» по коду бюджетної класифікації 71010000 «єдиний внесок нарахований роботодавцями на суми заробітної плати, винагороди за договорами ЦПХ, допомоги по тимчасовій непрацездатності» протягом періоду з 20.06.2019 по 05.07.2019 за ТОВ «Корум Дружківський машинобудівний завод» обліковувалась заборгованість зі сплати ЄСВ, яка відображена в інтегрованій картці платника за 2019 рік. Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом №2464, є недоїмкою та стягується з нарахуванням пені і застосуванням штрафів.

Відповідач вказує, що на підставі частини десятої та пункту 2 частини 11 ст. 25 Закону №2464 до позивача були застосовані штрафні санкції у розмірі 20% на суму 387 606,16 грн. та нарахована пеня у розмірі 0,1% - 10 397,97 грн. на суми недоїмки за кожен день прострочення платежу та сформоване рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 27.08.2019 № 0135104311 на загальну суму 398 004,13 грн. за період з 21.06.2019 по 05.07.2019.

Відповідач вважає спірне рішення правомірним.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 17.09.2019 позовну заяву залишено без руху і позивачеві встановлено десятиденний термін з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків позовної заяви.

У зв'язку із усуненням позивачем недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 30.09.2019 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи. Судове засідання призначено на 31 жовтня 2019 року.

31.10.2019 у судовому засіданні оголошено перерву до 05.11.2019.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 05.11.2019 судовий розгляд справи відкладено до 08.11.2019.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, надав пояснення, аналогічні наведеному в позові, просить позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти позову, надав пояснення, аналогічні викладеному у відзиві, вважає спірне рішення відповідача правомірним, а позов таким, що не підлягає задоволенню.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши в судовому засіданні пояснення представників сторін, повно, всебічно та об'єктивно дослідивши всі обставини справи і перевіривши їх наявними доказами, суд встановив наступне.

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю “Корум Дружківський машинобудівний завод”, зареєстроване в якості юридичної особи, код ЄДРПОУ 37295825, юридична адреса: 84205, Донецька область, м. Дружківка, вул. Соборна, б.7, та знаходиться на обліку в Костянтинівсько-Дружківському об'єднаному управлінні Головного управління ДФС у Донецькій області.

Відповідач - Головне управління ДФС у Донецькій області є суб'єктом владних повноважень.

Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 08.07.2010 № 2464 (далі по тексту - Закон № 2464) визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону № 2464, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до ч. 4 ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

Згідно п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Пунктом 1 частини 1 статті 7 Закону № 2464 передбачено, що єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Відповідно до вимог п. 6 розділу 4 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України 20.04.2015 року № 449 (далі - Інструкція № 449) платники сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Згідно абз. 3 частини 8 статті 9 Закону № 2464 платники єдиного внеску, зазначені у пунктах 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

При цьому, в силу приписів норми п. 1 ч. 10 ст. 9 зазначеного Закону у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів днем сплати єдиного внеску вважається день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів.

Відповідно до ч. 11 ст. 9, ч. 10 і 11 ст. 25 Закону № 2464-VІ у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Так, на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу, а за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем своєчасно здійснювалась сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за травень 2019 року, що підтверджується платіжними дорученнями від 07.06.2019 № 16032 на суму 2 243 582,49 грн., від 07.06.2019 № 16125 на суму 76 157,94 грн., від 07.06.2019 № 16630 на суму 11 585,87 грн., від 07.06.2019 № 16310 на суму 1 грн., від 10.06.2019 № 16756 на суму 910,84 грн. Відповідно до зазначених платіжних доручень визначено призначення платежу "*;101;37295825; ТОВ “Корум Дружківський машинобудівний завод” ЄСВ на суми заробітної плати, відпускні, розрахункові, лікарняні" (а.с. 16-18).

Судом встановлено, що кошти у вищезазначених платіжних дорученнях позивачем були спрямовані на розрахунковий рахунок 37191201002655, одержувач - ГУ ДФС у м.Києві/39439980.

11.06.2019 ТОВ “Корум Дружківський машинобудівний завод” звернулося до ГУ ДФС у м. Києві із заявою, відповідно до якої просило перерахувати помилково сплачені кошти єдиного соціального внеску у сумі 3 352 966,08 грн. з рахунку НОМЕР_1 на рахунок 37197201000510.

Пунктом 9 Порядку зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.01.2016 року № 6 для повернення сум єдиного внеску та/або сум застосованих фінансових санкцій, помилково сплачених на невідповідний рахунок 3719, підрозділ органу доходів і зборів, відповідальний за ведення фінансово-економічної роботи та бухгалтерського обліку, нижчого рівня оформлює розрахунковий документ на перерахування Коштів на відповідний рахунок 3719 за Заявою та передає управлінню (відділенню) Казначейства не пізніше двох робочих днів з дня надходження Висновку.

У разі помилкової сплати сум єдиного внеску та/або сум застосованих фінансових санкцій на рахунок 3719 органу доходів і зборів, в якому Платник не перебуває на обліку, розрахунковий документ на перерахування таких Коштів на відповідний рахунок 3719 органу доходів і зборів, у якому Платник перебуває на обліку, оформлюється підрозділом органу доходів і зборів, відповідальним за ведення фінансово-економічної роботи та бухгалтерського обліку, нижчого рівня за заявою Платника та передається управлінню (відділенню) Казначейства не пізніше двох робочих днів з дня надходження Висновку.

Так, з облікової картки платника податків вбачається, що 09.07.2019 податковим органом перераховані кошти в розмірі 2 332 238,14 грн. з одного бюджетного рахунку на інший платіжним дорученням № 707101000000 від 10.07.2019 (а.с. 24).

