Єдиний унікальний номер 234/13240/19
Номер провадження 22-ц/804/3106/19
Головуючий I інстанції Заборський В.О.
Суддя доповідач Кішкіна І.В.
04 листопада 2019 року м. Бахмут
Донецький апеляційний суд у складі судді Кішкіної І.В., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Краматорського міського суду Донецької області від 05 серпня 2019 року (суддя Заборський В.О.) у цивільній справі №234/13240/19 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську, про встановлення факту, що має юридичне значення,
встановив:
Ухвалою Краматорського міського суду Донецької області від 05 серпня 2019 року відмовлено у відкритті провадження за заявою ОСОБА_1 .
Не погодившись з вказаною ухвалою, ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу, яка разом зі справою надійшла на адресу Донецького апеляційного суду.
Разом з апеляційною скаргою заявником заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору, в якій заявником зазначено, що в даний час вона є безробітною, перебуває на обліку як внутрішньо переміщена особа, заощаджень в банках не має, джерелом існування є допомога близьких родичів. До заяви додає копію довідки про взяття на облік внутрішньо перемішеної особи, копію довідки про відсутність доходів, видану Головним управлінням ДФС у Донецькій області 15.05.2019р.
Відповідно до ч. 3 ст. 136 ЦПК України, ч. 2 ст. 8 Закону України від 08 липня 2011 року №3674-VI «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони з підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов'язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Відповідно до вимог п. 9 ч. 2 ст. 4 Закону України від 08.07.2011 р. № 3674-VI «Про судовий збір» з апеляційної скарги на ухвалу суду для фізичних осіб справляється судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно із ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» від 23 листопада 2018 року № 2629-VIII на 01 січня 2019 року прожитковий мінімум в місяць на одну працездатну особу складає 1921 гривень.
Враховуючи обставини зазначені ОСОБА_1 та підтверджені доказами майнового стану, вважаю можливим звільнити її від сплати судового збору в розмірі 384,20 гривень за апеляційне оскарження ухвали суду.
Апеляційна скарга за своєю формою і змістом відповідає вимогам ст. 356 ЦПК України.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 360 ЦПК України учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі протягом строку, встановленого судом апеляційної інстанції в ухвалі про відкриття апеляційного провадження. Вимоги до оформлення відзиву містяться в ч. 2 ст. 360 ЦПК України.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 360 ЦПК України до відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Керуючись ст.ст. 136, 359, 360, 361 ЦПК України,
ухвалив:
Клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги задовольнити.
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору в сумі 384,20 гривень за апеляційне оскарження ухвали суду.
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Краматорського міського суду Донецької області від 05 серпня 2019 року (суддя Заборський В.О.) у цивільній справі №234/13240/19 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську, про встановлення факту, що має юридичне значення.
Надіслати учасникам справи копії апеляційної скарги та доданих до неї документів, роз'яснити їм право подати відзив на апеляційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 360 ЦПК України, у строк до 15 листопада 2019 року.
Суддя
Донецького апеляційного суду І.В. Кішкіна