справа № 208/7221/19
№ провадження 3/208/2469/19
Іменем України
01 листопада 2019 р. м. Кам'янське
Суддя Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Ізотов В.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого: АДРЕСА_1 , за ст.124 КУпАП, -
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 455528 від 24.10.2019 ОСОБА_1 24.10.2019 о 10 годині 50 хвилин в м.Камянське по пр.-ту Аношкіна 8А, керуючи автомобілем Volkswagen Golf CL дн НОМЕР_1 , перед початком руху не переконався в безпечності маневру, внаслідок чого деформував пістолет шлангу автозаправочної колонки «Окко», внаслідок чого нанесені матеріальні збитки. Своїми діями ОСОБА_2 порушив п. 10.1 Правил дорожнього руху України, та вчинив правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
Згідно п. 2 ч. 1 ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, зокрема, є: своєчасне, всебічне, повне і обєктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Згідно ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний зясувати, зокрема: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Відповідно до ст. 251 КУАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Докази мають велике значення для правильного вирішення справи, оскільки саме на основі доказів ґрунтується повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи. При розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна ця особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Для використання доказу при розгляді справи необхідно, щоб він був відносним і допустимим.
Згідно п. 1 Розділу ІІ «Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі», затвердженої наказом МВС України № 1395 від 07.11.2015, до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються: 1) письмові пояснення свідків правопорушення у разі їх наявності; 2) акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу у разі здійснення його затримання; 3) акт огляду на стан спяніння у разі проведення огляду на стан спяніння; 4) інші документи та матеріали, які містять інформацію про правопорушення.
Всупереч вказаним вимогам, в протоколі про адміністративне правопорушення серії БД № 455528 не зазначені свідки пригоди, не зазначена особа потерпілого, не долучені матеріали відео фіксації, а також інших документів, що підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення за ст. 124 КУпАП.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимогам ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на дооформлення.
Вищезазначене позбавляє суддю можливості прийняти рішення по суті інкримінованих правопорушень, тому адміністративний матеріал необхідно повернути для належного оформлення, оскільки наявність зазначених вище недоліків перешкоджає всебічному, повному та обєктивному зясуванню усіх обставин справи, у відповідності до ст.ст. 245, 280 КУпАП.
Керуючись ст.ст.246,278,280 КУпАП, -
постановив:
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст. 124 КУпАП повернути для належного оформлення до Кам'янського відділу національної поліції ГУ НП в Дніпропетровській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ізотов В. М.