Справа № 761/20705/19
Провадження № 3/761/4631/2019
07 листопада 2019 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Антонюк Марина Станіславівна, за участю секретарів - Хлань В.О., Маслакова С.В., прокурорів Миронова С.М., Панафеди Н.М., Біловара Р.Й, Сотченка М.М., Сеник В.Г., захисника - Кононець О.М., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління захисту економіки в м.Києві Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Миколаєва, українки, громадянки України, з вищою освітою, не заміжньої, працюючої начальником Департаменту управління ефективністю ДП «НЕК «Укренерго», зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП,
Так, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора з управління персоналом ДП «НЕК «Укренерго», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3, примітки до статті 172 - 6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог частини 1 статті 45 даного Закону, пункту 2 частини першої Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15 липня 2016 року № 958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18 серпня 2016 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 19 серпня 2016 року № 1153/29283, несвоєчасно, лише 02 квітня 2018 року без поважних причин подала щорічну декларацію за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У суді ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП, визнала та пояснила, що працювала директором з управління персоналом ДП «НЕК «Укренерго» та була суб?єктом подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. 30.03.2018 року вона намагалася подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік та вважала, що подала таку декларацію успішно, однак не перевірила цей факт. Відсутність щорічної декларації на сайті НАЗК вона виявила 02.04.2018 року та заново подала щорічну декларацію за 2017 рік. З яких причин її щорічна декларація не була опублікована 30.03.2018 вона не знає.
Разом з тим просить врахувати, що вона не мала наміру нічого приховувати, перелік її майна не змінювався, а тому вважає, що у її діях відсутній склад адміністративного правопорушення.
Крім того, звертає увагу суду на те, що подія несвоєчасного подання декларації мала місце ще у 2018 році, про що було відомо НАЗК щонайменше з вересня 2018 року. Так 25 вересня 2018 року до ДП «НЕК «Укренерго» надійшов запит НАЗК щодо перевірки вимог дотримання нею антикорупційного законодавства. З огляду на викладене просить закрити провадження у справі у зв?язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Захисник Кононець О.М. просила суд звернути увагу на те, що протокол про адміністративне правопорушення №356 щодо ОСОБА_1 складений на підставі документів, наданих на запит НАЗК у 2018 році. ОСОБА_1 позитивно характеризується та не мала умислу не подавати декларацію або приховати свій майновий стан, а тому вважає, що в діях останньої відсутній склад адміністративного правопорушення за ч.1 ст. 172-6 КУпАП. Зазначила, що у такий спосіб намагаються негативно вплинути на ОСОБА_1 у зв?язку із її професійною діяльністю. Просила суд закрити провадження у справі у зв?язку із спливом стоків притягнення до адміністративної відповідальності.
Прокурор Сеник В.Г. вважала доведеним несвоєчасне без поважних причин подання суб'єктом декларування ОСОБА_1 щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, що є підставою для визнання ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Прокурор просила суд звернути увагу на те, що ОСОБА_1 є впевненим користувачем системи електронного декларування, що вбачається із кількості поданих нею до вказаного реєстру декларацій та повідомлень, крім того була ознайомлена з вимогами антикорупційного законодавства та відповідальністю за їх порушення. Також зазначила, що згідно даних щодо послідовності дій ОСОБА_1 в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави, остання розпочала дії по заповненню щорічної декларації за 2017 рік лише 02.04.2018, чим спростовуються її твердження про подання такої декларації 30.03.2018. Разом з тим, оскільки на момент розгляду протоколу про адміністративне правопорушення закінчились строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ст. 38 КУпАП, просить закрити провадження у справі на підставі п.7 ст. 247 КУпАП.
Вислухавши думки учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступних висновків.
Як установлено у судовому засіданні, ОСОБА_1 з 21.12.2016 року до 24 лютого 2017 року працювала на посаді директора з управління персоналом і адміністративного забезпечення Дирекції з управління персоналом і адміністративного забезпечення ДП «НЕК «Укренерго», з 24 лютого 2017 до 04 грудня 2017 працювала на посаді директора з управління персоналом і адміністративного забезпечення ДП «НЕК «Укренерго», з 04 грудня 2017 переведена на посаду Директора з управління персоналом ДП «НЕК «Укренерго», тобто є посадовою особою юридичної особи публічного права, та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, 02 квітня 2018 року, несвоєчасно без поважних причин подала щорічну декларацію за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Доказів поважності причин несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 у судовому засіданні не надала.
Крім того, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП, підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення у їх сукупності.
Посилання сторони захисту на відсутність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення у зв?язку із відсутністю у неї умислу на приховування свого майнового стану та несвоєчасного подання щорічної декларації є необґрунтованими і спростовуються дослідженими в судовому засіданні доказами. При цьому судом враховується, що ОСОБА_1 в суді підтвердила про обізнаність щодо свого обов?язку своєчасно у встановленому порядку подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та відповідальність за невиконання такого обов?язку.
Твердження ОСОБА_1 про своєчасне заповнення та подання нею щорічної декларації за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в судовому засіданні свого підтвердження не знайшло та спростовується відомостями, які містяться у витягу з інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щодо послідовності дій, які вчинила ОСОБА_1 за період з 01.01.2018 по 17.09.2018.
У зв'язку із зазначеним суд дійшов до висновку, що ОСОБА_1 своїми діями, які виразилися у несвоєчасному поданні щорічної декларації за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною першою статті 172-6 КУпАП.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, судом враховується наступне.
Відповідно до частини третьої статті 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Згідно з п.7 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути почато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Як вбачається із матеріалів справи, адміністративне правопорушення, вчинене ОСОБА_1 , виявлено 25 квітня 2019 року, про що свідчать її письмові пояснення, які вона надала оперуповноваженому Управління захисту економіки в м. Києві Департаменту захисту економіки Національної поліції України Ткачу О.В.
Отже, на час розгляду судом справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за частиною першою статті 172-6 КУпАП, закінчились строки для накладення адміністративного стягнення, передбачені частиною третьою статті 38 КУпАП, а тому провадження у справі підлягає закриттю.
Враховуючи викладене та керуючись ч.3 ст. 38, ч.1 ст. 172-6, п.7 ст. 247, п.3 ч.1 ст. 284 КУпАП, суддя
Провадження у справі відносно ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП - закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва.
Суддя Шевченківського
районного суду міста Києва М.С. Антонюк