Справа 556/1444/18
Номер провадження 3-в/556/50/2019
08.11.2019 року. Суддя Володимирецького районного суду Рівненської області Котик Л.О., розглянувши подання провідного інспектора Володимирецького районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Рівненській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя с. АДРЕСА_1 , щодо вирішення питання пов'язаного із виконанням постанови суду,-
07.11.2019 року провідний інспектор Володимирецького районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Рівненській області звернувся в суд з поданням про вирішення питання, пов'язаного з виконанням постанови Володимирецького районного суду Рівненської області від 29.10.2018 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.183-1 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у вигляді 120 годин суспільно корисних робіт.
Подання обгрунтовує тим, що 20.11.2018 року до суду надіслано повідомлення про прийняття постанови суду до виконання.
Також на адресу ОСОБА_1 були надіслані виклики до відділу пробації на 27.11.2018 року, 07.12.2018 року, для ознайомлення його з порядком та умовами відбування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт.
10.12.2018 року надіслано запит до Полицької сільської ради Володимирецького району та Володимирецького ВП Вараського ВП ГУНП в Рівненській області, для встановлення місця перебування особи.
11.12.2018 року останній з'явився за викликом до Володимирецького районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області та був ознайомлений з порядком та умовами відбування адміністративного стягнення у вигляді 120 годин суспільно корисних робіт, а також було видане направлення до Полицької сільської ради Володимирецького району, де ОСОБА_1 повинен був приступити до відбування суспільно корисних робіт з 19.10.2018 року.
Однак, згідно інформації Полицької сільської ради від 11.12.2018 року №645 ОСОБА_1 не був прийнятий сільською радою для відпрацювання оплачуваних суспільно корисних робіт, оскільки відсутні кошти в місцевому бюджеті на оплату таких робіт.
ОСОБА_1 наміру ухилятися від відбування суспільно корисних робіт не має, та відбути їх не має змоги через бездіяльність Полицької сільської ради, що в свою чергу унеможливлює, для уповноваженого органу з питань пробації виконати рішення суду. А тому просять суд вирішити питання, пов'язане з виконанням вищевказаної постанови, в порядку ст.304 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що подання підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст.298 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Судом встановлено, що постановою Володимирецького районного суду Рівненської області від 29.10.2018 року ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.183-1 КУпАП та застосовано адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт на строк 120 годин.
Постанова набрала законної сили 09.11.2018 року та прийнята до виконання.
Порядок виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт передбачений статтею 325-1 КУпАП та детально регламентований Порядком виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт, затвердженим наказом Міністерства юстиції України № 474/5 від 19.03.2013 року (далі - Порядок).
Так, згідно п.11.1 Порядку - виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт покладається на уповноважений орган з питань пробації.
Як зазначено в статті 31-1 КУпАП, суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких та перелік об'єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування.
Відповідно до ч.2 ст.325-1 КУпАП, виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування.
Як встановлено судом, подання про вирішення питання, пов'язаного із виконанням постанови обґрунтоване тим, що Полицькою сільською радою Володимирецького району не прийнято ОСОБА_1 для відпрацювання оплачуваних суспільно корисних робіт, оскільки відсутні кошти в місцевому бюджеті на дані роботи, що й підтверджується листами Полицької сільської ради від 11.12.2018 року №645 від 04.04.2019 року №230.
14.12.2018 року, , 18.12.2018 року, 23.01.2019 року, 04.03.2019 року, 08.04.2019 року, 06.05.2019 року, 22.08.2019 року до Володимирецького відділу Сарненської місцевої прокуратури направлено листи щодо порушення посадовими особами Полицької сільської ради вимог ст. 325-3 КУпАП, для відповідного реагування.
Згідно рішення Полицької сільської ради від 29 березня 2018 року №22, затверджено перелік об'єктів та види суспільно корисних та громадських робіт, для правопорушників які відбуватимуть адміністративне стягнення на території Полицької сільської ради, і відповідних коштів для оплати суспільно корисних робіт, щодо стягнення заборгованості зі сплати аліментів, не передбачено в бюджеті сільської ради.
Відповідно ст.ст.304, 305 КУпАП питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову. Контроль за правильним і своєчасним виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення здійснюється органом (посадовою особою), який виніс постанову, та іншими органами державної влади в порядку, встановленому законом.
Як зазначено в п.5.1 Порядку - однією з підстав припинення виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт та зняття правопорушника з обліку є наявність підстав, що унеможливлюють виконання постанови суду, після отримання відповідного судового рішення.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 , наміру на ухилення від відбування суспільно корисних робіт не має, однак відбути їх не може через бездіяльність Полицької сільської ради Володимирецького району Рівненської області, в зв'язку з чим неможливо виконати дане адміністративне стягнення. А тому необхідно припинити виконання постанови Володимирецького районного суду Рівненської області від 29 жовтня 2018 року про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт строком на 120 годин.
Керуючись ст.ст.23, 298, 304, 305 КУпАП, Порядком виконання адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 19.03.2013 року № 474/5, суд, -
Подання провідного інспектора Володимирецького районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Рівненській області про вирішення питання, пов'язаного з виконанням постанови Володимирецького районного суду Рівненської області від 29.10.2018 року відносно ОСОБА_1 , задовольнити.
Припинити виконання постанови Володимирецького районного суду Рівненської області від 29.10.2018 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.183-1 КУпАП в частині накладення адміністративного стягнення у виді 120 (сто двадцять) годин суспільно корисних робіт.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: