Справа № 636 / 4087 / 19
№ 2-о / 636 / 157 / 19
про відкриття провадження у справі
15 листопада 2019 року м. Чугуїв
Суддя Чугуївського міського суду Харківської області Ковригін О.С., розглянувши заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Чугуївський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Відділ державної реєстрації актів цивільного стану по місту Чугуєву, Чугуївському та Печенізькому районах Головного територіального управління юстиції у Харківській області, про встановлення факту, що має юридичне значення, -
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою в якій просить встановити факт, що має юридичне значення, а саме факт належності йому таких документів: свідоцтва про народження серії ІШК № НОМЕР_1 ; трудової книжки б/н, заповненої від 10.09.1979 року; довідок про уточнений стаж роботи, виданих Філіалом «Судоремонтний завод «Нерпа» від 23.11.2016 року за № 533п та №534п.
Заява подана з частково додержанням вимог статей 315-316 ЦПК України.
Так, згідно ч. 3 ст. 315 ЦПК України, справи про встановлення факту належності особі паспорта, військового квитка, квитка про членство в об'єднанні громадян, а також свідоцтв, що їх видають органи державної реєстрації актів цивільного стану, судовому розгляду в окремому провадженні не підлягають.
Як роз'яснив Пленум Верховного Суду України у пункті 1 постанови від 31 березня 1995 року № 5 "Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення", в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов'язується з наступним вирішенням спору про право.
Разом з цим, п. 12 Постанови Пленуму Верховного Суду України "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення " № 5 від 31.03.95 встановлює, що заяви про встановлення факту належності свідоцтв, що їх видають органи реєстрації актів цивільного стану, та інших документів, що посвідчують особу, не підлягають розгляду в окремому провадженні, оскільки ці питання вирішуються органом, який видав документ. Судами також не встановлюється тотожність осіб.
Таким чином, заявлені вимоги ОСОБА_1 в частині встановлення факту належності йому свідоцтва про народження не підлягають розгляду в порядку окремого провадження, ці питання вирішуються органом, який видав документ, тобто органом реєстрації актів цивільного стану, який є суб'єктом владних повноважень.
У разі оскарження заявником рішення суб'єкта владних повноважень, вбачається адміністративний спір.
Тому, вище викладене вказує на те, що заява в цій частині не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, у тому числі в окремому провадженні.
Згідно ч. 1 ст. 186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
У зв'язку з чим, суд приходить до висновку про відсутність підстав для відкриття провадження в цій частині.
Крім того, відносно заявлених в іншій частині, суд зазначає наступне.
Суд, у відповідності до п. 4 ч. 2 ст. 187 ЦПК України, при відкритті провадження у справі вирішує питання за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Згідно ч. 1, 2 ст. 274 ЦПК України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: 1) малозначні справи; 2) що виникають з трудових відносин. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
За умов ч. 6 ст. 19 ЦПК України, для цілей цього Кодексу малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи вищевикладене, на підставі положень ст.ст. 19, 274 ЦПК України, беручи до уваги, значення справи для заявника, обраний заявником спосіб захисту, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, кількість сторін та інших учасників справи, суспільний інтерес розгляду справи, суд вважає, що дана справа може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін. Тому, провадження у справі в частині заявлених вимог заявника про належність йому трудової книжки та довідок про стаж роботи підлягає відкриттю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 19, 187-192, 260, 261, 274, 315, 353 ЦПК України, суд,
Відмовити у відкритті провадження за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Чугуївський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Відділ державної реєстрації актів цивільного стану по місту Чугуєву, Чугуївському та Печенізькому районах Головного територіального управління юстиції у Харківській області, про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме в частині заявлених вимог відносно факту належності ОСОБА_1 свідоцтва про народження.
Відкрити провадження у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Чугуївський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Відділ державної реєстрації актів цивільного стану по місту Чугуєву, Чугуївському та Печенізькому районах Головного територіального управління юстиції у Харківській області, про встановлення факту, що має юридичне значення.
Розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
Призначити розгляд справи у відкритому судовому засіданні на 18 грудня 2019 року о 09.30 год.
Направити заінтересованим особам копію заяви з копіями доданих до неї документів та запропонувати подати у строк до 18 грудня 2019 року письмові пояснення щодо поданої заяви та посилання на докази, якими вони обґрунтовуються.
Копію ухвали направити сторонам у справі, повідомивши, що справа буде розглядатись судом одноособово.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки: http://cg.hr.court.gov.ua.
Ухвала може бути оскаржена лише щодо недотримання правил підсудності до апеляційного суду Харківської області у 15-ти денний строк з дня її проголошення, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до або через Чугуївський міський суд Харківської області.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя -