Рішення від 11.11.2019 по справі 240/10923/19

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2019 року м. Житомир справа № 240/10923/19

категорія 112030100

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Гуріна Д.М., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

7 жовтня 2019 року до Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, у якому просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови у перерахунку і виплаті пенсії з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих сум щомісячної додаткової грошової винагороди, винагороди за безпосередню участь у воєнних конфліктах, в заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації чи в антитерористичній операції, грошової допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації, та інших виплат, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з березня 2018 року по квітень 2019 року включно згідно з довідкою військової частини НОМЕР_1 від 3 травня 2019 року №2770;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплату призначеної пенсії за період з 3 травня 2019 року, з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих мною сум щомісячної додаткової грошової винагороди, винагороди за безпосередню участь у воєнних конфліктах, в заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації чи в антитерористичній операції, грошової допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації, та інших виплат, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з березня 2018 року по квітень 2019 року включно згідно з довідкою військової частини НОМЕР_1 від 3 травня 2019 року №2770.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що відмова у перерахунку пенсії є протиправною та порушує право на отримання належної пенсії відповідно до чинного законодавства України, так як при призначенні пенсії органами пенсійного фонду не були враховані додаткові види його грошового забезпечення з яких сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 11 жовтня 2019 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику (повідомлення) учасників справи.

Відповідач у строк та у порядку, визначеному статтею 162, частиною 1 статті 261 Кодексу адміністративного судочинства України, надіслав до відділу документального забезпечення суду відзив на позовну заяву від 29 жовтня 2019 року №34208/08, відповідно до змісту якого позовні вимоги не визнає та просить відмовити у їх задоволенні за безпідставністю (а.с.25-26). В обґрунтування заперечень зазначив, що згідно з частиною 3 статті 43 Закону №2262 для визначення розміру пенсії враховуються виключно щомісячні додаткові види грошового забезпечення, а саме: надбавки, доплати, підвищення, при цьому вказаною нормою не передбачено включення до складу грошового забезпечення для обчислення пенсії таких одноразових видів грошового забезпечення як щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, винагороди за безпосередню участь у воєнних конфліктах, в заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації чи в антитерористичній операції, одноразових премій та інших виплат; позовні вимоги позивача прямо суперечать чинному законодавству, вимогам статей 116, 124, 150 Конституції України та рішенню Конституційного Суду України від 13 травня 2015 №4-рп/2015 у справі №1-9/2015.

Відповідно до положень частини 5 статті 262, частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Згідно з частиною 4 статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Частиною 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено що ОСОБА_1 проходив військову службу у військовій частині НОМЕР_1 (далі - в/ч НОМЕР_1 ) на посаді помічника командира частини з фінансово-економічної роботи - начальника фінансово-економічної служби, де він отримував грошове забезпечення відповідно до статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей».

Наказом командувача Оперативного командування «Північ» від 15 квітня 2019 року №84 позивач був звільнений з військової служби в запас.

Наказом командира військової частини НОМЕР_1 від 2 травня 2019 року №112 виключений зі списків особового складу з 2 травня 2019 року (а.с.18).

З 3 травня 2019 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області позивачу була призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року №2262-ХІІ (далі - Закон №2262-XII).

При призначенні пенсії ПФУ не були враховані додаткові види грошового забезпечення позивача з яких сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

У військовій частині НОМЕР_1 позивачем отримано довідку про розмір виплаченого йому грошового забезпечення, одноразових додаткових видів грошового забезпечення (щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги для оздоровлення тощо) та усіх інших щомісячних та, одноразових виплат за час проходження служби у військовій частині НОМЕР_1 за період березень 2018 року - квітень 2019 року, з яких сплачено єдиний соціальний внесок, від 3 травня 2019 року №2770 (а.с.19).

У подальшому ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області із заявою про перерахунок та виплату призначеної йому пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з урахуванням у складі його грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих ним сум щомісячної додаткової грошової винагороди, винагороди за безпосередню участь у воєнних конфліктах, в заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації чи в антитерористичній операції, грошової допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації, та інших виплат, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з березня 2018 року по квітень 2019 року включно згідно з довідкою військової частини НОМЕР_1 від 3 травня 2019 року №2770.

Листом від 8 липня 2019 року №К-2721 Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області повідомило позивача, що відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" підстави включення до додаткових видів грошового забезпечення, які враховуються для призначення пенсії, сум щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, винагороди за безпосередню участь у воєнних конфліктах, в заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації чи в антитерористичній операції, одноразових премій та інших виплат, відсутні (а.с.20-21).

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Статтею 19 Конституції України закріплено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 2 статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", до складу грошового забезпечення військовослужбовця входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Як вбачається з довідки ТВО командира військової частини НОМЕР_1 (а.с.18) позивачу в період з березня 2018 року по квітень 2019 року були нараховані та сплачені: щомісячна додаткова грошова винагорода (4704,75 грн), винагорода за безпосередню участь у воєнних конфліктах, в заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації чи в антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду (8303,22 грн), грошова допомога для оздоровлення (32019,00 грн), матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань (32019,00 грн), інші виплати (18297,27 грн). Із зазначених сум сплачений єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до частини 3 статті 43 Закону №2262-XII пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" №393 від 17 липня 1992 року визначено:

"Пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів:

відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;

щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням."

