Постанова від 22.01.2009 по справі 2а-2683/09

Справа № 2а- 2683/09

Категорія 6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем україни

22 січня 2009 року

Луганський окружний адміністративний суд у складі: Судді: КачуріноїЛ.С,

при секретарі: Кучеровій О.О.,

в присутності сторін: представник позивача - Свінкова А.О.

відповідач - не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції Попаснянського району Луганської області до Обласного комунального підприємства «Луганськводоканал» про звернення стягнення податкового боргу на активи,

ВСТАНОВИВ:

20 березня 2008 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції Попаснянського району Луганської області до Обласного комунального підприємства «Луганськводоканал» про звернення стягнення податкового боргу на активи.

Позивач в обгрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що відповідач ОКП «Луганськводоканал» зареєстроване виконавчим комітетом Луганської міською радою про що видане свідоцтво від 14.05.1996 p., номер запису 116/685.

ОКП «Луганськводоканал» в особі Управління по експлуатації західної фільтрованої станції обласного комунального підприємства «Луганськводоканал» як платник податків перебуває на обліку в Державної податкової інспекції Попаснянськього р-ну в Луганській області починаючи з 24.09.2002 р. на № 666.

Станом на 20.03.2008 р. за ОКП «Луганськводоканал» в особі Управління по експлуатації західної фільтрованої станції обласного комунального підприємства «Луганськводоканал» обліковується податковий борг у сумі 635286, 05 грн., а саме:

по податку на додану вартість - 71161, 00 грн., штрафні санкції - 236667, 20 грн., проценти за користування розстрочкою - 22254, 19 грн., всього - 330082, 39 грн.;

по комунальному податку - 368, 06 грн., штрафні санкції - 25, 51 грн., всього -393, 57 грн.; по платі за землю -10714, 54 грн., штрафні санкції -11019, 05 грн., всього -21736, 59 грн.;

по податку з власників транспортних засобів і інших самохідних машин і механізмів - 6384, 91 грн., штрафні санкції - 11, 61 грн., всього - 6396, 52 грн.;

по збору за забруднення навколишнього природного середовища - 0, 43 грн., штрафні санкції -1081, 06 грн., всього -1081, 49 грн.;

по збору за спеціальне використання водних ресурсів - штрафні санкції -21564, 09 грн., проценти за користування розстрочкою - 41844, 65, всього -3408, 74 грн.;

штрафні санкції за порушення податкового законодавства в частині відчуження майна, яке знаходилося у податковій заставі - 212186, 75 грн.

ОКП «Луганськводоканал» не забезпечило виконання зобов'язань перед бюджетом по сплаті податковий борг за рахунок активів на його розрахункових рахунках.

22 січня 2009 року у судовому засідання представник позивача уточнив позовні вимоги, та просив стягнути з ОКП «Луганськводоканал» податковий борг за рахунок коштів на його розрахункових рахунках.

У судовому засідання представник позивача позов підтримав та просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі.

Суд заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.

Судом встановлено, ОКП «Луганськводоканал» зареєстроване виконавчим комітетом Луганської міською радою про що видане свідоцтво від 14.05.1996 p., номер запису 116/685.

ОКП «Луганськводоканал» в особі Управління по експлуатації західної фільтрованої станції обласного комунального підприємства «Луганськводоканал» як платник податків перебуває на обліку в Державної податкової інспекції Попаснянськього р-ну в Луганській області починаючи з 24.09.2002 р. на № 666.

Станом на 20.03.2008 р. за ОКП «Луганськводоканал» в особі Управління по експлуатації західної фільтрованої станції обласного комунального підприємства «Луганськводоканал» обліковується податковий борг у сумі 635286, 05 грн., а саме:

по податку на додану вартість - 71161, 00 грн., штрафні санкції - 236667, 20 грн., проценти за користування розстрочкою - 22254, 19 грн., всього - 330082, 39 грн.;

по комунальному податку - 368, 06 грн., штрафні санкції - 25, 51 грн., всього -393, 57 грн.; по платі за землю -10714, 54 грн., штрафні санкції -11019, 05 грн., всього -21736, 59 грн.;

по податку з власників транспортних засобів і інших самохідних машин і механізмів - 6384, 91 грн., штрафні санкції -11, 61 грн., всього - 6396, 52 грн.;

по збору за забруднення навколишнього природного середовища - 0, 43 грн., штрафні санкції -1081, 06 грн., всього - 1081, 49 грн.;

по збору за спеціальне використання водних ресурсів - штрафні санкції -21564, 09 грн., проценти за користування розстрочкою - 41844, 65, всього -3408, 74 грн.;

штрафні санкції за порушення податкового законодавства в частині відчуження майна, яке знаходилося у податковій заставі - 212186, 75 грн. Що підтверджується розрахунком податкового боргу платника податків.

Податковий борг у відповідача виник у зв'язку з несплатою податкового зобов'язання самостійно визначеного та несплаченого у строки передбачені Законом України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. № 2181.

За змістом п.1.3. ст. 1 Закону 2181 податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійне узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але несплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п.3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування " платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.

Пунктом 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» зазначено, що органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно п.5.3 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами " від 21.12.2000р. № 2181, який є спеціальним Законом з питань оподаткування, та регламентує, поряд з іншими, порядок погашення зобов'язань юридичних осіб або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з обов'язкових платежів, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.

Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнаються сумою податкового боргу платника податків.

Наявність і розмір податкового боргу, а також його безспірність підтверджується повідомленнями-рішеннями про сплату податкового бору, довідкою про суми податкового боргу, особовою карткою підприємства.

В п.п.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України № 2181 законодавчо закріплено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Активами платника податків за змістом п.1.7 ст. 1 Закону № 2181 є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Судом встановлено, що відповідач є балансоутримувачем та відповідно до Статуту підприємства володіє, розпоряджається та використовує своє майно на праві оперативного управління.

На підставі вищевикладеного суд вважає позов обгрунтованим та таким, що підлягає задоволенню. Тобто податковий борг підлягає стягненню з відповідача за рахунок його коштів.

Питання про розподіл судових витрат, відповідно до ст. 94 КАС України вирішується таким чином. Так як судове рішення ухвалене на користь сторони- суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справа х, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 112, 136, 158 -163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції Попаснянського району Луганської області до Обласного комунального підприємства «Луганськводоканал» про звернення стягнення податкового боргу на активи задовольнити повністю.

Стягнути з Обласного комунального підприємства «Луганськводоканал» код ЄДРПОУ 03340676 (91000, м. Луганськ, вул. Оборонна, 36а) на користь Державного бюджету в особі Державної податкової інспекції у Попаснянському р-ні суму податкового боргу у розмірі 635 286, 05 грн., за рахунок коштів платника податків.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі, і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складено та підписано 27 січня 2009 року.