Рішення від 14.11.2019 по справі 826/3452/17

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

14 листопада 2019 року № 826/3452/17

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Аквабуд Еко»

доПечерської районної в місті Києві державної адміністрації

про визнання протиправним та скасування припису,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Аквабуд Еко» звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Печерської районної в місті Києві державної адміністрації, в якому просить визнати протиправним та скасувати припис від 07.03.2017 № 300/17.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що оскаржуваний припис не відповідає Правилам благоустрою міста Києва, а саме: не зазначений конкретний пункт Правил, який був порушений, складений на особу, посадове становище якої не було встановлено, а також із порушенням строків усунення недоліків.

Відповідачем не було подано у встановлений судом строк відзиву (заперечень) на позовну заяву, а подано клопотання про заміну відповідача на належного - провідного спеціаліста відділу контролю за благоустроєм Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Лук'яненка О.А., оскільки вважає, що належним відповідачем по справі є посадова особа, яка підписала припис.

Суд відхиляє доводи відповідача щодо його заміни, оскільки у даному випадку оскаржуваний припис прийнятий від імені Відділу контролю за благоустроєм, що є підрозділом Печерської районної в місті Києві державної адміністрації, а отже позовні вимоги пред'явлено до належного відповідача.

Під час судового розгляду справи судом встановлено наступне.

Товариством з обмеженою відповідальністю «Аквабуд Еко» та Комунальним підприємством «Київтранспарксервіс» укладено договір про надання права на експлуатацію фіксованих місць паркування від 15.07.2015 № ДНП-2015-07/03, відповідно до умов якого позивачу надано право на організацію та експлуатацію 9 місць для платного паркування транспортних засобів, а також 1 спеціальне місце для безкоштовного паркування транспортних засобів, які перевозять інвалідів, що розташовані на паркувальному майданчику за адресою: м. Київ, Печерський район, бульвар Дружби Народів, 38.

Відповідно до пункту 2.2.2 зазначеного договору Товариство з обмеженою відповідальністю «Аквабуд Еко» за власні кошти здійснює облаштування та обладнання місць паркування дорожніми знаками, дорожньою розміткою, шлагбаумом, приміщення для охорони, огорожею тощо.

07.03.2017 провідним спеціалістом відділу контролю за благоустроєм Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Лук'яненком О.А. виявлено порушення вимог пункту 20.1.1 Правил благоустрою міста Києва, статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення та виписано припис директору Товариства з обмеженою відповідальністю «Аквабуд Еко» ОСОБА_1 , в якому пропонується усунути порушення шляхом негайного надання проектно-дозвільної документації на встановлення паркану та 3 тимчасових споруд на земельній ділянці та, в разі її відсутності, провести власними силами демонтаж та відновлення благоустрою.

Позивач, вважаючи зазначений припис протиправним та таким, що підлягає скасуванню, звернувся до суду з відповідним позовом.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Закон України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.2005 № 2807-IV визначає правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою населених пунктів і спрямований на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини.

Згідно статті 1 Закону № 2807-IV благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

Відповідно до статті 12 Закону № 2807-IV суб'єктами у сфері благоустрою населених пунктів є органи державної влади та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, органи самоорганізації населення, громадяни.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 10 Закону № 2807-IV до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить затвердження правил благоустрою територій населених пунктів.

Частиною першою статті 34 Закону № 2807-IV передбачено, що правила благоустрою території населеного пункту - нормативно-правовий акт, яким установлюються вимоги щодо благоустрою території населеного пункту.

Відповідно до частини першої статті 38 Закону № 2807-IV контроль у сфері благоустрою населених пунктів спрямований на забезпечення дотримання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, а також громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства, вимог цього Закону, Правил благоустрою території населеного пункту та інших нормативно-правових актів.

Рішенням Київської міської ради від 25.12.2008 № 1051/1051 затверджено Правила благоустрою міста Києва, які визначають правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою міста і спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини.

Згідно з пп.20.2.1 п.20.2 розділу XX Правил, якщо під час перевірки виявлені причини та умови, які можуть спричинити порушення благоустрою, посадова особа контролюючого органу зобов'язана скласти та видати офіційний документ - припис, який є обов'язковим для виконання в термін до трьох діб особами, які є відповідальними за утримання об'єктів благоустрою.

У приписі зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала припис, відомості про особу, на яку складений припис, та надаються пропозиції щодо усунення причин та умов, які спричиняють порушення благоустрою території.

Припис підписується особою, яка його склала, і особою, на яку він складений.

У разі відмови особи отримати припис в графі «Припис одержав» робиться про це запис.

У даному випадку, оскаржуваний припис складено на директора ТОВ "Аквабуд Еко" ОСОБА_1 , тоді як підписаний ОСОБА_3 , посадове становище якого не було встановлено відповідачем.

Отже, відповідачем було порушено положення Правил, оскільки припис не було підписано особою, на яку він складений, як і не було зроблено запис про відмову в отриманні припису.

Водночас, судом відхиляються доводи позивача щодо порушення відповідачем строку на усунення недоліків, оскільки пунктом 20.2.1 Правил зазначено, що припис має буде виконаний в термін до трьох днів, а отже вимога щодо негайного надання документів є правомірною.

Крім того, підставою для прийняття припису була відсутність відповідної дозвільної документації на розміщення паркану та тимчасових споруд.

Водночас, правовою підставою для розміщення паркану та тимчасових споруд є договір між Товариством з обмеженою відповідальністю «Аквабуд Еко» та Комунальним підприємством «Київтранспарксервіс», умовами якого передбачено облаштування та обладнання місць паркування дорожніми знаками, дорожньою розміткою, шлагбаумом, приміщення для охорони, огорожею.

Зазначені обставини неодноразово повідомлялися позивачем листами від 22.02.2017 № 18 та від 25.01.2016 № 9, до яких додавалися копії зазначеного договору.

Таким чином, при прийняті оскаржуваного припису відповідач діяв формально, не перевірив усіх обставин, які мають значення для справи, а отже припис є протиправним та підлягає скасуванню.

Керуючись статтями 241, 243, 244, 245, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Аквабуд Еко» (04208, м. Київ, вул. Гонгадзе, 5а, офіс 2, код ЄДРПОУ 38778673) до Печерської районної в місті Києві державної адміністрації (01010, м. Київ, вул. Омеляновича-Павленка, 15, код ЄДРПОУ 37401206) про визнання протиправним та скасування припису - задовольнити повністю.

2. Визнати протиправним та скасувати припис відділу контролю за благоустроєм Печерської районної в місті Києві державної адміністрації від 07.03.2017 № 300/17.

3. Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Аквабуд Еко» (04208, м. Київ, вул. Гонгадзе, 5а, офіс 2, код ЄДРПОУ 38778673) за рахунок бюджетних асигнувань Печерської районної в місті Києві державної адміністрації (01010, м. Київ, вул. Омеляновича-Павленка, 15, код ЄДРПОУ 37401206) судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 1600 (одна тисяча шістсот) гривень 00 копійок.

Відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.П. Огурцов