ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
м. Київ
06 листопада 2019 року № 640/21325/18
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу
за позовомОСОБА_1
до Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України
провизнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивач в період з 08.04.2002 по 01.07.2011 обіймав посаду в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ стаж роботи в яких обчислювався із розрахунку 1,5 роки за кожен рік служби за вказаний період відповідно до підпункту 4.1.6 пункту 4.1 розділу 4 Положення про порядок комплектування, матеріально-технічного, військового, фінансового та соціально-побутового забезпечення спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України затвердженого постановою Верховної Ради України від 16.12.1993 № 3720-XII та Переліку посад працівників спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ, стаж роботи яких обчислюється з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 14.11.2007 № 431, водночас відповідачем за відсутності на те правових підстав було відмовлено позивачу у врахуванні до вислуги років та стажу служби в поліції вислуги років в пільговому обчисленні в загальній кількості 04 роки 07 місяців 11 днів.
Відповідачем подано до суду клопотання від 01.02.2019 № 858/42-01/2019 про розгляд справи за відсутності його представника.
Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
В період з 08.04.2002 по 01.07.2011 ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ на наступних посадах:
- з 08.04.2002 по 01.03.2004 оперуповноважений відділення кримінальної розвідки в ІТТ та ДДПВП розвідувально - аналітичного центру УБОЗ ГУМВС України в м. Києві;
- з 01.03.2004 по 16.04.2004 оперуповноважений в особливо важливих справах відділення розробки організованих злочинних груп ІТТ та ЛПВП відділу розвідувальних заходів розвідувально- аналітичного центру УБОЗ ГУМВС України в м. Києві;
- з 16.04.2004 по 20.05.2005 оперуповноважений відділення з розробки організованих злочинних груп і ІТТ та ДДУПВП відділу розвідувальних заходів розвідувально-аналітичного центру УБОЗ ГУМВС України в м. Києві;
- з 20.05.2005 по 05.09.2006 оперуповноважений в особливо важливих справах 1-го сектору відділу забезпечення оперативно - пошукової діяльності управління оперативного реагування Департаменту внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС України;
- з 05.09.2006 по 10.05.2007 оперуповноважений в особливо важливих справах відділу оперативного супроводження пошукових заходів управління оперативного супроводження Департаменту з внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС України;
- з 10.05.2007 по 19.09.2008 оперуповноважений в особливо важливих справах інформаційного відділення відділу внутрішньої безпеки в Київській області Служби внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС України;
- з 19.09.2008 по 05.05.2010 оперуповноважений в особливо важливих справах відділення оперативного супроводження 9-го відділу внутрішньої безпеки (у Київській області) Служби внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС України
- з 05.05.2010 по 09.04.2011 старший оперуповноважений в особливо важливих справах відділення оперативного забезпечення відділу внутрішньої безпеки у Київській області Служби внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС України
- з 09.04.2011 по 01.07.2011 старший оперуповноважений в особливо важливих справах відділення оперативної забезпечення відділу внутрішньої безпеки у Київській області Управління і внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС України.
Наказом Національної поліції України від 07.11.2015 № 13 о/с "по особову складу" ОСОБА_1 відповідно до пунктів 9 та 12 розділу Закону України «Про Національну поліцію» та згідно з наказом Національної поліції від 06.11.2015 № 13 «Про затвердження тимчасового штату Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції» призначено старшим оперуповноваженим в особливо важливих справах управління внутрішньої безпеки в Київській області Департаменту внутрішньої безпеки Національної міліції України присвоївши йому спеціальне звання "підполковник міліції".
Наказом Департаменту внутрішньої безпеки Національної міліції України від 02.12.2015 № 10 о/с "По особовому складу" відповідно до статті 78 розділу Закону України «Про Національну поліцію» установлено станом на 07.11.2015 стаж служби в поліції, який дає право на встановлення надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки підполковникові міліції ОСОБА_1 старшому оперуповноваженому в особливо важливих справах управління внутрішньої безпеки в Київській області Департаменту внутрішньої безпеки Національної міліції України - 18 років 02 місяці 22 дні.
