01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 235-24-26
"22" грудня 2009 р. Справа № 10/287-09
Господарський суд Київської області в складі:
головуючого судді Привалова А.І.
при секретарі Марценюк О.М.
розглянувши справу № 10/287-09
За позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у
Київській області, м. Київ;
до релігійної громади парафії Покрова Божої Матері УПЦ, с. Гатне;
про стягнення 850,00 грн.
Представники сторін:
від позивача: не з'явився;
від відповідача: не з'явився.
обставини справи:
Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області звернулась до Господарського суду Київської області з позовом до релігійної громади парафії Покрова Божої Матері УПЦ про стягнення 850,00 грн. штрафу за правопорушення у сфері містобудування, накладеного за здійснення будівельних робіт без дозволу та затвердженої проектної документації.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 05.10.2009р. порушено провадження у справі № 10/287-09 та призначено її розгляд на 27.10.2009р.
Ухвалами від 27.10.2009р. та від 17.11.2009р. суд відклав розгляд справи, в зв'язку з неявкою у судове засідання представників відповідача та неподанням витребуваних судом документів.
14.12.2009р. через канцелярію господарського суду від позивача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, у зв'язку із неможливістю повноважного представника прибути в судове засідання.
Крім того, від відповідача надійшли додаткові документи по справі, а саме копія постанови Київського окружного адміністративного суду від 04.11.2009 р. по справі № 2-а-9208/09/1070, якою скасовані припис Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області № 39 від 30.06.2009р. та постанова № 95 від 19.08.2009р.
Ухвалою від 14.12.2009р. суд відклав розгляд справи на 22.12.2009р., у зв'язку з неявкою в засідання суду представників сторін.
Представники сторін у судове засідання 22.12.2009р. не з'явились, про причини неявки господарський суд не повідомили, витребувані судом документи не подали.
У відповідності до ст. 75 ГПК України, справа може бути розглянута за наявними в ній матеріалами без участі представників сторін, яких достатньо для винесення рішення по суті.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, що мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд Київської області, -
30.06.2009р. інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області було проведено перевірку додержання вимог містобудівного законодавства на об'єкті будівництва -храмовий комплекс в с. Гатне по вул. Воловня Києво-Святошинського району. За результатами перевірки складено припис від 30.06.2009р. № 39.
За невиконання припису від 30.06.2009р. № 39 позивачем було складено протокол № 10 від 19.08.2009р. про правопорушення у сфері містобудування, яким встановлено, що будівельні роботи по будівництву храмового комплексу в с. Гатне виконуються самовільно, без дозволу позивача та без затвердження проектної документації, що є порушенням вимог ст.ст. 5, 22 Закону України «Про основи містобудування»та ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій».
Приписами ч. 4 ст. 19 Господарського кодексу України передбачено, що органи державної влади і посадові особи, уповноважені здійснювати державний контроль і державний нагляд за господарською діяльністю, їх статус та загальні умови і порядок здійснення контролю і нагляду визначаються законами.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування», інспекції державного архітектурно-будівельного контролю здійснюють державний нагляд за додержанням підприємствами вимог містобудівної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, державних стандартів, норм і правил при здійсненні проектування, будівельних робіт, виготовленні будівельних матеріалів, виробів і конструкцій.
Згідно пунктів 3 та 5.12 Положення про інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України № 317 від 19.11.2007р. та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.12.2007р. за № 136/14628, до основних завдань та прав інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю відносяться функції здійснення контролю і нагляду у сфері будівництва, містобудування та архітектури, а також розгляд справ про правопорушення пов'язані з самовільним будівництвом будинків та споруд відповідно до Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування».
У відповідності з ч. 1 ст. 3 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування», підставою для розгляду справи про правопорушення у сфері містобудування є протокол, складений уповноваженою на те особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю за результатами перевірки.
На підставі протоколу № 10 від 19.08.2009р. та інших матеріалів, начальником Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області було винесено постанову № 95 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування від 19.08.2009р., згідно з якою на відповідача накладено штраф у розмірі 850,00 грн.
Проте, постановою Київського окружного адміністративного суду від 04.11.2009 р. по справі № 2-а-9208/09/1070, яка набрала законної сили 17.11.2009р., визнано дії Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області по проведенню перевірки релігійної громади парафії Покрова Божої Матері Української православної Церкви в с. Гатне протиправними, визнано протиправним та скасовано припис Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області № 39 від 30.06.2009р., визнано протиправною та скасовано постанову Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області № 95 від 19.08.2009р.
Таким чином, на день розгляду справи відсутні правові підстави, з якими чинне законодавство пов'язує стягнення штрафу за правопорушення у сфері містобудування.
Отже, виходячи з вищевикладених обставин, позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 44, 49 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
В задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, оформленого відповідно до вимог ст. 84 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя А.І. Привалов
Дата складення та підписання рішення в повному обсязі -