Вказаними нормами передбачено при обчисленні пенсії звільненим військовослужбовцям враховуються оклади за посадою, військовим званням, відсоткова надбавка за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням, та щомісячні додаткові види грошового забезпечення, премії і не передбачене врахування інших видів грошового забезпечення, які є одноразовими.

Факт сплати єдиного внеску не є безумовною підставою для включення виплати, з якої цей внесок утримано, до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, та має значення лише для включення до цього грошового забезпечення його видів з переліку, визначеного статті 43 Закону №2262-XII.

Щодо щомісячної грошової винагороди, яку позивач щомісяця отримував протягом 24 календарних місяців перед звільненням.

Пунктом 1 Постанови КМ України від 22 вересня 2010 року №889 "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Служби зовнішньої розвідки та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій" установлена щомісячна додаткова грошова винагорода. Відповідно до пункту 2 вказаної Постанови граничні розміри, порядок та умови виплати щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої пунктом 1 цієї постанови, визначаються Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Службою зовнішньої розвідки за погодженням з Міністерством соціальної політики і Міністерством фінансів у межах затвердженого фонду грошового забезпечення.

На виконання цієї постанови був видані накази Міноборони від 15 листопада 2010 року №595, від 24 жовтня 2016 року №550 "Про затвердження Інструкції про розміри і порядок виплати щомісячної додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України".

Пунктом 8 Інструкцій, затверджених Наказами Міноборони від 15 листопада 2010 року №595, від 24 жовтня 2016 року №550 встановлено, що винагорода не включається до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Аналіз даної норми свідчить про те, що щомісячна додаткова грошова винагорода включається до складу грошового забезпечення за винятком, коли обчислюються одноразові додаткові види грошового забезпечення.

З Постанови КМ України від 22 вересня 2010 року №889, якою вирішено питання грошового забезпечення військовослужбовців, Наказів Міноборони від 15 листопада 2010 року №595, від 24 жовтня 2016 року №550 вбачається, що передбачена ними винагорода є додатковим видом грошового забезпечення та носить щомісячний характер, а тому, згідно з частиною 3 статті 43 Закону №2262-XII, Постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" №393 від 17 липня 1992 року, повинна враховуватись при обчисленні пенсії.

Отже, суд приходить до висновку, що позивач мав право на врахування щомісячної додаткової грошової винагороди при призначенні пенсії.

Щодо грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, то вони є одноразовим додатковим видом грошового забезпечення, а тому не повинні враховуватись при призначенні пенсії.

Аналогічна правова позиція щодо включення щомісячної додаткової грошової винагороди до складу грошового забезпечення з якого призначається (обчислюється) пенсія, а також щодо грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань висловлена у постанові Великої Палати Верховного Суду №522/2738/17 від 6 лютого 2019 року.

Стосовно врахування у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих сум індексації суд зазначає наступне.

Незважаючи на наявність спеціального законодавства, зокрема Закону № 2262-ХІІ та відповідних підзаконних нормативних актів, якими врегульовуються відносини щодо обчислення (призначення, перерахунку) пенсій військовослужбовцям та наявність спеціального законодавства, зокрема Закону України від 20 грудня 1991 року №2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», яким імперативно визначаються види (складові) грошового забезпечення військовослужбовців, натомість які не врегульовують питання віднесення індексації грошового забезпечення до видів грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, при вирішенні цього питання слід субсидіарно застосовувати положення спеціальних законів щодо механізму проведення індексації, її мети та правової природи (суті), зокрема Закону України від 5 жовтня 2000 року №2017-III «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії», Закону України від 3 липня 1991 року №1282-XII «Про індексацію грошових доходів населення», та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1078.

Субсидіарне застосування зазначених норм права дає підстави для правового висновку, що індексація грошового забезпечення має систематичний (щомісячний) характер, а її правова природа полягає у підтриманні купівельної спроможності рівня заробітної плати (грошового забезпечення) внаслідок її знецінення через подорожчання споживчих товарів і послуг, а тому вона має бути врахована у складі грошового забезпечення військовослужбовців для розрахунку пенсії за вислугу років, що забезпечує дотримання пенсійних прав осіб, звільнених з військової служби, як складової конституційного права на соціальний захист. В іншому випадку, не врахування індексації при обрахунку пенсії за вислугу років призвело б до застосування для визначення розміру пенсії знеціненого грошового забезпечення.

Такий правовий висновок зробив Верховний Суд у складі суддів Судової палати для розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у постанові від 3 квітня 2019 року у справі №638/9697/17.

Отже, індексація також підлягає врахуванню у складі грошового забезпечення для призначення (обчислення пенсії).