На підставі наказу Департаменту внутрішньої безпеки Національної міліції України підполковника міліції ОСОБА_1 призначено на посаду заступника начальника відділу оперативно-інформаційного забезпечення управління оперативних розробок Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.
19.11.2018 ОСОБА_1 звернувся до т.в.о. начальника Департаменту внутрішньої безпеки національної поліції України полковника ОСОБА_2 з рапортом в якому просив:
- здійснити зарахування до календарної вислуги років, яка дає право на призначення йому пенсії, вислугу в пільговому обчисленні, сформовану за період з 08.04.2002 до 01.07.2011 у загальній кількості 04 роки 07 місяців 11 днів;
- здійснити перерахунок відповідно до статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського і рядового складу органів внутрішніх справ поліцейським та членам їхніх сімей» його календарної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії із зарахуванням періоду пільгової вислуги років, сформованої за період з 08.04.2002 до 01.07.2011 у загальній кількості 04 роки 07 місяців 11 днів;
- здійснити перерахунок відповідно до статті 78 Закону України «Про Національну поліцію» його стажу служби в поліції, який дає право на встановлення йому надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки із зарахуванням періоду пільгової вислуги років, сформованої за період з 08.04.2002 до 01.07.2011 у загальній кількості 04 роки 07 місяців 11 днів;
- встановити йому відповідно до пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» надбавку за стаж служби в поліції із урахуванням періоду пільгової вислуги років, сформованої за період з 08.04.2002 до 01.07.2011 у загальній кількості 04 роки 07 місяців 11 днів.
Листом від 23.11.2018 № 9374/4202/ам18 Департамент внутрішньої безпеки національної поліції України за результатами розгляду звернення ОСОБА_1 повідомив наступне: "Порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, визначено постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" (зі змінами). Тобто пільгове обчислення вислуги років застосовується при призначенні пенсії після набуття права на пенсію.
Відповідно до статті 12 Закону пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б!|-"д", "ж" статті 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби з 1 жовтня 2018 року до 30 вересня 2019 року і на день звільнення мають вислугу 24 календарних роки і більше.
Станом на 19.11.2018 Ваша вислуга років складає 21 календарний рік 03 місяці 03 дні та відповідно до пункту "а" абзацу першого статті 12 Закону підстави для призначення Вам пенсії за вислугу років наразі відсутні.
Ураховуючи викладене, вирішити позитивно питання щодо зарахування до календарної вислуги років, яка дає право на призначення Вам пенсії, вислугу в пільговому обчисленні, сформовану за період 08.04.2002 до 01.07.2011, у загальній кількості 04 роки 07 місяців 11 днів та здійснення відповідного перерахунку наразі неможливо."
Позивач не погоджуючись з відмовою Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України у зарахуванні його пільгової вислуги років до його календарної вислуги років та до стажу служби в поліції звернувся з відповідним позовом до суду.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до частини першої статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Конституційний Суд України у своїх рішеннях від 13.05.1997 № 1-зп, від 09.02.1999 № 1-рп/99, від 05.04.2001 № 3-рп/2001 та від 13.03.2012 № 6-рп/2012 висловив позицію щодо незворотності дії в часі законів та інших нормативно-правових актів: закони та інші нормативно-правові акти поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли після набуття законами чи іншими нормативно-правовими актами чинності; дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється із втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце; дія закону та іншого нормативно-правового акта не може поширюватися на правовідносини, які виникли і закінчилися до набрання чинності цим законом або іншим нормативно-правовим актом.
Таким чином, зміст правовідносин, зокрема, прав та обов'язків особи, не може змінюватися зі зміною законодавчих норм.
З урахуванням наведеного, право позивача на зарахування при обчисленні вислуги років на пільгових умовах часу проходження служби в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ визначаються за тими правилами, які були чинними на момент виникнення відповідного права.
