Постанова від 07.11.2019 по справі 229/6237/19

Номер провадження 3/229/1756/2019

ЄУН 229/6237/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 листопада 2019 року м.Дружківка

Суддя Дружківського міського суду Донецької області Лебеженко В.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Авдіївського ВП Покровського ВП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, офіційно не працює, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

за ч.1 ст.156 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

До Дружківського міського суду Донецької області з Авдіївського ВП Покровського ВП ГУНП в Донецькій області надійшов протокол серія ГП № 218954 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.156 КУпАП.

Згідно вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 278 КУпАП, суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факти неправомірних дій є основним джерелом доказів, складається по встановленій формі і повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті, а саме: дату і місце його складення, посаду, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення в порядку п.2 ст.278 КУпАП, суддею встановлено наступне, що в протоколі зазначено, що 06.09.2019 року о 16:40 годині ОСОБА_1 у магазині «Продукти» у АДРЕСА_2 .Новоселівка, АДРЕСА_3 , здійснювала торгівлю слабоалкогольними напоями при цьому, не маючи ліцензії, дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.156 КУпАП.

Суддя, після аналізу адміністративного матеріалу відносно ОСОБА_1 , приходить до висноку, що об'єктивна сторона зазначеного у протоколі адміністративного правопорушення не відповідає кваліфікації вказаного правопорушення, з наступних підстав.

Так, відповідальність за ч.1 ст.156 КУпАП, настає у разі здійснення роздрібної або оптової, включаючи імпорт або експорт, торгівлі спиртом етиловим, коньячним або плодовим або роздрібної торгівлі алкогольними напоями чи тютюновими виробами без наявності ліцензії (якщо необхідність одержання такої ліцензії встановлена законом) або без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку.

Тобто, об'єктом даного правопорушення визначаються суспільні відносини у сфері торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.

Об'єктивна сторона даного правопорушення полягає у здійсненні роздрібної або оптової, зокрема, імпорт або експорт, торгівлі спиртом етиловим, коньячним або плодовим або роздрібної торгівлі алкогольними напоями чи тютюновими виробами без наявності ліцензії або без марок акцизного збору чи з підробленими марками цього збору. При цьому, торгівля алкогольними напоями і тютюновими виробами може здійснюватися лише за наявності ліцензії (спеціального дозволу) - документа державного зразка, який засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності на провадження відповідного виду діяльності протягом визначеного строку.

При цьому, суддя зазначає, що дії ОСОБА_1 , які зазначені в матеріалах справи про адміністративне правопорушення, а саме: торгівля пивом, слабоалкогольними напоями без відповідної ліцензії не це, мають ознаки адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачене ч.2 ст.156 КУпАП.

Поряд з цим, до матеріалів справи долучені фотокопії документів, які належним чином не завірені.

Водночас суддя зазначає, що положеннями ч.2 ст.251 КУпАП, визначено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Крім того, суддя зауважує, що відповідно до ст.218 КУпАП, визначено, що адміністративні комісії при виконавчих органах міських рад розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч.2 ст.156 КупАП.

Як зазначив ВССУ з розгляду цивільних та кримінальних справ в своїх роз'ясненнях, що містяться в Постанові Пленуму ВССУ з розгляду цивільних та кримінальних справ № 11 від 17 жовтня 2014 року «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами, цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення», протокол складений без додержання вимог ст. 256 КУпАП, може бути повернутий постановою суду для належного оформлення.

Отже, суддя вважає, що за таких обставин неможливо прийняти законне і обґрунтоване рішення по справі, а матеріали адміністративної справи №229/6237/19 (протокол про адміністративне правопорушення разом з додатками) варто направити до Авдіївського ВП Покровського ВП ГУНП в Донецькій області для належного оформлення.

Враховуючи викладене та керуючись ст.256 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.156 КУпАП повернути до Авдіївського ВП Покровського ВП ГУ Національної поліції в Донецькій області для належного оформлення.

Суддя Дружківського міського суду

Донецької області: В.О.Лебеженко