З огляду на вищевикладене, суд зазначає, що позивачем вчинено дії спрямовані на перерахування узгодженої суми грошового зобов'язання до державного бюджету. Здійснення помилки під час перерахування узгодженої суми грошового зобов'язання до державного бюджету в межах встановленого строку, на думку суду, має кваліфікуватися як дія, хоча й помилкова. Відтак дії, які не містять ознак бездіяльності платника податків при сплаті узгодженої суми грошового зобов'язання, не можуть бути підставою для застосування штрафних фінансових санкцій та нарахування пені. А оскільки такі суми зараховуються на єдиний казначейський рахунок, то помилкове визначення розрахункового рахунку в платіжному дорученні під час сплати суми грошового зобов'язання не є достатньою правовою підставою для висновку про несплату необхідної суми грошового зобов'язання у визначений вказаною нормою строк, а відтак і для застосування штрафних (фінансових) санкцій та нарахування пені.

Таким чином, рішення Головного управління ДФС у Донецькій області від 27 серпня 2019 року № 0135104311 про застосування штрафних фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску в сумі 398004,13 грн. є протиправним та підлягає скасуванню.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищевикладене, оскаржуване рішення Головного управління ДФС у Донецькій області від 27 серпня 2019 року № 0135104311 про застосування штрафних фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску в сумі 398004,13 грн. є протиправним, оскільки прийняте з порушенням вимог чинного законодавства, через що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Корум Дружківський машинобудівний завод» до Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення від 27.08.2019 № 0135104311 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску підлягають задоволенню у повному обсязі.

Стосовно посилання позивача на приписи п. 9-4 Розділу VIII Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», яким підприємство звільнено від виконання своїх обов'язків в частині штрафних та фінансових санкцій як платник єдиного внеску у період з 14 квітня 2014 року і до закінчення антитерористичної операції, оскільки зареєстроване у м. Дружківка, яке, у свою чергу, знаходиться на території, що входить до переліку населених пунктів на території яких здійснювалася антитерористична операція, суд зазначає наступне.

Указом Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 введено в дію рішення РНБО України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо боротьби з терористичною загрозою і збереження територіальної цілісності України» та розпочато проведення Антитерористичної операції (далі - АТО) на території Донецької і Луганської областей.

З метою забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення, 02 вересня 2014 року прийнято Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» (далі - Закон № 1669-VII), згідно до статті 1 якого період проведення антитерористичної операції - це час між датою набрання чинності Указом Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.

Виходячи з наведених положень, датою початку періоду проведення антитерористичної операції є 14.04.2014.

На час вирішення даної справи, Президентом України не прийнято Указ про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України, тобто, період проведення АТО триває.

Підпунктом 8 пункту 4 статті 11 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №1669-VII внесено зміни до Закону № 2464-VІ, а саме, підпункт б) розділ VIII «Прикінцеві та перехідні положення» було доповнено пунктом 9-3 (пункт 9-4 в редакції Закону з 13.03.2015 року) такого змісту:

«9-4. Платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.

Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.

Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.

Недоїмка, що виникла у платників єдиного внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014, визнається безнадійною та підлягає списанню в порядку, передбаченому Податковим кодексом України для списання безнадійного податкового боргу».

Тобто, аналізуючи вищевикладене, сам факт перебування платників єдиного внеску на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, де проводилася антитерористична операція, є підставою для зупинення застосування до таких платників заходів впливу та стягнення за порушення Закону.

Судом встановлено, що місцезнаходженням з травня 2019 року Товариства з обмеженою відповідальністю «Корум Дружківський машинобудівний завод» є місто Дружківка Донецької області, яке згідно з додатком до розпорядження Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 №1275-р «Перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція» віднесено до населених пунктів на території яких проводиться АТО.

З урахуванням вищезазначеного, суд дійшов висновку, що у відповідності до приписів Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», позивач на період проведення антитерористичної операції звільнений від обов'язків платника єдиного внеску та від відповідальності, штрафних та фінансових санкцій, за невиконання обов'язків платника єдиного внеску.

Відповідно до ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Доказів, які б доводили необґрунтованість заявленого позову, відповідач до суду не надав, а отже позовні вимоги підлягають задоволенню у спосіб захисту права, визначений позивачем.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, судовий збір у сумі 5 970, 06 грн., сплачений позивачем відповідно до платіжного доручення від 06.09.2019 № 25764, підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Донецькій області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Корум Дружківський машинобудівний завод».

Керуючись ст.ст. 2, 6-8, 10, 19, 72, 90, 191, 241-246, 255, 293 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю “Корум Дружківський машинобудівний завод” (ЄДРПОУ 37295825; 84205, Донецька область, м.Дружківка, вул. Соборна, б. 7) до Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області (ЄДРПОУ: 39406028; 87526, Донецька область, м. Маріуполь, вул. 130-ї Таганрозької дивізії, буд. 114) про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені - задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управлінням ДФС у Донецькій області (87526, Донецька область, м. Маріуполь, вул. 130-ї Таганрозької дивізії, буд. 114; ЄДРПОУ 39406028) про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 27 серпня 2019 року № 0135104311.

Стягнути з Головного управління ДФС у Донецькій області (87526, Донецька область, м.Маріуполь, вул. 130-ї Таганрозької дивізії, буд. 114; ЄДРПОУ 39406028) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “Корум Дружківський машинобудівний завод” (ЄДРПОУ 37295825; 84205, Донецька область, м.Дружківка, вул. Соборна, б. 7) судовий збір у сумі 5970 (п'ять тисяч дев'ятсот сімдесят) гривень 06 копійок.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 15.11.2019.

Суддя С.В. Ушенко