Відповідно до підпункту 4.1.6 пункту 4.1 розділу 4 Порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 (в редакції чинній в період з 08.04.2002 по 01.07.2011) стаж роботи працівників спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю обчислюється з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби у вищезазначених підрозділах згідно з переліком посад, визначених Міністром внутрішніх справ України.
Пунктом 1 наказу Міністерства внутрішніх справи України від 14.11.2007 № 431 "Про затвердження Переліку посад працівників спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ, стаж роботи яких обчислюється з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби" (в редакції чинній в період з 08.04.2002 по 01.07.2011) затверджено Перелік посад працівників спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ, стаж роботи яких обчислюється з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби.
Відповідно до зазначеного переліку до посад працівників спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ, стаж роботи яких обчислюється з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби віднесено по Головному управлінню по боротьбі з організованою злочинністю посади: старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах, старшого інспектора з особливих доручень, оперуповноваженого в особливо важливих справах, старшого оперуповноваженого.
Абзацом 3 пункту 1 Порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей затвердженого постановою Кабінету Міністрів України встановлено від 17.07.1992 № 393 (в редакції чинній в період з 08.04.2002 по 01.07.2011) встановлено, що установлено, що для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ до вислуги років зараховуються служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду.
Згідно з абзацом дев'ятим підпункту "в" пункт 3 вказаного Порядку до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах один місяць служби за півтора місяця у підрозділах внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ з охорони дипломатичних і консульських представництв іноземних держав, у підрозділах Управління державної охорони, що визначаються в установленому порядку, а також у підрозділах спеціального призначення Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, установ виконання покарань органів внутрішніх справ, воєнізованих формуваннях Державної кримінально-виконавчої служби, у частинах і підрозділах спеціального призначення внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України та у підрозділах міліції особливого призначення за Переліком посад і умовами (в порядку), що визначаються керівниками відповідних міністерств і відомств.
Відповідно до Витягу з послужного списку позивача він в період з 08.04.2002 по 01.07.2011 працював на посадах віднесених до Перелік посад працівників спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ, стаж роботи яких обчислюється з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справи України від 14.11.2007 № 431 "Про затвердження Переліку посад працівників спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ, стаж роботи яких обчислюється з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби".
З огляду на зазначене суд дійшов висновку про те, що період з 08.04.2002 по 01.07.2011 проходження позивачем служби на посадах визначених вказаним порядком підлягає зарахуванню до вислуги років на пільгових умовах відповідно до пункту 3 Порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей затвердженого постановою Кабінету Міністрів України встановлено від 17.07.1992 № 393 з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби або 1 місяць служби за 1,5 місяці.
Відповідно до пункту "а" частини першої статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б" - "д", "ж" статті 1 - 2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби:
по 30 вересня 2011 року і на день звільнення мають вислугу 20 років і більше;
з 1 жовтня 2011 року по 30 вересня 2012 року і на день звільнення мають вислугу 20 календарних років та 6 місяців і більше;
з 1 жовтня 2012 року по 30 вересня 2013 року і на день звільнення мають вислугу 21 календарний рік і більше;
з 1 жовтня 2013 року по 30 вересня 2014 року і на день звільнення мають вислугу 21 календарний рік та 6 місяців і більше;
з 1 жовтня 2014 року по 30 вересня 2015 року і на день звільнення мають вислугу 22 календарних роки і більше;
з 1 жовтня 2015 року по 30 вересня 2016 року і на день звільнення мають вислугу 22 календарних роки та 6 місяців і більше;
з 1 жовтня 2016 року по 30 вересня 2017 року і на день звільнення мають вислугу 23 календарних роки і більше;
з 1 жовтня 2017 року по 30 вересня 2018 року і на день звільнення мають вислугу 23 календарних роки та 6 місяців і більше;
з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року і на день звільнення мають вислугу 24 календарних роки і більше;
з 1 жовтня 2019 року по 30 вересня 2020 року і на день звільнення мають вислугу 24 календарних роки та 6 місяців і більше;
з 1 жовтня 2020 року або після цієї дати і на день звільнення мають вислугу 25 календарних років і більше.