Щодо винагороди за безпосередню участь у воєнних конфліктах, в заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації чи в антитерористичній операції (далі - винагороди за безпосередню участь в АТО), яка виплачувалась позивачу за період липень-серпень 2018 року та жовтень-листопад 2019 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №18 від 20 січня 2016 року "Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та поліцейських" та Інструкції про розміри і порядок виплати винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту за безпосередню участь у воєнних конфліктах, в заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації чи в антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду, затвердженої наказом МО України від 10 лютого 2016 року №67, суд зазначає наступне.

Постановами Кабінету Міністрів України від 4 червня 2014 року №158 «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік, та виділення коштів з резервного фонду державного бюджету» та від 31 січня 2015 року №24 «Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій встановлена грошова винагорода за участь в антитерористичних операціях» встановлена грошова винагорода за участь в антитерористичних операціях.

Зазначена грошова винагорода виплачується особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, правоохоронних органів, які приймають безпосередню участь в антитерористичних операціях з 1 травня 2014 року в розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення та заробітної плати, але не менш ніж 3000 гривень, у розрахунку на місяць, а у 2015 році розмір винагороди визначається виходячи з розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних додаткових видів місячного грошового забезпечення постійного характеру, премії та повинен становити не менш як 3 тис. гривень на місяць.

Виплата винагороди здійснюється також під час перебування на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я у зв'язку з пораненнями (контузіями, травмами, каліцтвами), отриманими під час участі у зазначених операціях і заходах.

Як встановлено судом з довідки Військової частини НОМЕР_1 від 3 травня 2019 року позивач фактично отримував вказану винагороду у період липень-серпень 2018 року та жовтень-листопад 2019 року та з неї утримувався єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а тому суд дійшов висновку про необхідність включення її до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії за вислугою років.

Таким чином названа грошова винагорода відноситься до складу грошового забезпечення осіб, які приймають участь в АТО постійно з часу її запровадження, і має щомісячний характер.

Аналогічна правова позиція щодо винагороди за безпосередню участь у воєнних конфліктах, в заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації чи в антитерористичній операції та включення її до складу грошового забезпечення з якого призначається (обчислюється) пенсія викладена у постанові Верховного Суду від 26 червня 2018 року у справі №420/1232/16-а.

Враховуючи наведене, суд вважає, що відповідач протиправно відмовив позивачу у перерахунку та виплаті пенсії з врахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманої ним суми щомісячної додаткової грошової винагороди та винагороди за безпосередню участь у воєнних конфліктах, в заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації чи в антитерористичній операції згідно з довідкою ТВО командира військової частини НОМЕР_1 (а.с.19).

Щодо інших виплат, з яких було сплачено єдиний внесок з березня 2018 року до квітня 2019 року, то з матеріалів справи не вбачається, що інші виплати, зазначені у довідці військової частини, відносяться до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премій, а тому позивач не довів, що їх необхідно враховувати при призначенні пенсії, у зв'язку із чим позов у цій частині задоволенню не підлягає.

У позовній заяві позивач посилається на судову практику, викладену у рішеннях Верховного Суду України 2013, 2014, 2015 років, а також рішення Верховного Суду 2018 року, усі ці рішення прийняті з одних і тих самих питань до прийняття Великою Палатою Верховного Суду постанови від 6 лютого 2019 року у зразковій справі №522/2738/17, якою вироблено єдиний підхід щодо усіх виплат, які включаються до складу грошового забезпечення з якого призначається (обчислюється) пенсія, окрім винагороди за безпосередню участь у воєнних конфліктах, в заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації чи в антитерористичній операції, правова позиція щодо якої висловлена у постанові Верховного Суду від 26 червня 2018 року у справі №420/1232/16-а та окрім індексації, правова позиція щодо якої висловлена у постанові Верховного Суду від 3 квітня 2019 року у справі №638/9697/17.

Зважаючи на відсутність витрат у даній адміністративній справі питання про їх розподіл судом не вирішується.

Керуючись статтями 77, 90, 139, 242-246, 250-251, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,

вирішив:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул.О.Ольжича, 7, м.Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 13559341) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови у перерахунку і виплаті пенсії ОСОБА_1 з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих сум щомісячної додаткової грошової винагороди, індексації та винагороди за безпосередню участь у воєнних конфліктах, в заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації чи в антитерористичній операції за період з березня 2018 року по квітень 2019 року включно згідно з довідкою військової частини НОМЕР_1 від 3 травня 2019 року №2770.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплату призначеної пенсії ОСОБА_1 за період з 3 травня 2019 року з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих сум щомісячної додаткової грошової винагороди, індексації та винагороди за безпосередню участь у воєнних конфліктах, в заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації чи в антитерористичній операції за період з березня 2018 року по квітень 2019 року включно згідно з довідкою військової частини НОМЕР_1 від 3 травня 2019 року №2770.

У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення виготовлено: 11 листопада 2019 року.

Суддя Д.М. Гурін