Олевський районний суд Житомирської області
Справа № 287/1524/19
3/287/702/19
29 жовтня 2019 року м. Олевськ
Суддя Олевського районного суду Житомирської області Волощук В.В., розглянувши адміністративну справу стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН - НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , жительки АДРЕСА_1 , громадянки України, освіта середня, не заміжньої, на утриманні має одну малолітню дитину 2017 року народження, не працюючої, не інваліда, не депутата,
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що 09.09.2019 року близько 20 год. 00 хв. громадянка ОСОБА_1 ухилялася від виконання батьківських обов'язків щодо виховання свого малолітнього сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка вживала спиртні напої, що призвело до сильного алкогольного сп'яніння, внаслідок чого дитина протягом даного періоду перебувала без нагляду.
ОСОБА_1 інкримінується склад адміністративного правопорушення передбаченого ст.184 КУпАП.
Відповідно до ст. ст.245, 251, 252, 280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Згідно з вимогами ст.245 КУпАП, завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, а також іншими документами.
Згідно вимог ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення, крім всього, зазначаються: «суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи...».
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №250586 від 09.09.2019 року, дії ОСОБА_1 , кваліфіковані за ст. 184 КУпАП, тобто стаття, яка зазначена в протоколі, відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення розподілена на частини, однак в протоколі про адміністративне правопорушення, частина за якою притягується правопорушник до адміністративної відповідальності не зазначена та не зазначено відомосте притягнення даної особи до адміністративної відповідальності протягом року.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , не може бути притягнута до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 184 КУпАП, за таких обставин в діях ОСОБА_1 , відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.184 КУпАП України.
Згідно п.1 ч.1ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності складу адміністративного правопорушення;
Керуючись ст. ч.1 ст.173-2, 247 279, 283, 285, 289 КУпАП, суд -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.184 КУпАП, у відношенні ОСОБА_1 - закрити за відсутністю у її діях події і складу адміністративного правопорушення.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено до Житомирського апеляційного суду через Олевський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: В. В. Волощук