Відповідно до статті 171 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Аналіз наведених правових норм у поєднанні з положеннями постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» дає підстави для висновку, що визначальною підставою у питанні можливості пільгового обчислення періоду проходження військової служби для зарахування його до стажу роботи, який дає право на пенсію за вислугу років, є наявність законодавчого регулювання, яке передбачає включення зазначеного періоду (строку) до стажу роботи працівників певної категорії для реалізації цими особами права на призначення різних видів пенсій, чи інших соціальних виплат. Основним актом, на підставі якого здійснюється таке регулювання є, зокрема, Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Можливість пільгового обчислення періоду проходження військової служби є похідною від визначальної підстави і має пов'язуватися не з категорією працівників, що реалізують право на пенсію за вислугу років, а зі спеціальним статусом, якого особи набули в результаті проходження військової служби в певний, визначений у законодавчому порядку період часу. Така можливість передбачена Порядком обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей затвердженого постановою Кабінету Міністрів України встановлено від 17.07.1992 № 393
Аналогічний висновок викладено Верховним Судом у постанові від 27.06.2018 у справі №750/9775/16-а.
Верховний Суд у вказаній постанові зазначив, що до актів правового регулювання умов і порядку призначення пенсій за вислугу років належать і ті правові акти, які передбачають пільгове (кратне) обчислення періоду проходження військової служби для зарахування його до стажу роботи, що дає право на призначення й отримання різних видів пенсій та соціального забезпечення.
Суд також звертає увагу, що Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме - у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20.03.2002 № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).
У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення (Рішення № 5-рп/2002).
Таким чином, пільгова вислуга має враховуватися при призначенні пенсій згідно з пунктом "а" частини 1 статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб".
Листом від 23.11.2018 № 9374/4202/ам18 відповідач повідомив позивача про неможливість вирішити позитивно питання щодо зарахування до календарної вислуги років, яка дає право на призначення йому пенсії, вислугу в пільговому обчисленні, сформовану за період 08.04.2002 до 01.07.2011, у загальній кількості 04 роки 07 місяців 11 днів та здійснення відповідного перерахунку наразі неможливо.
Тобто фактично відповідачем відмовлено позивачу у зарахуванні до календарної вислуги років, яка дає право на призначення йому пенсії, вислуги в пільговому обчисленні, сформовану за період 08.04.2002 до 01.07.2011, у загальній кількості 04 роки 07 місяців 11 днів та здійснення відповідного перерахунку.
Відзиву на адміністративний позов відповідачу суду надано не було.
З огляду на зазначене суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог частині щодо визнання протиправною відмови відповідача у зарахуванні пільгової вислуги років позивача до його календарної вислуги років та до стажу служби в поліції та зобов'язання здійснити відповідний перерахунок.
Відповідно до статті 78 Закону України "Про Національну поліцію" стаж служби в поліції дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки. До стажу служби в поліції зараховуються, зокрема: служба в поліції на посадах, що заміщуються поліцейськими, з дня призначення на відповідну посаду; служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду. Під час обчислення стажу служби в поліції враховуються тільки повні роки вислуги років без округлення фактичного розміру вислуги років у бік збільшення. Порядок обчислення вислуги років у поліції встановлює Кабінет Міністрів України.
З огляду на зазначене, оскільки стаж служби позивача в період з 08.04.2002 по 01.07.2011 в пільговому обчисленні у розмірі 4 роки 07 місяців 11 днів підлягає зарахуванню до вислуги років відповідно до пункту 3 Порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей затвердженого постановою Кабінету Міністрів України встановлено від 17.07.1992 № 393, то він відповідно до статті 78 Закону України "Про Національну поліцію" мав бути врахований до стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки.
У рапорті від 19.11.2018 позивач просив, у тому числі, здійснити перерахунок відповідно до статті 78 Закону України «Про Національну поліцію» його стажу служби в поліції, який дає право на встановлення йому надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки із зарахуванням періоду пільгової вислуги років, сформованої за період з 08.04.2002 до 01.07.2011 у загальній кількості 04 роки 07 місяців 11 днів та встановити йому відповідно до пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» надбавку за стаж служби в поліції із урахуванням періоду пільгової вислуги років, сформованої за період з 08.04.2002 до 01.07.2011 у загальній кількості 04 роки 07 місяців 11 днів.
У листі від 23.11.2018 № 9374/4202/ам18, яким надано відповідь на вказаний рапорт відповідачем вказане питання розглянуто не було, водночас, як вбачається з наказу Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України від 02.12.2015 № 10 о/с відповідачем пільгову вислугу років, сформовану за період з 08.04.2002 до 01.07.2011 у загальній кількості 04 роки 07 місяців 11 днів, до стажу служби в поліції, який дає право на встановлення надбавки за вислугу років та надання додаткової відпустки, враховано не було.
Відзив на адміністративний позов відповідачем суду надано не було.
З огляду на зазначене, враховуючи те, що відповідач мав врахувати до стажу служби позивача в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки період пільгової вислуги років, сформованої за період з 08.04.2002 до 01.07.2011 у загальній кількості 04 роки 07 місяців 11 днів, водночас навіть після подання позивачем рапорту відповідного зарахування не здійсним та не надав належної відповіді, суд дійшов висновку про наявність підстав для зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та зарахувати позивачу відповідно до статті 78 Закону України «Про Національну поліцію» стаж служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки, із зарахуванням періоду пільгової вислуги років, сформованої за період з 08.04.2002 до 01.07.2011 у загальній кількості 04 роки 07 місяців 11 днів та встановити надбавку за стаж служби з урахуванням періоду пільгової вислуги років.
Відповідно до частини першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Керуючись статтями 241, 243, 244, 245, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1.Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України (01601, м. Київ, вул. Богомольця, 10, код ЄДРПОУ 40116086) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії - задовольнити повністю.
2. Визнати протиправною відмову Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України (01601, м. Київ, вул. Богомольця, 10, код ЄДРПОУ 40116086) у зарахуванні пільгової вислуги років підполковника поліції ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) заступника начальника відділу оперативно-інформаційного забезпечення управління оперативних розробок Департаменту внутрішньої безпеки Національної міліції України до його календарної вислуги років та до стажу служби в поліції.
3. Зобов'язати Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України (01601, м. Київ, вул. Богомольця, 10, код ЄДРПОУ 40116086) здійснити перерахунок та зарахувати підполковнику поліції ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) заступникові начальника відділу оперативно-інформаційного забезпечення управління оперативних розробок Департаменту внутрішньої безпеки Національної міліції України відповідно до статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» до календарної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії, вислугу в пільговому обчисленні, сформовану за період з 08.04.2002 до 01.07.2011 у загальній кількості 04 роки 07 місяців 11 днів.
4. Зобов'язати Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України (01601, м. Київ, вул. Богомольця, 10, код ЄДРПОУ 40116086) здійснити перерахунок та зарахувати підполковнику поліції ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) заступникові начальника відділу оперативно-інформаційного забезпечення управління оперативних розробок Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України відповідно до статті 78 Закону України «Про Національну поліцію» стаж служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки, із зарахуванням періоду пільгової вислуги років, сформованої за період з 08.04.2002 до 01.07.2011 у загальній кількості 04 роки 07 місяців 11 днів та встановити надбавку за стаж служби з урахуванням періоду пільгової вислуги років.
5. Присудити за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України (01601, м. Київ, вул. Богомольця, 10, код ЄДРПОУ 40116086) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати по сплаті судового збору 1409 (одна тисяча чотириста дев'ять) грн. 60 коп.
Відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя О.П. Огурцов